Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kolları Zayıflatan Hareketler
Kolları Zayıflatan Hareketler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kolları Zayıflatan Hareketler: Bölgesel alınan kiloları eritmek için pek çok zayıflatan egzersiz hareketleri vardır. Bunlardan biri de kolları zayıflatan hareketlerdir. Sizlere bu kolları zayıflatan hareketler ve nasıl uygulandığı hakkında bilgileri araştırıp bulduk.

Kollar ve omuz yağları nasıl eritilir, kol inceltme egzersizleri hareketleri, kol incelten egzersizler ve hareketler:

Vücudumuzun gözönünde olan ve bu nedenle estetik bir görünümde olması önem arzeden bir organı olan kollarımız, kadın güzelliği ve estetiğinin de önemli ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Özelikle Yaz aylarında plajda mayo ve bikini ile gezerken sarkık kollara ve pazulara sahip olmamız durumunda ciddi bir karizma kaybına uğrayacağımız kesindir.

Erkeklerin kadınlarda baktığı bölgeler, kalçalar, bacak ve basenler, göğüsler ve kollardır. Bu nedenle dikkat çekici ve diri kollara sahip olmamız, vücut estetiğimiz açısından da önemli bir olgudur. Şayet kollarınızda ve derisinde sarkmalar varsa telaşa kapılmayın. Kollarınıza uygulayacağınız kol inceltme ve bölgesel kol Zayıflama teknikleri ile kol zayıflama hedefinizi ve omuz estetiğinizi güvence altına almış olacaksınız.

Ancak unutmamanız gerek birşey var ki kol bölgesindeki yağlanma ve sarkmalar hemen bir kaç günde düzelmezler. Bir diri estetik ve canlı kollara sahip olabilmeniz için miktar zamana ihtiyacnız olacaktır.

Kol gerdirmek için sadece diyet veya egzersiz yeterli olmamaktadır. Kol sünmelerini önlemek için hem diyet hem de egzersizden oluşan bir kombine program uygulamak zorundasınız.

1. Kol inceltmek için Uyguladığınız diyet, proteince zengin ve yağ ve karbonhidrat açısından fakir olsun. Böylece bir yandan kol yağlarınız erirken diğer yandan kollarınızda bir miktar kaslanma yaparak sert ve ince kollara sahip olmanın sırrına kavuşmuş olacaksınız.

2. Kol bölgesini hedefleyen sıkı bir egzersiz programı uygulayın.

En basitinden cimnastik salonunda gittiğinizde (veya evde kol egzersizleri yaparken), hafif ağırlıktaki dambılları ( küçük el halterleri) (1-4 kg) kullanınız. İlk önceleri en hafiften başlayarak kollarınızı ağırlık kaldırmaya alışırmalısınız. Zamanla değişik hareketleri de egzersiz programına katarak ağırlıkları artıracaksınız. ve böylece kol yağlarını eritme süreciniz başlayacaktır.

Yapacağınız kol hareketleri basit triseps ve biseps hareketleri denilen ağırlığı kaldırıp indirme ve kolları yana kanat biçiminde açarak indirme hareketleridir. Zamanla değişik egzersiz kitaplarından kol hareketlerinizi çeşitlerndirebilirsiniz. Bu bölgesel kol zayıflama egzersizleri ile kısa sürede diri ve canlı kollara sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu ihareketlerin yanında diyet hapları ve çayları kullanmak ta bir miktar fayda sağlayabilir. !

Küçük kol halterlerini evde kullanarak kol incelmesi yöntemini uygulamak isterseniz bu ağırlıkları değişik alışveriş merkezlerinde 15-20 TL ye temin edebilirsiniz. Ayrıca tenis oynamak, ip atlamak, badmington masatenisi, voleybol, basketbol, yüzme gibi sporlar da kol sünmeleri ve sarkmalarının önüne geçerek kol incelmesini ve kollardan kilo vermeyi sağlamaktadır.

Bu sporlarda kollarınızdaki adalenmeyi de orantılı dağıtarak erkeksi kollara sahip olma riskini en aza indirgemiş olursunuz. Kol inceltme egzersizleri bir bölgesel zayıflama sürecidir.

Bu süreci diyet ve rejim ile desteklemek için az yağlı ve yüksek proteinli diyet programları uygulamalısınız.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Semra Palabenimde kollarım ve bacaklarım kalın . her ikisi içinde bölgesel hareketeler yapmaya başladım ama bu süreci hızlandıracak krem yada yağ gibi bir şeyler varmı acaba . 1 ay sonra düğünüm var lütfen bana acil cevap verin kolay gelsin
  • Kolları

    Zayıflatan

    Hareketler