Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kansızlık Bitkisel Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kansızlık Bitkisel Tedavisi

Kansızlık bitkisel tedavisi nedir? Sorusuna yanıt olarak; kansızlık hastalığının bitkisel yollar ile tedavi edilmesi hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Kansızlık hastalığının bitkisel tedavisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz.

Anemi sorunu olan kişilerin genellikle zayıf ve kuvvetsiz bünyeye sahip olmasından dolayı bünyelerini güçlendirmeleri için, ızgara olarak taze dalak, karaciğer, özellikle dana ciğeri, beyin haşlama, az pişmiş sığır bifteği, kuru baklaların tümü, sarımsak, kereviz, kuşkonmaz, ıspanak, pırasa, soğan, lahana, dolmalık biber, maydanoz,yoğurt, ceviz, zeytin, kestane, meyvelerden turunçgiller, taze üzüm, erik, elma,armut, kavun, karpuz, pancar suyu, nar suyu, limon veya turunçgiller suyu gibi gıdalarla kendilerini beslemeleri gerekmektedir. Böyle bir kür anemi sorunu olan kişilere oldukça faydalı olacaktır.

Kansızlık Hastalığının Bitkisel Tedavi Yolları;

* 1 lt suyun içine iki çorba kaşığı iyice kıyılmış ısırgan otu konulup demlendikten sonra sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

* İyice kıyılmış bir çay kaşığı koyunotu yaprakları bir fincan kaynar suda demlendikten sonra sabah-akşam birer çay fincanı içilir.

* 1 lt suyun içine bir çorba kaşığı kantaron katılıp demlendikten sonra günde üç defa aç olarak birer çay fincanı içilir.

* 1 lt suyun içine bir avuç dolusu su teresi katılıp kısık ateşte kaynatıldıktan sonra bir gün içerisinde aralıklarla tüketilir.

* 1 lt suyun içine iki çorba kaşığı oğul otu konulup kaynatıldıktan sonra süzülüp günde 3 fincan olmak üzere içilir.

*
50 gr kınakına kabuğu 1lt sirkenin içerisinde 1 hafta bekletilip ardından günde üç öğün aç olarak iki çorba kaşığı içilir.

*
1 adet çiğ yumurta 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırılıp yenilir.

*
Yarım lt kaynatılmış inek sütüne ılıdıktan sonra 2 adet yumurta sarısı ve 2 çay kaşığı kakao ilave edilip isteğe göre tatlandırılıp ikiye bölündükten sonra günde iki kez içilir.

*
Yarım lt inek sütünün içerisine 1 yemek kaşığı ince rendelenmiş tatlı badem ilave edilerek kaynatılıp, ılıdıktan sonra 1 fincan üzüm pekmezi ile karıştırılıp gün içinde 2 seferde içilir.

* 3 adet orta boy patates soyulup kabuklarıyla birlikte kaynatılır ve maydanoz eşliğinde yenilir.

* 1 lt suyun içerisine bir avuç andız otu koyulup demlendikten sonra günde 3 öğün birer fincan içilir.

* 1 lt suyun içerisine bir çorba kaşığı şerbetçi otu konulup kaynatıldıktan sonra süzülüp aç olarak günde 3 öğün birer fincan içilir.

* Böğürtlen şurubu yapılıp içilir.

* 1 lt suyun içerisine iyice ufalanmış bir çorba kaşığı anber kabuğu konulup demlendikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer fincan içilir.

* 1 kg et ve kemik karışımı kaynatılıp günde 3 öğün yemeklerden önce ve sıcak halde bal ilavesiyle birer bardak içilir.

* 1 lt suyun içerisine 2 su bardağı dolusu siyah kuru üzüm ve bir çorba kaşığı kınakına katılıp demlendikten sonra günde 3 öğün yarım Kahve fincanı içilir.

* İyice temizlenmiş ıspanak ve maydanoz birlikte iyice kaynatılıp soğutulduktan sonra, maydanoz ve ıspanaklar tenceredeki suyun içine iyice sıkılıp hatta ezilip suyu çıkarılır, süzüldükten sonra günde 3 defa birer çay fincanı içilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kansızlık

Bitkisel

Tedavisi