Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Karın Boşluğu Ağrısı Nedenleri
Karın Boşluğu Ağrısı Nedenleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Karın Boşluğu Ağrısı Nedenleri, Karın Boşluğunda Meydana Gelen Ağrıların Asıl Nedenleri Sindirim Sisteminde Problemlerden Kaynaklanabilir.

Karın Boşluğunda Meydana Gelen Ağrıların Hangi Hastalıkların Belirtilerini Olduğunu Öğrenmek İstiyorsanız Aşağıda Bulunan Makalemizi İnceleyerek Bu Konu Hakkında Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

Karın Boşluğu Ağrısı Nedenleri

Çoğu zaman jinekolojik hastalıkları çağrıştırsa da karın bölgesindeki ağrıların asıl sebebi sindirim sistemi olabilir. Bunun için ağrıları tanımak, belirtilerini bilmek gerekir.

Apandisit Ağrısı

Belirtileri: Bulantı, kusma, iştahsızlık, ateş. Ağrı göbek etrafında başlar, sağ karın boşluğunda hissedilir. Cerrahi müdahale gerekir.

Safra Kesesi Ağrısı

Belirtileri: Özellikle yemek sonrası ağrının şiddeti artar. Bulantı, kusma, gaz gibi sorunlar ortaya çıkar. Yumurta, çikolata, kızartma gibi yiyecekler ağrıyı artırır. Ağrı karnın üst tarfında görülür. Cerrahi madahale gerektirir.

Mide - Bağırsak Ağrısı

Belirtileri: Ağrıya mide yanması, ekşimesi eşilik eder. Açlık arttıkça ağrı da artar. Ağrı göbek kısmında oluşur. Ülser tedavisi, diyet ve asit önleyici lar yapılabilir. Kanlı kusma, kanlı dışkı mide kanaması habercisidir.

Bağırsak Ağrısı

Belirtileri: İshal veya Kabızlık görülür. Ağrı karnın aşağı kısımlarındadır. Karın ağrısı artarsa, dışkı ve gaz çıkarılamazsa, bulantı ve kusma olursa hemen hastaneye başvurun. Bu belirtiler bağırsak tıkanmalarının habercisi olabilir.

Pankreas Ağrısı


Belirtileri: Karın ağrısı, kilo kaybı. Ağrı karnın orta kısmı görülür ve sırtı da vurabilir. Cerrahi müdahale veya la tedavi edilebilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Güngör Altınbaşakgünaydın hocam sizlerden bilgi almak için yazıyorum umarım kısa sürede dönüş yaparsınız saygılar. 2 akşam önce karnımda ağrı başladı aynı şekilde devam ediyor bazen kesiliyor bazende daha sıkı bir karın ağrısı oluyor tam karın boşluğumda acaba sebebi nedir?
  • Karın

    Boşluğu

    Ağrısı

    Nedenleri