Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Kolesterol Düşüklüğü
Kolesterol düşüklüğü nedir? Kolesterol neden olur, Kolesterol belirtileri nelerdir ve Kolesterol tedavisinde etkili olan  %100 bitkisel ürünlerimiz hakkında tüm merak ettikleriniz ve detaylı bilgiler bu makalemizde yer almaktadır..       

"Kolesterolün yüksekliğinin kalp-damar hastalıklarına yol açtığını, damar sertliğini hızlandırdığını çoktan öğrendik! Şimdi de düşüklüğü mü problem oldu hocam?" dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız! Şimdiye kadar hep Kolesterol yüksekliğinden bahsettik ama araştırma sonuçları bu yaşamsal maddenin düşüklüğünün de sorun yaratabileceğini gösteriyor. Kolesterolü çok düşük kişilerde bazı kanser türlerine yakalanma riskinin artabileceğini gösteren çalışmalar var. Ama bu çalışmaların sayısı henüz yeterli değil. Daha yeni ve geniş toplum kesimlerinde incelemeler yapmak gerekiyor. Kısacası Kolesterol yüksekliği ciddi bir risk ama, kolesterolsüz de olmuyor!

GENETİK MİRASI KÖTÜ

Sani Şener'in genetik öyküsünde; Kolesterol yüksekliği sorunu var ve kalp hastalığına yakalananların da, Kalp Krizi geçirenlerin de sayısı fazla. Ayrıca ailesinde kanser sıklığı yüksek gibi görünüyor. Sani Bey'in genetik miras bakımından bazı sorunları olduğu açık. Genetik miras notu bu nedenle düşük:

Sani Bey Kolesterol yüksekliğinin tedavisi için statin grubu bir ilaç kullanıyor. Kolesterol seviyesini ilaç kullanarak kontrol altında tutabiliyor. Besin desteği olarak omega-3 ve C vitamini de doğru ürünler. Gerçi C vitamininin Antioksidan faydasının, koroner kalp hastalığından korunmada yararı bulunmadığı gösterildi ama, C vitamini miktarı abartılmaz ve kür halinde kullanılırsa güçlü bir Antioksidan fayda sağlar. Omega-3 desteğini özellikle Kolesterol sorunu bulunanların kullanmasında fayda var. Omega-3 yağ asitleri kanın akışkanlığını arttırıyor, kanı inceltiyor, pıhtı hücresi trombositlerin yapışma gücünü zayıflatıyor. Bu yağların damar duvarını koruduğu, trigliserid seviyelerini dengelediği ve özellikle aort gibi büyük damarlarda aterosklerozu engellediği belirtiliyor. Sani Bey'in ilaç ve besin desteği uyumu yönünden notu iyi görünüyor:

KİLO SORUNUNU ÇÖZMEK ZORUNDA

Sani Şener'in kilo sorunu var. Muhtemelen kilo vermekte zorlandığı için mevcudu korumaya çalışıyor ama bunda bile zorlanıyor. Sık sık yaptığı diyetler metabolizmasında sorunlar yaratmış olabilir. Stresle bağlantılı yiyecek tüketimindeki artış da önemli bir etkendir. Sani Bey'in her ne kadar hareketli bir iş yaşamı olduğunu söylese de daha aktif bir hayat tarzı benimsemesi, haftada üç veya daha fazla gün 30-40 dakikalık sıkı yürüyüşler yapması şart. Bu aktiviteler sadece kilosunu korumakta değil, kalbini güçlendirmekte ve iyi kolesterolü yükseltmekte kendisine destek olacaktır. Besin seçimleri ve beslenme alışkanlıkları bir hayli iyi. Muhtemelen toplam kalori tüketimi yüksek ve bu nedenle kilosunu yönetmekte sıkıntı çekiyor. Sani Şener'in kilo yönetimi notu düşük olduğu için beslenme notu da otomatikman düşük kalıyor:

Stres YÜKÜ FAZLA BİR İŞ YAPIYOR

Sani Bey iyi bir Stres yönetimi uzmanı gibi görünüyor. Başarılı bir iş yaşamı ve çalışkan bir kişiliği var ve bütün bunları akıllı bir Stres yönetimiyle dengelediği anlaşılıyor. İşini sevmesi ve keyif alarak yapması, huzurlu, dengeli bir iç dünyaya sahip olması Stres yönetimini kolaylaştırıyor. Muhtemelen olumlu bakışa sahip bir kişilik yapısı var. Sani Bey havalimanı işletmeciliği yapıyor ve bu çok yüksek Stres yönetimi gerektiren bir meslektir. Sani Şener'in Stres yönetim notu da fena değil:

YENİ BİR YIL, YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR

Sani Şener yaşam tarzı alışkanlıkları bakımından sınıfta kalmak üzere. Kendine ayırdığı zaman dilimleri yetersiz görünüyor. Egzersiz ve bedensel aktivite yok denecek kadar az. Kilo yönetiminde başarılı olduğunu söylemek de bir hayli güç. Sigara kullanmıyor ama alkol tüketimi aşırıya kaçma sınırında! Bütün bunlar Kolesterol sorunu bulunan ve genetik mirasında kalp-damar riski taşıyan biri için kötü notlardır.

