Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kızarıklık Ve Kaşıntı
Kızarıklık Ve Kaşıntı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kızarıklık ve Kaşıntı neden olur, kaşıntıda kızarıklık olmasının nedenleri nelerdir... Kaşıntı ve kızarıklıktan kurtulmanın yolları nelerdir tüm bu konuda merak ettiklerinize bu sayfamızda cevap bulabilirsiniz... Konunun detaylarına ulaşmak için sayfamıza göz atmanız yeterli olacaktır.

Kaşıntı; bariz bir kabarıklık, kızarıklık, döküntü ile birlikte olabileceği gibi hiçbir deri işareti göstermeden de var olabilir. Bu sonuncu şekil, son derece inatçıdır ve çoğu, sistemik hastalık diye tanımladığımız iç organ hastalıkları ile birliktedir. Bu hastalıklar; böbrek yetmezliği, karaciğer hastalıkları, siroz, demir eksikliği, ciddi kan hastalıkları, bağırsak parazitleri, kist hidatik olabilir.

Böcek ısırmaları, bit ve uyuz gibi parazitler, güneş ya da sabun, metal alerjileri, Sedef hastalığı, mantar, virüs, bakteri türünden deri enfeksiyonları, deri kanseri, kaşıntının deri bulguları gösteren türleridir.

Deride bir ben ya da siğilin kaşıntılı ve iyileşmez bir sürece girmesi halinde uyanık olmanız gerekir. Bu durumda derhal doktorunuza başvurun. İhmal, bir deri kanseri ile ödenecek bedel olabilir.

Psikolojik mi?

Hiçbir nedene bağlı olmadan ortaya çıkan kaşıntılar da vardır. Bunların çoğunu psikolojik gerginliklere ya da hastalıklara bağlamaktayız. Ve çoğu, psikiyatri uzmanı tarafından yapılacak tedaviden yarar görürler..

Mantar; sıklıkla yüzme havuzu, sauna ve hamam gibi ortamlardan bulaşır. Tüm beden yayılabileceği gibi özellikle parmak araları, kasık ve koltuk altlarını tercih eder.

Uyuz ve bit; okul ve kışla gibi kalabalık yaşanan ortamlarda salgın şeklinde ortaya çıkar. Özellikle geceleri ve Banyo yaptıktan sonra kaşıntılar şiddetlenir. Ailede tek bir fert yakalansa da herkes ayni anda tedavi edilmelidir. “Bende yok ki…” deme hakkı yoktur. Toplu tedavi, yurtlarda ayni odayı paylaşanlar için de aynen geçerlidir. Çarşaf ve iç çamaşırlar mutlaka sıcak suda yıkanmalıdır.Atopik dermatit, sıklıkla soydan geçen ve çocukluk çağında başlayan alerjik bir deri hastalığıdır. Deride kaşıntılı kızarıklık ve kabarma ile karakterizedir. Biz bu durumu “Alerjik Astım” hastalığının öncüsü kabul ettiğimizden dikkatle izleriz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hüseyin Pekmez1 haftadır göz altımda kaşıntı,şişme,kızarıklıklar oluşuyo işyeri doktoru parazit var dedi ve bir hap yaz
  • Şifa Marketüzüm çekirdeği kullanabilirsiniz. detaylar için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/uzum-cekirdegi/
  • Serda Denizözellikle kollarımda bacaklarımda ve genital bölgede aşırı derecede bir kaşınma ve kızarlık var var bu kaşınmanın sebebi nedir acaba kötü bir hastalığın belirtisi olabilir mi kaşıntıyı geçirebilmek için ne yapabilirim lütfen yardım edin..
  • Kızarıklık

    Ve

    Kaşıntı