Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kulak Çınlamasının Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kulak Çınlamasının Tedavisi

Kulak Çınlamasının Tedavisi hakkında bilgiler

Kulak çınlamasının bilimsel olarak tedavie edilme metotları ve tedavileri üzerine uzmanların hazırladığı detaylı bilgiler içeren makalemize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kulak Çınlaması Tedavi yöntemleri

Tedavi: Kan dolaşımını hızlandırma işlemi ve dinlenme

KBB Doktoru size muayeneden sonra uygun bir tedavi uygulayacaktır. Genelde önce kan dolaşımını hızlandırıcı ilaç verilmektedir, bazen da bunu belirli Uyarıcı etkileri olan sıvıları enjekte ederek sağlayabilir (reolojik çözüm).

Genel olarak hastanın tedavi süresince kendini yormaktan kaçınması ve her tür yorucu işten uzak durması önerilir. İş yerinden istirahat almak bu nedenle çok yararlı olacaktır. Dinlenme büyük olasılıkla ilaç tedavisi yanında ruhsal terapi etkisi de sağlayacaktır. Ayrıca hastanın bağışıklık direncini artırarak iyileşmeyi hızlandıran bir etki de yapacaktır.

Tedavide geçerli kural: ” Ne kadar erken, o kadar iyi”. Bu şekilde iyileşme şansınızı artırmış olursunuz. Aniden oluşan ve ağır seyreden Tinnitus hastaların % 70′i tedavi sonucu tamamen iyileşmektedir.


Kişisel desteklenmiş tedavi

Genel geçer kural: Sağlıklı bir yaşam stili sürmek, hayata pozitif bir bakış açısına sahip olma ve rahatlama eksersizleri her durumda işe yarar. Ayrıca aynı hastalıktan etkilenenlerle deneyimleri paylaşmak da önemlidir. Diğer bütün terapi adımları ise size özel kararlastırılmalıdır. Siz de harekete geçmeli ve Tinnitus‘la mücadeleyi öğrenmelisiniz. Başarı sizin elinizde.

Psikolojik yardımlar

Eğer Tinnitus yıkıcı acılara neden oluyorsa, bilin ki burada çoğu kez ruhsal faktörler çok önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle psikolojik destek istemekten çekinmeyiniz.

İşitme aleti sağlanması

Bir çok Tinnitus‘lu, %50 nin üzerinde olabilir, az ya da çok işitme kaybına, çoğu kez de yüksek ayarlı sesleri algılayamamakla karşı karşıya kalmaktadır. Çoğunlukla bu yüksek sesleri duyamama, sese aşırı duyarlı olma durumu (Hyperakusis) ile birlikte de görülebilir. Bu nedenle en kısa sürede bu işitme kaybını bir işitme aleti ile dengelemeyi düşünmek gerekir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kulak

Çınlamasının

Tedavisi