Sani Bey'in yaşam tarzı alışkanlıkları notunu düşük tutuyorum:

Sani Şener'e egzersizi daha bol, kendine ayırdığı vakitler daha geniş, alkol tüketimi daha sınırlı, kolesterolü az, keyifli, huzurlu ve verimli bir yaşam diliyorum.

BİR SORU BİR CEVAP

Kolesterolün fazlasının Cinsel gücü iyileştirdiği, Kolesterol azlığının Cinsel yaşamı güçleştirdiği bir şehir efsanesinden başka bir şey değildir. Kolesterolün fazlalığı Cinsel performansı arttırmaz, olsa olsa azaltır. Bunun nedeni; yüksek Kolesterol seviyelerinin, damarları sertleştirip, daraltmasıdır. Daralmış ve sertleşmiş damarlar özellikle erkeklerde Cinsel fonksiyon bozukluğunun en önemli nedenidir.

HDL KOLESTEROLÜNÜZ DÜŞÜKSE KALP RİSKİNİZ YÜKSELİYOR

Kolesterol sorunu denince akla sadece LDL-zararlı- kolesterolün artışı geliyor. LDL Kolesterol artışının en önemli risk faktörlerinden biri olduğu biliniyor. Yeni araştırmalar; HDL yani faydalı kolesterolün düşüklüğünün de en az LDL yüksekliği kadar ciddi bir risk faktörü olduğunu gösteriyor. Eğer damar duvarına yapışıp kalan LDL parçacıklarını temizleyecek kadar HDL kolesterolünüz (ona çöpçü veya hayırlı Kolesterol de diyebilirsiniz) yoksa zararlı Kolesterol seviyenizin yükselme riski çoğalıyor. Hele bir de LDL'niz yüksek ve HDL'niz düşükse işiniz daha da zor. Gözlemlerimiz LDL'nin 160-180 mg'dL'den yüksek olduğu durumlarda HDL Kolesterol azlığının daha da tehlikeli olduğudur. HDL kolesterolü 45 mg'dan az olan kadın ve 40 mg'dan az olan erkeklerin bu durumu önemsemesi gerekiyor. Eğer 35 mg'dan daha az HDL kolesterolü düzeylerine sahipseniz (kadın veya erkek fark etmiyor) kalp-damar hastalığı riskiniz iyice yükseliyor. HDL kolesterolü değerleri 30mg'dan daha az olanların ise çok dikkatli bir risk planlaması yapması öneriliyor.

