Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kanserden Ölen Ünlüler
Kanserden Ölen Ünlüler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kanserden Ölen Ünlüler: Kanser nedir nasıl bir hastalıktır kanser tedavisi nasıl yapılır kanserden kurtulma yolları var mıdır merak ettiklerinizi bu yazımızda okuyabilirsiniz..

Adile Naşit(1930-1987) Bağırsak kanserinden öldü.

Melih Kibar(1951-2005) cilt kanserinden öldü.

Kazım Koyuncu(1972-2005) akciğer kanserinden öldü.

Baykal Saran(1969-2006) kanserden öldü.

Patrick Swayze, Yıldırım Aktuna, Özhan Canaydın, Ufuk Güldemir, Arif Mardin yer alıyor. Apple‘ın kurucusu Steve Jobs ise Pankreas Kanseri tanısı konduğu halde hâlâ hayatta olan ender ünlülerden. Jobs‘un karaciğer nakli yaptırarak hayatta kaldığı düşünülüyor.

Bir kez içe çekildiğinde tütünün içindeki toksinler bedenin bütün organlarına yayılır ve dokularda sayısız farklı kanser formlarına dönüşme riskini çoğaltır.

Kalp krizinden sonra en büyük ölüm sebebi kanserdir. Bugün sadece ABD‘de kanserden ölümlerin yüzde otuzu sigaraya bağlıdır. Akciğer Kanseri en sık görülen kanser türüdür ve bu kanserden ölümlerin yüzde seksen yedisi sigaraya bağlıdır.

Nat King Cole, caz şarkıcısı. Akrciğer kanseri. 15 Şubat 1965‘te 45 yaşında öldü. Mentollü Sigara tutkunuydu. Günde yaklaşık üç paket Kool içerdi. Stüdyoya girip kayıt yapacağı günlerde özellikle daha da fazla sigara içerdi. Sigaranın sesini derinleştirdiğine inanıyordu.

George Harrison, Beatles‘ın ünlü gitaristi ve müzisyen. Akciğer kanseri. 1997‘de gırtlak kanseri teşhisi konmuştu. 2001 yılında akciğer kanseri sebebiyle ameliyat oldu, ardından beyinde metastaz yaptı. 29 Kasım 2001‘de 58 yaşında öldü.

Paul Newman, otuz yıl bilfiil sigara içti ve sigarayı bıraktıktan otuz yıl sonra, 28 Eylül 2008‘de akciğer kanserinden öldü. On sekiz ay kanser tedavisi gördü. Öldüğünde 83 yaşındaydı.

Akciğer kanseri olmadan uzun yıllar önce sigarayı bırakmış olmasının sonucu değiştirmemesi çok can sıkıcı bir gerçek. Yine de şayet sigara içiyorsanız, bırakmak kanser de dâhil pek çok hastalığa yakalanma riskinizi kesinlikle hatırı sayılır ölçüde azaltacaktır. Ama risk hiçbir zaman hiç sigara içmemiş bir kişininki kadar az olmayacaktır. Akciğer dokusunda oluşan hasar geri alınamaz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Fikret ÇakırKazım koyuncunun ölme yıl dönümünde onu burdan birkez daha anıyoruz . Şarkıları bir ömür bizimle beraber olacak . Keşke oda şarkılarıyla beraber hala sağ salim olsaydı . Malesef kanser illeti onu bizden aldı . Allah rahmet eylesin . Bir duanızı esirgemeyin .
  • Kanserden

    Ölen

    Ünlüler