Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kapalı Prostat Ameliyatı Nasıl Yapılır
Kapalı Prostat Ameliyatı Nasıl Yapılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kapalı Prostat Ameliyatı Nasıl Yapılır: Prostat ameliyatı nasıl yapılır sorusuna Plazma Kinetik sistemi hakkında bilgi verilerek giriş yapmakta fayda vardır.Prostat ameliyatı nasıl yapılır? Sorusunu soran onca insanın Plazma Kinetik tekniği ile ilgili bilgi sahibi olması oldukça önemlidir.

Plazma Kinetik sisteminde penisten gerekli aletler yardımı ile içeri girilerek prostat dışarı çıkarılmaktadır. Plazma Kinetik yöntemi ile prostat tek seferde değil parçalar halinde kesilmek kaydıyla dışarı çıkarılmaktadır.

Plazma Kinetik yöntemi bu sorunu yaşayanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Prostat iyi huylu olabildiği gibi kötü huylu da olabilmektedir.

Prostatın iyi mi kötü mü huylu olduğunu anlamanın en iyi yolu patolojik incelemedir. Plazma kinetik sistemi ile prostat parçaları dışarı çıkarıldığı için patolojik incelemeye sonuç gönderilebilme şansı vardır.

Plazma Kinetik yöntemi çoğu insanca kapalı ameliyat olarak bilinmektedir. Aslına bakıldığında bu bilgiye yanlış da denilemez. Prostat ameliyatı kapalı bir biçimde yapıldığı için kanama da bir hayli az olmaktadır.

Bölgesel anestezi yapılarak gerekli olan operasyon yapılabilmektedir. Hastalar ameliyat bittikten sonra daha az acı çekmektedirler. Bu yöntem sayesinde ameliyatın ardından takılması gereken sonda daha erken çıkarılmaktadır.

Plazma Kinetik yöntemi ile operasyona tabi tutulan bireyler açık ameliyata oranla hastaneden çok daha erken çıkmaktadır. Hastaneden erken çıkmanın da hastalar için avantajları vardır.

‘Prostat ameliyatı nasıl yapılır?‘ sorusunun değişik bir tarifi de Lazer sistemi olarak bilinmektedir. Lazer yöntemi ile prostat dışarı alınmamakta olduğu yerde buharlaştırılmaktadır. Bu da patolojik incelemeye imkan vermemektedir.

Prostat ameliyatları açık biçimde de yapılmaktadır. Ancak her şeye rağmen son zamanlarda plazma kinetik yöntemi diğer yollara nazaran çok daha fazla tercih edilmektedir. Plazma Kinetik sitemi Ankara Koru Hastanesi‘nce de uygulanan bir sistemdir.

Üroloji alanında ülkemiz için önemli isimler arasında olan Prof. Dr. Hasan Biri Koru Hastanesi kadrosunda bulunmaktadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kapalı

Prostat

Ameliyatı

Nasıl

Yapılır