Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kalp Yetmezliğinin Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kalp Yetmezliğinin Tedavisi

Kalp rahatsızlığı ve doğal öneriler ile ilgili bilgileri aşağıdaki makalemizde açıklayıcı olarak bulabilir ve/veya dahası için altta bulunan linke tıklayabilirsiniz...

Kalp Yetmezliğinin Tedavisi Bitkisel Çözüm

Kalbin sağ veya sol yahut her iki karıncığının; içindeki kanı her vuruşunda muntazaman boşaltamaması şeklinde ortaya çıkar.

3 şekilde görülebilir.


Sol kalp yetersizliği : Hastada; nefes darlığı ve kuru öksürük vardır. Geceleri daha zor nefes alır; çarpıntı, terleme ve baygınlık görülebilir. Buna, kalp astımı adı verilir. Sebebi, aort veya mitral kapakların hastalanması veya koroner rahatsızlığıdır.


Sağ kalp yetmezliği; Hastanın ayak ev ayak bilekleri şişer. Buralara, parmakla bastırılırsa, bir süre çukur kalır. El, ayak ve yüzde morarmalar; hazımsızlık ve iştahsızlık görülür. Sebebi; mitral kapağı hastalığı, müzmin Bronşit veya doğuştan kalp hastalığıdır.


Konjestif kalp hastalığı :
Sağ ve sol kalp yetersizliği bir arada olduğu zaman görülür. Sebebi; Aort veya mitral kapaklarının hastalanması, müzmin bronşit veya akciğer hastalıkları, romatizma, tiroid hastalıklarıdır. Tedavinin ilk şartı; en kısa zamanda iyileşeceğine inanmaktır. Bundan sonra, doktorun verdiği ilaçlara ve aşağıdaki tavsiyelerimize uymak gerekir.Fazla, sigara içmeyin, içkiyi bırakın. Yemeklere fazla tuz koymayın. Yumurta, salam, balık, konserve yiyecekler, pastırma, peynir, turşu ve çikolata gibi gıdaları mümkün olduğu kadar azaltın.


Rahat ettiğiniz şekilde, yatın. Uykularınızı ihmal etmeyin. ıstirahat edin ama, devamlı olarak yatmayın. Her gün 10-15 dakika yürüyüş yapın, gezin. Sinirlenmeyin, üzülmeyin her şeyi kendinize problem etmeyin.

Ayrıca aşağıdaki bitkisel çözümleri uygulayın. Nedir bu bitkisel çözümler,


Çakal eriği, su : 4 bardak suya; 30 gram çakal eriği meyvesi konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Yemeklerden sonra, birer Kahve fincanı içilir.


Karabaş otu, su :
4 bardak suya; 2 tutam Karabaş Otu konur. Kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere, ikişer çorba kaşığı içilir.


Armut yaprağı, su : 4 bardak suya; 1 avuç armut yaprağı onur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere, birer su bardağı içilir. Vücutta biriken suyu boşaltır.


Badem, süt, şeker, su :
1 avuç kuru badem, toz haline gelinceye kadar dövülür. üzerine, 2 su bardağı kaynatılmış süt, 1 çay bardağı su ve 2 çorba kaşığı toz şeker konur. Eriyinceye kadar karıştırıldıktan sonra içilir.


Ispanak :
1 kilogram ıspanak temizlendikten sonra iyice yıkanır. Sonra ince, ince kıyılıp temiz bir tülbentin içine doldurulur Suyu çıkıncaya kadar sıkılır. 1 kahve fincanı içilir. Aynı işlem, haftada 2 kere tekrarlanır.


Nilüfer, su : 4 bardak suya; 2 tutam nilüfer çiçeği konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere, birer kahve fincanı içilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kalp

Yetmezliğinin

Tedavisi