Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kas Yapıcı İlaçlar
Kas Yapıcı İlaçlar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kas Yapıcı İlaçlar: Kas oluşumunda Kas Yapıcı İlaçlar Birinci Sıradadır. Örneğin Somon Balığının 100 Gramlık Bir Porsiyonunda Yaklaşık 25 Gram Protein Bulunuyor. Ayrıca, Balıkta Diğer Sağlıklı Besin Öğeleri De Var. Somon, Kalp Dostu Tekli Doymamış Yağlar İle Omega-3 Yağ Asitleriyle Doludur.

-Ayrıca somon mükemmel bir D vitamini kaynağıdır.

-Bir bütün olarak ele alındığında, ton balığı ya da somon gibi balıklar en iyileridir.

Tavuk


-Kas yapan bir diğer gıda da tavuktur. 100 gram yağsız beYaz et 31 gram protein ve sadece 4 gram yağ içeriyor.

-Bu nedenle, kas yapmayı planlıyorsanız tavuktan da bol miktarda yemeniz gerektiğini unutmayın.

Yumurta

-Hazırlanması hızlı ve kolay, yenmesi zevkli olan yumurta kas yapan bir diğer gıdadır.

-Her yumurtada yaklaşık 5-6 gram protein ile sadece 60 kalori vardır.

-Yumurtadaki protein en yüksek biyolojik değeriyle en kolay kullanılabilir proteindir.

-Bu şu anlama geliyor: yumurtadaki protein kas gelişimi için en etkili kullanılan proteindir.

Soya

-İster taze Soya Fasulyesi olarak isterseniz tofu ya da soya sütü olarak tüketin soya fasulyesinin kas yapıcı faydaları yadsınamaz.

-Proteinle dolu olan bu gıdanın sadece bir kasesi 20 gram aminoasit içeriyor. Et için en sağlıklı alternatif olan kas yapıcı soya, birçok önemli vitamin ve minerallerle doludur.

Yağsız dövülmüş biftek

Bu tür etler mükemmel bir protein kaynağıdır. Sadece 100 gram yağsız dövülmüş biftekte 27 gramdan fazla protein bulunuyor. Biftek ayrıca B12 vitamini, çinko ve demirle doludur. Tüm bunlar da kas oluşumu ve gelişimi açısından önemlidir.

Çikolatalı süt

Gelişen vücut için sütün önemi yadsınamaz. Çünkü Süt hayvansal bir gıdadır, çok az yağa sahipken gerekli amino asitlerin tümünü sağlar. Yüzde 100 gerçek sütle hazırlanan çikolatalarda da bol miktarda protein vardır.

Süzme peynir

Şaşırtıcı gibi görünse de birçok vücut geliştiren ilaç süzme peynir içeriyor. Bunun nedenini anlamak için az yağlı ya da yağsız süzme peynirinizin etiketini okumanız yeterlidir. Sadece yarım kase az yağlı süzme peynirde 14 gram protein ile 80 kalori bulunuyor.

Badem

Proteinle dolu olan bir başka bitkisel gıda bademdir. Sadece çeyrek kase badem yaklaşık 8 gram protein içeriyor. Badem, ayrıca kalp dostu tekli doymamış yağlar ve magnezyum ile doludur. Magnezyum vücutta 300‘den fazla biokimyasal reaksiyonda kullanılan iyi bir mineraldir. Enerji üretimi ve protein sentezi işlemlerinde magnezyum çok önemlidir.

Kinoa

Tüm erkekler etten hoşlanmayabilir. Et olmadan nasıl bu proteini alabilirsiniz. Güney Amerika‘da yetişen protein dolu kinoada ayrıca gerekli aminoasitlerden 9 tanesi bulunuyor. Gluten içermeyen bu yiyeceğin sindirimi kolaydır ve kinoa bol miktarda lif, magnezyum ve demir içeriyor.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ali Osman GülMerhabalar 2 ay kadar önce body\'e başladım . Acaba kaslarımı güçlendirmek için hangi besinleri ve gıdaları tüketmeliyim . konuyla ilgili bir diyet listesi önermeniz mümkün müdür ? Cevabınızı bekliyorum . iyi çalışmalar . Teşekkür ederim.
  • Erol TekinGunluk 6 ogun yemek yemekteyim buna ragmen ne yirsem bana yaramıyor kilo alamıyorum abur cubur kilo aldırır ama yaramıyor ne yapmalıyım yardımcı olun
  • Şifa MarketBu durumda sizlere keçiboyunuz karışımlı setini tavsiye ederiz, düzenli kullanımlarda ortalama 3-6 kilo arası kilo almanızı sağlar. seti incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı: 0224 234 5678
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/kl-aldrc-keci-boynuzu-karisimli-set-2.html
  • Kas

    Yapıcı

    İlaçlar