Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kekemelik Kesin Çözüm
Kekemelik Kesin Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kekemelik Kesin Çözüm, ''Hipnoza girebilme konusunda gerekli olan en önemli şart, yüksek zeka ve konsantre olabilirlik özelliğidir. Bunun da terapide işi kolaylaştıran en önemli unsur olduğu bilinmektedir.

KEKEMELİĞE KÖKTEN ÇÖZÜM

Gelişen teknolojiyle birlikte artık bu hastalığın 15 gün gibi çok kısa bir sürede kökten çözüme kavuşturulduğunu anlatan Psikolog Danışmanlık Merkezi sahibi Ferhat Şen, "Merkeze gelenlerin büyük bir bölümü bu hastalığa yaşadıkları deprem ve sel felaketi gibi doğal afetlerden sonra yakalananlar oluşturuyor. Bölgemizde bu tür rahatsızlığın en çok görüldüğü illerin başında Erzincan, Muş ve Bingöl gelmektedir. Bilgisayar desteğinin yanında ayna karşısında yapılan terapilerde hastalık bir daha görülmemek üzere tedavi ediliyor. Kekemelik her yaş grubunda görünür. Kadınlara oranla erkeklerde 5 kat daha fazla görülmektedir. Kadınlarda ilk gece olarak bilinen gerdek gecesi korkusu da kekemelik yapmaktadır. Bu nedenle erkeklerin eşlerine yardımcı olması gerekir" diye konuştu.

Kekemelik Kesin Çözüm

Psikolog Ferhat Şen, kekemeliğin insanlarda tik hastalığını geliştirdiğini de vurgulayarak "Akıcı konuşamayanlar bunu gözlerini kırparak, ellerini ovuşturarak ve ani hareketlerde bulunma gibi değişik tiklerden destek almaya çalışırlar. Bu nedenle başka rahatsızlıklara meydan vermemek için kekemelik kısa sürede tedavi ettirilmelidir" dedi.

Sünnet olurken gördüğü kandan korkarak kekeme olan 14 yaşındaki Adem Budak, hasatlığından dolayı arkadaşlarının kendisi ile alay ettiğini söyledi. Kendisini ifade edemediği için açılan tedavi merkezine geldiğini vurgulayan Budak, "Hep böyle kalacağımı sanıyor ve çok üzülüyordum. Eskiye göre şimdi çok iyi konuşuyorum. Kekemelikten kurtulacağımı bilmenin sevinci geceleri rüyalarıma bile giriyor. Arkadaşlarım artık benimle alay etmiyor "diye konuştu.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kekemelik

Kesin

Çözüm