Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kısmi Yüz Felci Tedavisi
Kısmi Yüz Felci Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kısmi Yüz Felci Tedavisismi yüz felci tedavisi için neler yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak kısmi yüz felci tedavisi için şifalı bitkiler ve kısmi yüz felci tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır.

Kısmi yüz felci bitkisel tedavi,kısmi yüz felci rahatsızlığının bitkisel tedavi yöntemi hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır. kısmi yüz felci bitkisel tedavi yöntemi hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize mutlaka göz atmanızı öneririz.Yüz felci,beyinden gelen komutlara çeşitli nedenlerle yüzdeki kasların cevap verememesi durumudur. Kadınlarda da erkeklerde her yaşta her dönemde görülmesi olası hastalıktır.Yüz felciyle ile birlikte yüzün tamamı ya da bir kısmı hareketsiz ve donuk kalır.Bu hastalığın tedavisinde büyük çoğunluğu yüz felcinin etkilerini azaltmak için çaba sarfedilir.Ayrıca göz kapağı kapanmadığından dolayı gözü korumakta gerekmektedir.Bu durumda estetik müdahale bile gerekebilmektedir.Sebepleri arasında orta kulak iltihabı,yaşanan travmalar veya beyin tümorlari neden olabilmektedir.

Bitkisel çözüm:

* Nezle otu ile zeytinyağı karıştırılıp kaynatıldıktan sonra bu karışım tülbent yardımıyla süzülür.Elde edilen sıvı sık sık felçli bulunan bölgeye masaj yapılarak yedirilir.
* Sirke içine atılan Lavanta çiçeği 2 gün boyunca dinlenmeye bırakılır.Bu süre tamamlanmasından itibaren karışım tülbent geçirilir.Felçli olan yere masajla uygulanır.
* İncecik olarak kıydığımız nezle otu ağzı dolu sirkenin içinde bekletilir.Süzülür ve felçli bulunan yere tatbik edilir.
* BeYaz çam fıstığı ezildikten sonra zeytinyağı ile karıştılırak merhem kıvamına getirilir.Bu elde edilen merhem Felç görülen bölgeye günde 2 kez olmak koşuluyla uygulanır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kısmi

Yüz

Felci

Tedavisi