Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kırışıklık Giderici
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin TıklayınKırışıklık Giderici

Kırışıklık Giderici Sayesinde Cildiniz Pürüzsüz Bir Yüzeye Sahip Olacaktır. Özellikle Yaşlanmayla Beraber Oluşan Kırışıklıklar Herkesin Nefret Ettiği ve Hatta Aynaya Bakmadan Nefret Ettiren Bir Olaydır. Aşağıdaki Makaleyi Dikkatlice Okuduğunuzda Kırışık Vücudunuzdan Kurtulacak ve Aynalarla Barışık Biri Olacaksınız.

Kırışıklık Giderici

İlerleyen yaş, güneş ışınları, çevre kirliliği, stres, yanlış beslenme, kozmetik ürünler cildin kurumasına ve dolayısyla çizgi ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur.

Cildi kurumaması için, her şeyden önce bol su içmekle yola çıkılmalıdır. Ayrıca, yapacağınız bazı masaj hareketleri ile de, ciltte oluşan çizgi ve kırışıklıklara meydan okuyabilirsiniz.

Kırışıklığı Gideren Masaj Hareketleri şöyle anlatalım :

Alındaki Çizgileri Gideren Masaj :

Başınızı dik tutun. Kollarınızı omuz hizasında kaldırın ve ellerinizi başınızın üzerine koyun. Baş parmaklarınızla başınızın arkasını bastırın, diğer dört parmağınız saç diplerinizin hizasında alın bölgesinde olsun. Şimdi dört parmağınızı, baş parmağınızın hizasına doğru baş derinizde kuvvetli bir basınç oluşturacak şekilde bastırın. Parmaklarınızı serbest bırakın ve aynı egzersizi üç kez tekrarlayın.

Önerimiz: Bu egzersizi haftada üç kez tekrarlayın. Bir ayın sonunda ilk değişiklikleri fark edeceksiniz.

Göz Altı Torbalarını Gideren Masaj :

Her iki baş parmağınızı ensenizin üst tarafına bastırın. Diğer parmaklarınızı göz hizasında şakaklarınıza koyun. Şimdi parmaklarınızı şakaklardan baş parmaklarınıza doğru yumuşak hareketlerle geriye doğru itin. Tüm parmaklarınız kulaklarınızın arkasında toplandığında 5 saniye boyunca iki baş parmağınızla ensenize kuvvetli bir baskı uygulayın. Daha sonra parmaklarınızı rahat bırakın ve egzersize yeniden başlayın. Aynı hareketi 3 kez tekrarlayın.

Önerimiz : Eğer bu egzersizi haftada 3 kez tekrarlarsanız, ilk sonuçları bir ayın sonunda almaya başlarsınız.

Göz Çevresi Kırışıklığını Gideren Masaj :

Her iki elinizi rahat bir şekilde ellerinizin üstü dışarıyı gösterecek şekilde şakaklarınızın üzerine koyun. Ellerinizi kulak hizasına doğru çekerken yüzünüzün gerginleştiğini hissedeceksiniz. Bu sırada gözleriniz sıkıca kapalı olsun, öyle ki, göz kapaklarınızdaki titremeyi hissedin. Gerginliği çözdükten sonra egreszisi yeniden tekrarlayın.

Üst Göz Kapaklarındaki Kırışıklığı Gideren Masaj :

Gözlerinizi kapatın. İşaret parmaklarınızla göz kapaklarınızı içeriden dışarıya doğru basınç oluşturacak şekilde bastırın. Bu sırada gözlerini açmayı deneyin, ama parmaklarınızın baskısından bu mümkün olmayacaktır. Bu egzersiz göz kapağı kaslarını güçlendirecek, sarkmalarını engelleyecektir.

Dudak Çevresindeki Kırışıklığı Gideren Masaj :

Dudak çevresindeki elastikiyetini kaybetmiş cilt için parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Parmak uçlarınız ağız hizasında olsun ve ellerinizle yüzünüzü yukarıya doğru kaldırın. Bunu yaparken yüzünüzde başka kırışıklıkların olmamasına dikkat edin. Dudaklarınızı sanki “o” diyecekmiş gibi açın. Aynı anda ağzınızı kapatmaya çalışın. Bu sırada yüzünüzde oluşan güçlü gerginliği hissedeceksiniz.

Boyundaki Kırışıklığı Gideren Masaj :

Sağ elinizi sol şakağınızın üzerine koyun. Sağ eliniz başınızı sola çekecektir. Bu sırada karşı bir baskıyla boyun kaslarınızı hareket ettirin. Şimdi sol elinizi sağ şakağınızın üzerine koyun ve aynı hareketi tekrarlayın.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kırışıklık

Giderici