Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm
Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm

Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm hakkındaki bilgiler.


Tüm dünya da en sık görülen tümörlerin başında gelen karaciğer kanseridir.Küflenmiş gıdalar ki özellikle baklagiller ve aşırı alkol tüketimi siroza yol açar.Karaciğer Yağlanması bitkisel çözüm makalemiz aşağıda yer almaktadır.



Karaciğer yağlanması diğer makalelerimizde belirttiğimiz gibi karaciğerin en büyük düşmanıdır.Karaciğer yağlanmasının önüne geçmek için tıbbı tedavi yöntemleri elbette mevcut.Ancak karaciğer yağlanması tedavisinde bitkilerin gücünden de yararlanabiliriz.Karaciğer yağlanmasında kullanılan en genel bitkiset tedavi maydanoz limon kültürü.

"Karaciğer yağlanması" (Hepatosteatoz) için "bitkisel tedavi" yöntemi olarak kullanabileceğiniz ve maydonoz ve limon kültürü etkili bir yöntem olabilir.İhmale gelmeyen ve ilerlemesi durumunda karaciğer kanserine dahi çeviren karaciğer yağlanması için aşağıda ki maydonoz limon kültürünü uygulayabilirsiniz.

 • Saplı olarak 15-16 adet taze maydanozu mutfak robotuna yada blendera eliniz ile biraz parçalayarak koyun ve üstüne yarım limon suyu (iki yemek kaşığı) ve yarım bardak su ilave edin.
 • Mutfak robotunuzu yada blender'ı çalıştırın, iyice karıştırarak sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına tamamını için. En erken yarım saat sonra kahvaltıya başlayabilirsiniz. Onbeş gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayın ve onbeş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara verin.
 • Bir hafta ara verdikten sonra tekrar onbeş gün aynı şekilde uygulayın ve kürü sonlandırın. Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.
 • Eğer,karaciğer yağlanması ileri boktadaysa , Maydanoz Limon kürüne paralel olarak aynı günün akşam yemeğinden iki saat sonra Lavanta kürü de uygulanmalıdır.
 • Yılda 2-3 kez uygulanacak olan Maydanoz-Limon kürü ile karaciğer yağlanmasını önlemiş olursunuz.
 • Karaciğer yağlanması fibroz ya da siroza dönüşebilmekte veya karaciğer kanserine neden olabilmektedir. Bu kürle hem karaciğer yağlanması önlenir hem de karaciğer arındırılır.




En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Merve ÖztürkMerhaba kolay gelsin benim kızımının yaşı oniki ve karaciğerinde yağlanma testip edildi ve ben korkuyorum bu sıkıntıyı geçirecek bir bitkisel tedavi yöntemi varmıdır acaba yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin
 • Karaciğer

  Yağlanmasına

  Bitkisel

  Çözüm