Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Karaciğer Kanseri Belirtileri Nelerdir
Karaciğer Kanseri Belirtileri Nelerdir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Karaciğer Kanseri Belirtileri Nelerdir: Daha çok uzak doğu ülkelerinde görülen karaciğer kanseri Türkiye‘de de artış göstermeye başladı. Uzmanlar kişileri karaciğer kanseri belirtileri konusunda bilinçlendirilmeye çalışırken, hastalıkta erken tanının önemli olduğunu dile getiriyorlar.

Dünyada görülen 5. kanser türü olan karaciğer kanseri ülkemizde de artış göstermektedir. Kansere bağlı ölüm oranlarının inceleyen uzman doktorlar karaciğere kanserine bağlı ölümlerin 3. Sırada yer aldığını, erken tanıyla ve karaciğer nakli ile hastaların yaşama şansının yüksek olduğunu söylüyor.

Karaciğer kanseri riski taşıyan gruplar arasında sirozlu hastalar yer alırken; Hepatit C‘de uzun dönemde kişilerde kansere neden oluyor. Bunun yanında fazla miktarda alkol tüketmek ve aflatoksine maruz kalanlarda da karaciğer kanseri riski taşıdığını söylüyor.

Karaciğer Kanseri belirtileri nelerdir?

-Halsizlik

-Kilo kaybı

-İlerlemiş vakalarda Sarılık görülür

-Çabuk yorulma

-Karın şişlikleri gibi kendini belli edebilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ilahe Hasanovamerhaba hocam benim karacigerimden sikayetim yok ama 2 gun once istahtan kesildim ve ayaklarim 2 gundur terliyor ve koku geliyor acaba karacigerle ilgili ola bilirmi lutfen bana yardim edin SIMDIDEN TESEKKURLER.
  • Şifa MarketÖncelikle geçmiş olsun yaşadığınız semptomlar karaciğer kaynaklı olmayabilir. Hastalığınızla ilgili herhangi bir teşhis konmamışsa üzgünüm herhangi bir önerimiz olamaz. Öncelikle doktora başvurunuz. Tekrardan geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 234 5678
  • Karaciğer

    Kanseri

    Belirtileri

    Nelerdir