Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Karaciğer Kanserinde Son Evre Belirtileri
Karaciğer Kanserinde Son Evre Belirtileri: Karaciğer kanserinde son evre, tümörün karaciğer dışına veya komşu organlara taşmış halidir. Bu evreden sonra yapılacak tedavi yöntemleri farklıdır. Karaciğer metastazı belirtileri, iştah azalması, kilo kaybı gibi belirtiler görülmektedir.

Siroz belirtileri, hastalığı başlangıç ve ileri evre olarak ikiye ayırabiliriz. Hastalık ilk ortaya çıktığında yorgunluk, iştahsızlık, sarılık, kaşıntı, bulantı, aşırı Gaz birikimi, özellikle bacaklarda ve karında şişlik, Kabızlık ve erkeklerin göğüslerinde büyüme görülür. Hastalığın daha ileri evresinde görülen belirtiler şiddetli ve tanı koydurucudur. Kilo kaybı, yemek yememe, bacaklarda zayıflama, damarlarda iç kanama gibi belirtiler görülür.

Karaciğer Kanseri hakkında bilgi, karaciğer vücuttaki çeşitli kanserlerin en sık metastaz yaptıkları organlardan biridir. Karaciğer kanserleri, karaciğer organlarından ya da organın içinde bulunan safra yollarından kaynaklanmaktadır. Hastalık genellikle çok geç evrede belirti verdiği için geç tanı koyulmaktadır. Hastalar genellikle Siroz hastalarıdır. Karaciğerde bir kitlenin ele gelmesi ya da karaciğerin büyümesi, karaciğer bölgesindeki ağrının ortaya çıkması kanser kuşkusunu doğrulamaktadır. Karaciğer kanserinde yaşama şansı çok azdır.

Akciğer Kanseri belirtileri, tipik ve erken bir belirti görülmemektedir. Kanama, ağrı, ses kısıklığı, Nefes Darlığı gibi şikayetler ilerlemiş evre de ortaya çıkmaktadır. Akciğer kanserinin belirtileri, tümörün yerleşim yerine ve hastalığın yaygınlığına göre değişir. Akciğer kanserinin %90 sebebi Sigara olarak görülmektedir. Karaciğer Kanseri nedir, karaciğerin kendi hücresinden kaynaklanan kötü huylu tümörlere Karaciğer Kanseri denmektedir.

En sık görülen ve en ölümcül tümörlerden biridir. Karaciğer kanserinde risk faktörleri Hepatit B, Hepatit C, Hepatit D virüsü enfeksiyonları, sirozlar, genetik hastalıklar, kimyasallar gösterilmektedir.

Karaciğer Kanseri tedavisi, Cerrahi şansı olmayan ve mevcut tedavilere cevap vermeyen birincil ve metastik karaciğer tümörlerinde etkili olan yöntem sayesinde Karaciğer Kanseri hastalarının yaşam süreleri önemli ölçüde uzatılmaktadır. Kanser tedavisinde 3 tedavi seçeneği bulunmaktadır. Cerrahi, radyoterapi ve kemoterapi tedavileridir.

Yeni bir yöntem olan Radyoaktif Mükroküreler yöntemi karaciğer kanserinde etkin olarak kullanılmaktadır. Bu yöntemin uygulanması ile birlikte hastaların yaşam süreleri önemli ölçüde uzatılmaktadır. Hastaların birçoğunda uygulanan tedavi sonucun da tümörün büyümesinin durduğu ve gerilediği görülmektedir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.