Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kepçe Kulak Yapıştırıcıları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kepçe Kulak Yapıştırıcıları

Kepçe Kulak Yapıştırıcıları hakkında bilgiler


Kulak yapıştırmalarının kırtasiye malzemeleri ile yapılmasının kötü sonuçlar oluşturabileceğini belirten Karacalar kepçe kulaklarda en iyi çözümün ameliyat olduğunu vurguladı.Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Kepçe Kulak Yapıştırıcıları

Kulak yapıştırmalarının kırtasiye malzemeleri ile yapılmasının kötü sonuçlaroluşturabileceğini belirten uzmanlar kepçe kulaklarda en iyi çözümün ameliyat olduğunu vurguladı. Kepçe kulak ameliyatlarının kıkırdağa şekil verilerek oldukça iyi bir sonuçla yapılabildiğini kaydeden Karacalar bu operasyonların artık çok geliştiğini ve bir kaç saat içerisinde tamamen bu sorundan kurtulabileceğini böyle yaşamanın anlamsız olduğunu dile getirdi.


Gündeme gelen ve magazin kapaklarında kulaklarını yapışturucularla yapıştırdılar şeklinde çıkan haberlere kulak veren uzmanlar sonunda doğal yapıştırıcılar ürettiler. Artık kepçe kulaklar uzmanların geliştirmiş olduğu bilimsel etkilerle yapıştırılabiliyorlar. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar açıklamalarında kulakların artık bilimsel olarak geriye doğru yapıştırılabileceğini açıkladı.

Karacalar yaptığı açıklamada magazin dünyasında sıkça gündeme gelen kulak yapıştırma olaylarının estetik cerrahiler tarafından çok doğal karşılandığını vebu gibi durumlarla sıklıkla karşılaştığını bildirdi. Bu durumu psikolojik açıdandeğerlendiren Karacalar bu durum kişilerde bir psikolojik etki yarattığını sosyal yaşamda bu durumdan rahatsız olduklarından dolayı kişilerin kulaklarınıgeriye doğru yapıştırmaya çalıştıklarını değişik saç modelleri ile kulaklarını örtmeye çalıştıklarını bildirdi.


Karacalar aslında kulak kepçeliğinin geriye doğru yapıştırma yönteminin bir tedavi şekli olduğunu belirten karacalar kepçe kulak sorunu olan çocuklarındoğumdan sonraki ilk aylarda kulaklarının geriye yapıştırılarak tedaviedildiğini söyledi. Fakat bu yöntem antimikrobik bantlarla gerçekleşmekte doğumdan sonraki aylarda çocuklar üzerinde kullanılan bu bantlar kulak şeklini kepçekulaklıktan uzaklaştırmakta bu yöntemin bir özelliği ise tedaviye erken yaşlarda başlanması.


En Etkili Çözüm Ameliyattır

Kulak yapıştırmalarının kırtasiye malzemeleri ile yapılmasının kötü sonuçlar oluşturabileceğini belirten Karacalar kepçe kulaklarda en iyi çözümün ameliyatolduğunu vurguladı. Kepçe kulak ameliyatlarının kıkırdağa şekil verilerekoldukça iyi bir sonuçla yapılabildiğini kaydeden Karacalar bu operasyonların artık ok geliştiğini ve bir kaç saat içerisinde tamamen bu sorundan kurtulabileceğiniböyle yaşamanın anlamsız olduğunu dile getirdi.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kepçe

Kulak

Yapıştırıcıları