Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kellik Nedenleri
Kellik Nedenleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Sac Dokulmesi ve Kellik Nedenleri Saçlar neden dokulur? Neden kellik diye bir sorun var? Iste bu sorularin cevabini ariyorsaniz belki asagidaki yazimiz sizi biraz olsun bilgi sahibi yapacaktir.

Asagidaki yazimizda saç dökülmesi nedenlerini maddeler halinde bulabilirsiniz. Erkeklerde saç dökülmesi: Bu saç dökülmesi cesidinde sac dokulme coklugu kesin olarak bilinmemekle beraber beYaz tenli insanlarda sıklık hemen hemen yuzde yuze yaklaşmaktadır.Diffüz alopesi: Bu saç dökülmesi tipi sac derisi üzerinde yayılan jeneralize veya globalsac dokulme tipidir. Sac dokulme kaybi cok olana kadar farkedilmez, sac dokulme tipi donem donem veya zaman zaman olabilir.

Alopecia areata: Bu saç dökülmesi tipi belirti olmadan kucuk daire veya yamalar seklinde dokulmelere yol acar. Bazen tum ksacin yok olmasina hatta vucuttaki killarinda bitmesine neen olur. Bu hastalik tipinde yas, irk ve cinsiyetin onemi yoktur.

Sikatrisiyel alopesi: Bu kellik tipi yara dokusu olusumundan ortaya cikmaktadir. Cogunlukla daire seklinde olusur ve yogun sekilde dokulur. Travmatik alopesi: Bu saç dökülmesi tipi cesitli olaylarin sonucunda (olum, yaralanma, uzucu haber, Stres vb.) reaksiyon olarak bas gosterir.

İnfeksiyonlar ve infestasyonlar: Bu kellik tipi cesitli mantarlar, bakteriler, virusler, bitler vb yuzunden ortaya cikmaktadir. Bu durumda sacin islevi bozulmakta ve dokulmelere yol acmaktadir. Herediter ve konjenital alopesi: Bu saç dökülmesi tipi kalitimsal hastaliklar, gebelik, dogum gibi etkenlerden dolayi kaynaklanmaktadir. Bunlarin disinda saç dökülmesi veya kellik sebebi olarak Sedef benzeri kronik hastaliklarda etken olusturmaktadir. Saç dökülmesi veya kellik baslangicina sebep olan diger olaylar ise basta stres, troid bezi rahatsizliklar, cinko eksikligi, demir eksikligi, genel anestezi vb seklinde siralanabilir.

Sac Dokulmesi ve Kellik Nedenleri Saçlar neden dokulur? Neden kellik diye bir sorun var? Iste bu sorularin cevabini ariyorsaniz belki asagidaki yazimiz sizi biraz olsun bilgi sahibi yapacaktir. Asagidaki yazimizda saç dökülmesi nedenlerini maddeler halinde bulabilirsiniz. Erkeklerde saç dökülmesi: Bu saç dökülmesi cesidinde sac dokulme coklugu kesin olarak bilinmemekle beraber beyaz tenli insanlarda sıklık hemen hemen yuzde yuze yaklaşmaktadır. Diffüz alopesi: Bu saç dökülmesi tipi sac derisi üzerinde yayılan jeneralize veya globalsac dokulme tipidir. Sac dokulme kaybi cok olana kadar farkedilmez, sac dokulme tipi donem donem veya zaman zaman olabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kellik

Nedenleri