Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kaşıntı Kremi
Kaşıntı Kremi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kaşıntı Kremi :

Kaşıntı rahatsız edici, sevimsiz bir duyudur. Vücudun belirli mt bir bölgesiyle sınırlı olabilir ya da tümünü etkileyebilir; çok kısa sürebileceği gibi, günler, haftalar, aylar boyunca da insana sıkıntı verebilir. Şiddeti değişkendir, ama hemen her zaman dayanılması ağrıdan daha zordur.Öznel kaşıntı duyusu insanda doğduğu andan başlayarak vardır.

Örneğin, yenidoğanın doğumdan hemen altı saat sonra gözkapaklannda kaşıntı duyduğu ve bunun derinin öbür bölgelerine de yayıldığı bilinmektedir. Kaşıntının şiddeti kökenindeki hastalıkla, kişinin dayanma gücüyle ve Özellikle de ruhsal durumuyla yakından ilişkilidir; bunlara bağlı olarak çok değişir.

Gerçekten de sinirleri zayıf (nevrastenik) ya da alkolik olan, yani kolay sinirlenen kişiler sık sık dayanılmaz kaşıntılardan yakınırlar. Kaşıntı bazen ani bir nöbet halinde başlayarak hızla şiddetlenir. Nöbetin başlangıcında hastada birden kaşınma isteği uyanır; bu istek gittikçe güçlenir ve kaşıntı hafifletilemez hale gelir.

Hasta kaşındıkça daha çok kaşınmak ister, daha sert hareketlerle, kendini tırmalar gibi kaşınır ve tırnaklarıyla derisini zedeleyebilir. Zedelenme ve sıyrıkların uyandırdığı ağrı, zamanla kaşıntı duyusunu bastırır. Kaşıntı nöbetlerinin sık sık yinelemesi hastada derin bir iç sıkıntısı yaratır. Bitkin düşen hasta bazı çok ileri olgularda intiharı düşünmeye başlayabilir.

Ruhsal Kökenli Kasıntı

Herhangi bir nedenle açıklanamayan genel kaşıntı nöbetleri sinirli ve sürekli gergin insanlarda özellikle sık görülür. Tümüyle normal insanlar da belirli sıkıntı, aşın duyarlılık ve suçluluk duygusuna kapılma dönemlerinde kaşıntıya tutulabilir. Bazı uzmanlar kaşıntı duyusunun gerçekte kendi kendini cezalandırma isteği, kendine yönelik bir tür erotizm ya da bir yoksunluğun dışavurumu olabileceği görüşündedir.

Kaşıntı kremleri nelerdir, kaşıntı kremleri hakkında merak ettikleriniz, kaşıntı kreminden sonra kaşıntı geçer mi, kaşıntı geçsin diye neler yapılmalıdır... Kaşıntının geçmesi konusunda merak ettikleriniz ve kaşıntının altında yatan diğer hastalıklar bu makalede yer almaktadır.

URIAGE KAŞINTI KREMİ

Bebekler, çocuklar, yetişkinler ve yaşlılar için kaşıntı giderici krem.

Vücut ve yüzdeki egzema, kaşıntı ve kuruluğun giderilmesi için kullanılır. Formülündeki Calamin ile ciltteki yanma, batma, kaşıntı hissini ve tahrişi azaltır.

Cildi yumuşatır ve nemlendirir.

İçerdiği Uriage Termal Su, cildin yatıştırılması için ileri derecede faydalıdır. Kaşıntılı cilt hastalıkları sırasında da cilt bakımı için kullanılır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Murati Yusufmerhabalar hocam. benım yaz aylarında terledıgım anlarda bır kasıntı olusuyor bu alerjıkmıdır. sureklı kasınma gereksımı duyuyorum ve dus almam gereklı. bu konuda bana daha detaylı bılgı verırsenız sevınırım. şimdiden cok teşekkür ederim iyi günler iyi calısmalar.
  • Kaşıntı

    Kremi