Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kulak Çınlamasına Kesin Çözüm
Kulak Çınlamasına Kesin Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kulak Çınlamasına Kesin Çözüm

Kulak Çınlamasına Kesin Çözüm hakkında bilgiler

Birilerinin bizi anmasıyla özdeşleştirilen ve çok da önemsenmeyen kulak çınlaması (tinnitus) çağımızın en sık karşılaşılan problemlerinden biri.Bu hastalığa çözüm için uzmanların tavsiyelerini aşağıdaki makalemizde okuyabilirsiniz.

Kulak Çınlaması Tedavisi

Çınlama ciddi bir rahatsızlığın habercisi olabilir. Bu sebepten dolayı kulak çınlamasının süreklilik arz ettiği ve rahatsız edici boyutlara ulaştığı durumlarda bir Kulak Burun Boğaz (KBB) doktoruna görünmek faydalı olabilmektedir. Bu durumda doktor bazı işitme testlerini yapacak ve çınlamanın bir hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit etmeye çalışacaktır. Bu testler teşhis edilen hastalıklar, çoğunlukla iç kulak hasarına bağlı olarak gelişmekte, fakat ne yazık ki iç kulak hasarına bağlı bu tür hastalıklarda tedavi pek mümkün olmamaktadır.

Doktorun tedavi yaklaşımına göre bazı durumlarda ilaç tedavisi uygulanmakta, psikoterapiden faydalanılarak damar genişletici ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaçların temel fonksiyonu hücre yaşlanmasının etkilerini azaltmalarıdır.

Bir tedavi yöntemi olarak maskeleme de sıklıkla kullanılmaktadır. Maskeleme tedavisinde çınlamayı maskeleyen cihazlar işitme cihazına eklenerek hastaların çınlamayı duymaları engellenmeye çalışılır. Bu tedavi yöntemi pek çok hasta için uygulanmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Gulsum Ayhanmerhalar kulak cinlam bi turlu geçmiy.kaç yildir var.psikolojik ilaç kullandim biraktim.ondan olabilirmi.çaresi varım kaç defa gittim bunu çaresi yok diyo doktla r.ama bir turlu alisamiyum hoc bana yardim edin.sesten artik beynim yulut.uyuyum ama hic uyumamis gibi uyaniyum sabahlari.yokmu bunun çaresi.
  • Şifa MarketKulak çınlaması, yaş ve cinsiyet gözetmeksizin toplumun yüzde 10-15’inde görülüyor. Sürekliliği halinde uykusuzluk, sinirlilik, huzursuzluk ve bazı klinik depresyonlara neden olabilen, bir rahatsızlıktıt. bizdeki bitkisel ürünler için linki tıklayınız. bilgi hattı : 0224 2 3 4 5 6 7 8
  • Kulak

    Çınlamasına

    Kesin

    Çözüm