Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavisi
Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavisi :

Kıl dönmesi nedir: Kıl dönmesi, saçtan ya da vücuttan düşen kılların kuyruk sokumu ve nadir de olsa göbekte cildin altına geçmesi, yara, abse ve fistül oluşturmasıdır. Ciltteki ter bezi deliklerinden vida gibi deri altına giren kıllar, bakterilerin de girmesi ile ilhitap oluşturur. Kıl dönmesi (DERMOİD KİST veya PİLONİDAL SİNÜS), cilt altı kıl yuvası anlamına gelir.

Kıl dönmesi neden oluşur? Kıl dönmesinin nedenleri

Özellikle baştan ve sırttan dökülen saçlar ve kıllar neden olur. Kuyruk sokumu, yukardan dökülen kılların birikmesine uygundur. Kuyruk sokumunda biriken kıllar, sürtünme ile derideki mikro deliklerden içeriye doğru girerler. Dar ve sert kıyafetler giyildiğinde yürümek bile kılın deri altına itilmesine sebep olabilir. Ayrıca uzun süre oturanlarda görülmektedir.

KARABAŞ OTU : idrar yolları iltihabını giderir, kıl dönmesi sorunlarında iltihap gidericidir. idrar söktürür, kalbi kuvvetlendirir, tıkalı kalp damarlarını açar (enfaktrüst) te, damar sertliğinde, kollestrol düşürücü olarak faydalıdır. Astım, bronşit, akciğer hastalıkları, romatizma, öksürük ve baş dönmesinde kullanılır, nezleye, göz ağrısına, ağır işitmeye, iktidarsızlığa, vücut bitkinliğine çok iyi gelir.

ISIRGAN : kabızlığı giderir, koltuk altı iltihabına, dudak ve ağız çıbanlarına, kurdeşen hastalığına iyi gelir, idrar, ter ve balgam söktürür, göğsü yumuşatır, öksürüğü giderir. Hazım salgısını artırır, mide ve bağırsak gazlarını giderir, krampları, kusmayı, halsizliği önler, kafa derisi üzerindeki kan deveranını hızlandırır, vücutta biriken suyu atar, sarılıkta, alerjik rahatsızlıklarda, alerjik hapşırmalarda, gut'ta, romatizmada, zatülcempte faydalıdır, içerdeki yaralan temizler, mantar zehirlenmelerinde faydalı olur, vücuttaki yabancı cisimleri dışarı atar,vucut iltihabını temizler.

MİSK ÇAYI : Iç ve dış azalara kuvvet verir, vucuda dinclilk verir enfeksiyonu onler. bagısıklık sistemini destekler, olusmus yada olusabilecek rahatsızlıkların onlenmesinde etkilidir. felce ve kalp sektesine iyi gelir

ZENCEFİL : Ağrı ve sızıları giderir, romatizmayı tedavi eder, tansiyonu ve kollestrolü düşürür, kan dolaşımı bozukluğunda kullanılır, dalak rahatsızlıklarında, bronşitte, öksürük, grip, baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısında, damarlardaki pıhtılaşmayı önleyici, şeker hastalığında.

PASSİFLORA : C, B1, B2, B5, Kalsiyum, Fosfor ve Protein açısından zengin bir meyvedir. Ayrıca çarkıfelek bitkisi harmin, harmol, harman ve passiflora adı verilen alkaloitleri; flavon, glisosit ve sterol adlı diğer maddeleri içerir.

-Rahatlatıcı, Sakinleştirici ve Cinsel istek arttırıcı olduğu bilinmektedir.

TAVSAN MEMESİ :Toplar ve kılcal damar hastalıklarında, damar daraltıcı, mikrop öldürücü, mafsal ağrıları, ayak ağrısı, bacak krampları, gut'ta, basurda, menapozda, ödemde, bacak ödeminde, varis, flebit, sarılık, toplar damar yangısı, taş ve kum dökücü, iştah açıcı, idrar artırıcı, ateş düşürücü ve terletici olarak kullanılır, lenf bezleri iltihabında, damar tıkanıklığında, dolaşım bozukluklarında faydalıdır.

AT KUYRUGU: Mesane ve böbrek rahatsızlıklarında, taş ve kum rahatsızlıklarında yeri doldurulamaz şifalı bir bitkidir. Çok önemli bir böbrek ilacıdır. Kemikleri kuvvetlendirir,kaslarıgüçlüyapar, bol idrar söktürür, ödem giderir. İshali keser, kanı temizler, kanda akyuvar miktarını artırır.

ÖLMEZ ÇİÇEĞİ: İltihabın dışarı atilmasinda etkilidir. vücudu korur, idrar yollarını temizler. îdrar söktürücü, kumdökücü ve safra çıkartıcı olarak kullanılır.

KAYIŞKIRAN: Mikrop öldürücüdür, bol idrar söktürür, üreyi temizler, artrozun geçmesine yardım eder, taş ve kumları döker, kabızlığı önler, terleticidir, Bronşit ve nezleye iyi gelir, vücutta biriken zehirlerin, deri ve böbrek yollarından dışarıya atılmasına yardımcı olur.

Böbrek ve mesane iltihabını giderir. Mesane yanmasında faydalıdır. kıl donmesi sorunlarında etkilidir. Boğaz ağrılarını geçirir, vücuda rahatlık verir, anjinde, ödemde faydalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kıl

Dönmesi

Bitkisel

Tedavisi