Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kırmızı Reishi Mantarı Çayı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kırmızı Reishi Mantarı Çayı

Kırmızı reishi mantarı çayı,kırmızı reishi mantarının çayı nasıl hazırlanır,neler gerekir hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır. Kırmızı reishi mantarı çayı hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıda bulunan makalemize göz atmanızı öneririz.

Kırmızı Reishi Çayı Nasıl Hazırlanır?

1. Kuru yerde saklanmalı
Dilimlenmiş ve kurutulmuş mantarlar kuru yerde saklanmalı; kesinlikle buzdolabına konulmamalıdır.

2. Kullanım şekli:
Günlük olarak 3-12 gr kurutulmuş mantardan hazırlanan çayın, sabah ve akşam, aç karnına (yemeklerden yarım saat önce) içilmesi önerilir. Paketlerimiz 3gr olup, günde en az 1 paket, bağışıklığı zayıf olanlar 2-4 paket kullanarak çay hazırlamalıdır.
Çayın sabah ve akşam, aç karnına birer bardak içilmesi önerilir; ancak günlük miktarı bir defada sabah içmek de aynı etkiyi sağlar; mide problemi olanlar veya tadı nedeni ile aç karnına içemeyenler yemekten sonra içebilir. Çay tercihan ılık olarak içilir.

3. Hazırlama Şekli:
Kaynatma ve içim esnasında çay kesinlikle metal ile temas etmemelidir. Günlük olarak tüketilecek miktardaki kuru mantar, 3 su bardağı su ile cam veya porselen kapta kaynamaya bırakılır ve kaynama başladıktan sonra ateş kısılarak en az 30 dakika kaynatılır (kaynama ve buharlaşma sonucunda yaklaşık 2 bardak çay elde edilir). 2-3 günlük çay bir defada hazırlanıp buzdolabında saklanabilir.

Not: Kullanılan cam veya porselen kabın uzun ömürlü olabilmesi için kap direk aleve konulmamalıdır; altına alevi dağıtacak bir plaka yerleştirilebilir veya elektrikli ocak kullanılabilir.

4. Mantarın kendine has acılığı nedeniyle, çayın içiminde tatlandırma ihtiyacı duyulması halinde kesinlikle rafine şeker kullanılmamalı; bal, pekmez veya tabii şeker ile tatlandırılmalıdır.

5. Kırmızı Reishi mantarı ile birlikte C vitamini kullanımı, Kırmızı Reishi mantarında bulunan yararlı maddelerin vücut tarafından emilimini kolaylaştıracağından; çayın içildiği öğünlerde C Vitamini bakımından zengin sebze ve meyve veya sularının tüketilmesi önerilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kırmızı

Reishi

Mantarı

Çayı