Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Kilo Verdiren Antidepresan
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

94595
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

65269
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Kilo Verdiren Antidepresan
Kilo Verdiren Antidepresan :

Depresyon Tedavisi kilo aldırabilir

Depresyon Tedavisinde kullanılan ilaçlar, en çok tüketilen ilaçlar sıralamasında başa güreşiyor. Ama çoğunlukla eş, dost tavsiye leri, dergi, gazete yazıları, sağlık ansiklopedileri yada internet ortamından edinilen veri lerle soruna Netice aranıyor.

Hüzünler abartılıp uzatılıyor, sonra da depresyon sanılıp Tedavi edilmeye çalışılıyor.

Depresyon ilaçlarına doktordan habersiz başlayanların çoğunun bunları boş yere kullandıkları emare liyor. "Hüzün mü, depresyon mu ?" suali na bile Yanit vermeden hemen ilaçlara başlamamak, önce bir psikiyatri mütehassızı ile konuşmak gerekiyor.

Depresyona Netice aramak vede lüzumuhalinde antidepresan ilaçlar kullanmak, iyileşme yolunda önemli adımlardan biridir.

Ancak Tedavi de, çoğu rahatsızkişinin zıttı na bir farkli mesele çıkıyor: Kilo artışı !

Mütehassız ların bildirdiğine göre, antidepresan kullananların, hususiyetle de "SSRI" (seçici seretonin gerialım mani leyicileri) grubunda yer alan "fluoxetine HCl (Prozac), "escitalopram" (Cipralex), "paroxetine HCl" (Paxil), "sertraline HCl" (Lustral) kullanıcılarının yüzde 25'inde beden ağırlığında 5 kg yada daha aşırı artış olmaktadır.

Altı ayı geçen, uzun zaman li kullanımlarda bu artışın daha da bariz leştiğini vurgulayan klinik çalışmalar mevuttur.

Neden Kilo Aldırır

Yalnızca SSRI grubu antidepresan lar kilo artışından yetkili değildir; "amitriptiline" (Laroxyl), "imipramine HCl" (Tofranil) gibi trisliklik antidepresan lar, "tranylcypromine" (Parnate), "phenelzine" (Nardil) gibi MAO inhibitörleri de uzun yada kısa zaman li kullanımları neticesinde kilo artışına sebep meydana gelebilir ler.

Kilo artışı, her kullanan kişide ortaya çıkacak diye bir koşul da yoktur.

Antidepresan ların kilo aldırması ile alakalı birçok kuramsal yaklaşım olmakla beraber, ortak görüş bu ilaçların hem iştahı hem de metabolizmayı bir arada etkiledikleridir.

"Bir lokma aşırı yemediğine yemin eden amma gene de kilosu artan" antidepresan kullanıcıları, metabolizmayı ilgilendiren bir etkiyi düşündürür.

Buna zıtlık, Gıda tüketiminde artış olmadığını, amma "karbonhidratlara karşı frenleyemedikleri bir aşırı istek duyduklarını" söyleyen kişiler de olmaktadır ki iştahın önemli bir rolü olduğunu vurgular.

Fiziki Aktiviteler

Antidepresan lar, yaşamın bütün beğeni lerinin vede elbette bunlara dahil ollaraak yiyeceklerin vede lezzetin de yeniden keşfedilmesinde yardımcı olurlar.

Depresyon Tedavi si sayesinde kendini çok daha iyi pay tmeye başlayan kişi, bazı şeylerden daha çok beğeni almaya başlar ki, bunların başında da yiyecekler gelir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Gülfe Yılmazvenegis37.5 kullanıyorm çok kilo aldım ne yapabilirim
  • Şifa MarketAcı çehre tek başına kullanıldıgında yan etki yapabılıyor. Bu bıtkının karısım çayını önerıyoruz dozu ayarlanmıştır hem yan etki yapmaz hem de metabolızmayı hızlandırıcı bıtkılerle harmanlandıgı ıcın daha etkılıdır. İncelemek istersenız lınkı tıklayın. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://www.sifamarket.com/bitkisel/aci-cehre-karisik-form-cayi.html
  • Kilo

    Verdiren

    Antidepresan