Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kaşıntı Bitkisel Tedavi
Kaşıntı Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kaşıntı Bitkisel Tedavi hakkında genel bilgiler;

Kaşıntıya son veren bitkiler, kaşıntıya bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir...Kaşıntı nedir, neden kaşınırız, aşırı kaşınmanın nedenleri nelerdir.


Aşırı kaşıntı aslında farklı bir hastalığın belirtisi olabilir mi. Tüm bu konular hakkında merak ettiklerinize sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ciltte Kaşıntının Bitkisel Tedavisinde Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Ölü çiçeği, Limon, Biberiye, Hamam otu, Arpa, Badem yağı, Sirke Hazırlanış Şekli:* Ölü çiçeği yaprakları sıcak suda demlenir.

Sıkılarak elde edilen posa, arpa unu ve sarmısak suyu ilavesiyle pomad kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan po-maddan günaşırı kaşınan yere sürülür.

* Rendelenmiş limon kabukları hamam otuyla birlikte suda pişirilir. Sıkılarak elde edilen posaya arpa unu karıştırılır. Hazırlanan karışım merhem kıvamına gelinceye kadar sirkeyle yoğrulur. Bu merhem günaşırı kaşınan yere sürülür.

* Biberiye bitkisinin çiçekleri, rendelenmiş limon kabukları ile birlikte dövülür. Elde edilen karışıma, Krem kıvamına gelinceye kadar bademyağı ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan kremden kaşınan yere sürülür.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Kader Evcimenkaşıntı sorunum vardı ve son günler iyice artı acab alerjik bir durummu genel hafalar ısınınca güneş olduğunda kaşıntım oluşuyor akşamları kaşıntı yok sadece gündüz acaba mevsimsel bir sorounmu doktora gitmalimiyim bir çözümü varmıdır.
  • Ömer Temelcildimin her yerinde kaşıntı var ne önerirsiniz
  • Şifa MarketKaşıntı, deri ve üstderide sonlanan serbest sinir uçlarının uyarılmasıyla duyulan, tırnakların deriye sürtülmesi isteğidir. Tavsiye ettiğimiz seti düzenli olarak kullandığınız takdirde bağışıklık sistemini güçlendirerek kandaki iltihaplanmayı giderir ve kan akışını normal döngüye getirir. Linki inceleyiniz: Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/ksnt-deve-dikeni-karisimli-set.html
  • Kaşıntı

    Bitkisel

    Tedavi