Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Karaciğer Hastalığı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Karaciğer Hastalığı

Karaciğer Hastalığı hakkında bilgi

Karaciğer, vücudun çok önemli bir organıdır. Buna rağmen, bu organın kendi kendini yenileme yeteneği ve karaciğer dokusunun, gerekenden çok fazla miktarda bulunması, karaciğer hastalıklarının sonuçlarının, umulduğu kadar ağır olmamasının nedenleridir

KARACİĞER HASTALIKLARI.
Bu hastalıklar, özel başlıkları altında anlatılmakla beraber (bkz. özellikle, Sarılık, Kolesistit) birkaç genellemeden söz edilebilir.
Karaciğer, vücudun çok önemli bir organıdır. Buna rağmen, bu organın kendi kendini yenileme yeteneği ve karaciğer dokusunun, gerekenden çok fazla miktarda bulunması, karaciğer hastalıklarının sonuçlarının, umulduğu kadar ağır olmamasının nedenleridir. Genellikle, karaciğer hastalıkları, diğer bir hastalığın ikincil belirtisidir. Bir kişiyi karaciğeri zayıf diye tanımlamak yanlıştır. Ayrıca, kusmukta safra bulunması da, karaciğer hastalığının işareti değildir: Midesini, kusarak tamamen boşaltan bir hastada, Kusma tekrarlarsa, içinde safrada bulunan duodenum sıvılarının dışarı çıkması normaldir. Karaciğer için üretilmiş ilaç çeşitlerine ve tüm ilaçların karaciğerden geçmesine rağmen, karaciğerin çalışması ya da hastalığını doğrudan etkileyecek (meselâ kalp hastalıklarında kullanılan ve kalp adalesini sıkıştıran dijital gibi) bir ilaç veya madde yoktur. Kullanılan ilaçlar dolaylı olarak karaciğere etki ederler (Vitaminler, kortizon vb…). Aslmda bu tür ilaçlar bazı kronik Safra Kesesi enfeksiyonlarında veya karaciğer sirozu vakalarında verilmekle beraber, gerçek etkileri belirli değildir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Karaciğer

Hastalığı