Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kekelemenin Tedavisi
Kekelemenin Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kekelemenin Tedavisi : Kekeleme çok kompleks ve derin bir problem. Bunun ne kadar zor bir problem olduğunu biz çok iyi biliyoruz, çünkü bizde yıllarca kekemeydik. Birçok tedavi yöntemleri bizde mağlesef kalıcı bir başarı sağlamadı.

O yüzden kekemelik sorunu olan insanların psikolojilerini çok iyi biliyoruz. Uzun yillar çaresizlik icerisinde ve bir türlü iyilesmemenin verdigi psikolojik bulanimlar, bize bu problemle daha etkili bir mücadele etmek için ya da bu problemi çözmek için, daha dogru adimlar atmayi ve sistemli çalismayi ögretti.

Bunun sonucunda yillarin birikimi olan su gözlemleri tesbit ettik:

1. Sadece nefes terapisi ya da diyaframsolunumu ile kalici bir başarı sağlanmıyor. Kisa bir zaman sonra iyileşme görülse bile, mağlesef devami gelmiyor.

2. Sadece psikolojik tedavilerde bu sorunun çözümüne yetersiz kalıyor. Çünkü kekeme tipik bir psikolojik hastalık değil, daha derin boyutları olan bir konuşma bozukluğu.

3. Konuşma teknikleri kisa bir zaman sonra ilk günlerdeki etkisini yitiriyor. Çünkü kekeme olan bir insan yılların verdiği bu kekeme psikolojisini içselleştiriyor ya da adeta onun bir karakteri haline geliyor.

4. Yoga ve meditasyon gibi teknikler insanı rahatlatan ve iç huzura götüren yöntemlerden bir tanesi. Ve bunun sonucunda akıcı konuşmayı sağlansada, en ufak stresli ve heyecanli durumlarda tekrar kekeleme ihtimali içten bile değil.

5. Hipnoz süreçleri genelde belirli bir zaman sonra etkisini gösteriyor ve baslangiçda, özellikle stresli durumlarda insana psikolojik yönden yeterli güven duygusunu vermiyor.

6. Sonuçta kekeme problemini çok kısa bir zamanda yüzde yüz çözeriz diye vaadlerde bulunmuyoruz. Bu bir süreç meselesi ve bu kişinin kendisine bağlı. Şayet bizden öğrendiğiniz yöntemleri büyük bir çabayla ve sabirla calışırsanız ve bunu sosyal hayatdada uygularsanız kalıcı bir başarı sağlarsınız. Ve bunun bu yolla ve bu metotla mümkün olduğunu belirli bir zaman sonra sizde inanacaksınız.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hasan Bilgiçmerhaba dokt bey ben hızlı konuşuyum ve konuşurken heycanlandığımda kekeliyum.benim sunum acaba tam anlamıyla kekemelik mi?
  • Şifa MarketKonuyla alakalı doktorla görüşüp teşhis alabilirsiniz . Sadece sitemizde bulunan ürünler hakkında bilgi veriyoruz .
  • Kekelemenin

    Tedavisi