HDL KOLESTEROLÜ ARTIRMAK İÇİN

HDL kolesterolü artıran özel bir ilaç şimdilik yok. Önemli bir firmanın bu yöndeki yeni molekül geliştirme çabaları maalesef başarısızlıkla sonuçlandı. Firma çalışmaları askıya aldı. LDL kolesterolü azaltan Statin grubu ilaçlardan bazıları HDL'yi artırıyor ama etkileri sınırlı. Trigliserit seviyelerini düşüren fibrik asit türevleri de HDL'yi bir miktar yükseltebiliyor, fakat bunların da etkinlikleri beklenenin çok altında. B grubu vitaminlerinden Niacin'in oldukça güçlü bir HDL artırıcı etkisi var. Ne yazık ki bu doğal desteği sık görülen yan etkileri nedeniyle yaygın kullanamıyoruz. Niacin HDL'yi yüksek dozlarda kullanıldığı zaman artırabiliyor ama bu dozlarda dayanılması güç baş ağrılarına, yüz kızarmaları ve yanmasına, bazen de karaciğer zararlanması ve kan şekeri artmasına yol açıyor.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Bitkilerle Kolestrol Tedavisi Bitkisel Kolesterol Düşürücüler
 Ceviz Suyu Kolesterol Çocuklarda Kolestrol
 Deprasyon Tedavisi Düşük Kolesterol
 Düşük Kolesterol Nedir Düşük Kolestrol
 Hamilelikte Kolestrol Hdl Kolesterol
 Hdl Kolesterol Değerleri Hdl Kolesterol Düşüklüğü
 Hdl Kolesterol Nedir Hdl Kolesterol Nedir
 Hdl Kolesterol Yüksekliği Hdl Kolestrol
 Hdl Ldl Kolesterol Hiperkolesterolemi Tedavisinde Genel Prensipler
 İbrahim Saraçoğlu Kolesterol İyi Huylu Kolesterol
 İyi Huylu Kolestrol İyi Kolesterol
 İyi Kolesterol( HDL) İyi Kolesterol Nedir
 İyi Kolestrol Kalp sektesinden
 Kolesterol Kolesterol 10
 Kolesterol 11 Kolesterol 12
 Kolesterol 2 Kolesterol 3
 Kolesterol 4 Kolesterol 4
 Kolesterol 5 Kolesterol 6
 Kolesterol 7 Kolesterol 8
 Kolesterol 9 Kolesterol Bağlantısı
 Kolesterol Belirtileri Kolesterol Belirtileri Nelerdir
 Kolesterol Bitkisel Çözüm Kolesterol Bitkisel Tedavi
 Kolesterol Bitkisel Tedavisi Kolesterol Çeşitleri
 Kolesterol Değerleri Kolesterol Diyet Listesi
 Kolesterol Diyeti Kolesterol Düşüklüğü
 Kolesterol Düşüren Besinler Kolesterol Düşüren Bitkiler
 Kolesterol Düşüren Gıdalar Kolesterol Düşüren Yiyecekler
 Kolesterol Düşüren Yiyecekler Kolesterol Düşürme
 Kolesterol Düşürme Kolesterol Düşürmek
 Kolesterol Düşürmek Kolesterol Düşürmek İçin
 Kolesterol Düşürücü Kolesterol Düşürücü
 Kolesterol Düşürücü Besinler Kolesterol Düşürücü Bitki
 Kolesterol Düşürücü Bitkiler Kolesterol Düşürücü Çay
 Kolesterol Düşürücü Diyet Kolesterol Düşürücü Gıdalar
 Kolesterol Düşürücü Yiyecekler Kolesterol Düşürücüler
 Kolesterol Hastalığı Kolesterol Hdl Nedir
 Kolesterol Ldl Nedir Kolesterol Nasıl Düşer
 Kolesterol Nasıl Düşürülür Kolesterol Neden Yükselir
 Kolesterol Nedenleri Kolesterol Nedir
 Kolesterol Normal Değerleri Kolesterol Sebepleri
 Kolesterol Seviyeleri Kolesterol Seviyesi
 Kolesterol Tedavi Kolesterol Tedavisi
 Kolesterol Tedavisi Kolesterol Tedavisinde Beslenmenin Önemi
 Kolesterol Trigliserid Kolesterol ve damar sertliği
 Kolesterol Ve Tedavisi Kolesterol Yüksekliği
 Kolesterol Yüksekliği Belirtileri Kolesterolden Şikayeti Olanlar
 Kolesterolden Şikayeti Olanlar 3 Kolesterole
 Kolesterolü Azaltmak İçin Kolesterolü Düşürmek İçin Egzersiz Yapmalıdır...
 Kolesterolün Yükselmesinin Sebepleri Kolestrol
 Kolestrol Belirtileri Kolestrol Bitkisel Tedavi
 Kolestrol Değerleri Kolestrol Diyeti
 Kolestrol Düşüren Bitkiler Kolestrol Düşürmek İçin
 Kolestrol Düşürücü Bitkiler Kolestrol Dusurucu Yiyecekler
 Kolestrol Düşürücüler Kolestrol Hdl
 Kolestrol Kaç Olmalı Kolestrol Nasıl Düşer
 Kolestrol Nasıl Düşürülür Kolestrol Nedenleri
 Kolestrol Nedir Kolestrol Tedavisi
 Kolestrol Total Kolestrol Yüksekliği
 Kolestrolün Belirtileri Kolestrolün Belirtileri
 Kolestrolün Etkileri Kolestrolün Nedenleri
 Kolestrolün Nedenleri Kolestrolün Zararları
 Kötü Huylu Kolesterol Kötü Huylu Kolestrol
 Kötü Kolesterol Kötü Kolesterol Belirtileri
 Kötü Kolesterol Değerleri Kötü Kolesterol (LDL)
 Kötü Kolesterol Nedir Kötü Kolestrol
 Ldl Kolesterol Ldl Kolesterol
 Ldl Kolesterol Belirtileri Ldl Kolesterol Değerleri
 Ldl Kolesterol Düşüklüğü Ldl Kolesterol Nedir
 Ldl Kolesterol Yüksekliği Ldl Kolestrol Nedir
 Lipid Yüksekliği Normal Kolesterol Değerleri
 Olması İstenilen Total Kolesterol ve LDL Omega 3 Kolestrol
 Şifalı Bitkiler Kolesterol T Kolesterol Nedir
 Total Kolesterol Total Kolesterol Değerleri
 Total Kolesterol Nedir Total Kolesterol Yüksekliği
 Total Kolestrol Total Kolestrol Nedir
 Trigliserid Bitkisel Tedavi Vldl Kolesterol
 Vldl Kolesterol Nedir Vldl Kolestrol
 Vldl Kolestrol Nedir Yüksek Kolesterol
 Yüksek Kolesterol 11 Yüksek Kolesterol 2
 Yüksek Kolesterol Belirtileri Yüksek Kolesterol Tedavisi
 Yüksek Kolesterol ve Diğer Kan Yağlarının Tedavisi... Yüksek Kolestrol
 Yüksek Kolestrol Belirtileri

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.