Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm

Karaciğer bedenimizin çok önemli işlevler gören bir organıdır.

Metabolizma adı verilen ve insan bedeninin yaşaması için gerekli olan süreçte karaciğerin önemi büyüktür.

Karaciğerin görevlerini yerine getirmesine mani olan rahatsızlıklardan bir tanesi de Karaciğer Yağlanması olarak bilinen ve metabolizma dengelerini bozan hastalıktır.

Karaciğer Yağlanması bir yandan kendisi bir rahatsızlık iken diğer yandan da siroz, hepatit, şeker hastalığı, tansiyon gibi şikayetlere de uygun ortam hazırlamaktadır.

Bu yönüyle gerek yetişkinlerde gerekse çocuklarda Karaciğer Yağlanması mutlak sureyle tedavi edilmesi gereken bir Karaciğer Hastalığı dır.

Karaciğer yağlanmasını tedavi etmek için ilaç tedavisi yanında bitkisel çözümler ve doğal tedavi yöntemleri de kullanılabilmektedir.

Karaciğer Yağlanması için bitkisel tedavi yöntemleri arasında en yaygın bilineni ve hiç şüphesiz en faydalı olanı maydanoz kürü olarak bilinen bir bitkisel kürdür.

Şimdi karaciğer yağlanmasına bitkisel çözüm olan maydanoz kürü nasıl yapılır, bunu Prof.Dr. Ahmet Maranki tarifiyle öğrenelim.

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır

Maydanoz kürünün yapılışı ve uygulanışı son derece basit.

Ama bitkisel kürümüz de karaciğer yağlanmasına kesin çözüm olma nedeniyle son derece etkili.

Şimdi sizlere kısaca karaciğer yağlanmasına karşı maydanoz kürü nasıl yapılır bunu aktaralım.

Maydanoz Suyu Kürü İçin Gerekli Malzemeler:

- 15 adet maydano

- Bir bardak su

- Bir adet tencere

Malzemeleri bir tencereye koyup 5 dakika süreyle kaynatıyoruz.

Daha sonra ocağın altı kapatıldıktan sonra tencerenin kapağı da örtülür ve tencere 15 dakikalığına beklemeye ve dinlenmeye alınır.

Hazırladığımız bu maydanoz suyunu süzüyoruz ve demlenmiş halini sabahları aç karnına kahvaltıdan yarım saat öncesinde 1 su bardağı olacak şekilde içiyoruz.

Maydanoz suyunun tadını beğenmeyenler dilerlerse içerisine bir yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu damlatabilir.

Maydanoz kürünün uygulanma süresi 1 aydır. 1 aylık kür bittikten sonra 5 gün ara verip ikinci kez 1 aylık kür yapmanız yararlıdır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.