Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Kalp Yetmezliğine Bitkisel Çözüm
Kalp Yetmezliğine Bitkisel Çözümde Amaç Hastalığın İlerlemesini Durdurmak, Şikayetleri Azaltarak Hayat Kalitesini Arttırmak ve Mümkünse Hastalığı Tamamen İyileştirmektir.

Kalp Yetmezliği için şifalı bitkiler :


Alıç

Kalpi güçlendirici, damar genişletici tansiyon düşürücü, spazm çözümü, hafif uyutucu, ateş düşürücü, kandaki yüksek yağ düzeyini normale indirir ve ishali kesicidir.

Karabaş otu

Ağrı kesici, balgam söktürücü, Gaz söktürücü, kalbi güçlendirici, idrar yollarında mikrop öldürücü, sinirsel baş ağırısın dindirici, Uyku verici, yüksek tansiyonu düşürücü, bağırsak parazitlerini düşürücü, regl ağrılarını dindirici, Egzama yaralarını iyi edici, sinirleri kuvvetlendirici.

Melissa

Beyin, kalp, rahim ve sindirim sistemi üzerinde koruyucu-kuvvetlendirici, spazm çözücü, ruhsal ve fiziksel sakinleştirici, hazmı ko­laylaştırıcı, bağırsak gazlarını giderici, terlemeyi önleyici, bağırsak parazitlerini düşürücü.

Keklikgözü

Kalp toniği, irsi kalp hastalıkların­da rahatlatıcı, idrar söktürücü (kalp üzerindeki et­kisinden dolayı), üre ve klorürlerin atılmasını sağ­layıcı.

Ökseotu

Vazodilatör/damar genişletici, hipotensör/ tansiyon düşürücü (bütün damarlar üze­rinde aynı etkiyi gösterir), antispazmodik/ spazm çözücü, diüretik/idrar söktürücü, kan birikimini önleyici, antiepileptik/Epilepsi tedavisini destekle­yici, antikansorejen/kanserden koruyucu.

Kalp Yetmezliği için bitkisel tedavi :


    Bir miktar temizlenip yıkanmış taze yüksük otu yaprağı nemli olarak mikserden geçirilip tülbentin içine bırakılarak sıkılıp özsuyu elde edilir. Bu özsudan yarım çay kaşığı az miktarda suyla birlikte alınır. Kalp Yetmezliği için oldukça faydalı bir bitkidir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı taze yüksük otu yaprağı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahval­tılarından yarım saat. sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşı­ğı nilüfer çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşı­ğı ergeçsakalı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çuha çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen­dikten sonra süzülerek günde iki kez. sabah kahvaltılarından ya­nm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fin­canı içilir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı Kedi Otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılanndan yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    On tafie taze maydanoz sapı yapraklan ile birlikte, bir lit­re şaraba (kırmızı veya beYaz olması önemli değildir.) eklendik­ten sonra, bir veya iki yemek kaşığı üzüm sirkesi katılıp, kısık ateşte on dakika kaynatılarak üzerine 300 gram süzme bal ilave edilip dört dakika daha kaynatılmaya devam edilir ardından süzülerek içi saf alkolle yıkanarak temizlenmiş daha büyük bir şi­şenin içine dökülerek ağzı sıkıca kapatılıp hava alabileceği yer­lere balmumu dökülerek saklanır. Gerektiğinde günde üç kez ikişer yemek kaşığı alınarak kullanılır.
    Bir litre suyun içine bir avuç çakal eriği katılıp kaynatıl­masının ardından süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılann­dan yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kasığı Karabaş Otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ıspanak katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç Öğün birer çay bardağı içilir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay ka­şığı Nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı karadiken katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen-âlkttn mmra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılanndan ya­rım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fıncanı İçilir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kuşıgı Kişniş katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılanndan yanm sa­lt sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içi­lir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aynısefa katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı Fesleğen katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç armut yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
    Bol miktarda magnezyum ve potasyum içerdiğinden bol miktarda muz yenilmesi oldukça faydalı olacaktır

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Dekompanse Kalp Yetmezliği Kalp Yetersizliği
 Kalp Yetmezliği Kalp yetmezliği 2
 Kalp Yetmezliği 3 Kalp yetmezliği 7
 Kalp Yetmezliği 8 Kalp Yetmezliği 9
 Kalp Yetmezliği Belirtileri Kalp Yetmezliği Belirtileri Nelerdir
 Kalp Yetmezliği Bitkisel Çözüm Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavi
 Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavi Kalp Yetmezliği İlaçları
 Kalp Yetmezliği Nedenleri Kalp Yetmezliği Nedir
 Kalp Yetmezliği Ölüm Kalp Yetmezliği Özeti
 Kalp Yetmezliği Ppt Kalp Yetmezliği Tedavi
 Kalp Yetmezliği Tedavisi Kalp Yetmezliği Tedavisi Varmı
 Kalp Yetmezliği Ve Tedavisi Kalp Yetmezliğinde Beslenme
 Kalp Yetmezliğinde Nabız Kalp Yetmezliğinde Ödem
 Kalp Yetmezliğinde Ölüm Kalp Yetmezliğinde Tansiyon
 Kalp Yetmezliğinde Tedavi Kalp Yetmezliğinde Yaşam Süreci
 Kalp Yetmezliğine Bağlı Akciğer Ödemi Kalp Yetmezliğine Bağlı Ödem
 Kalp Yetmezliğine Bitkisel Çözüm Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler
 Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Yiyecekler Kalp Yetmezliğine Ne İyi Gelir
 Kalp Yetmezliğinin Belirtileri Kalp Yetmezliğinin Belirtileri Nelerdir?
 Kalp Yetmezliğinin Bitkisel Tedavisi Kalp Yetmezliğinin Sonuçları
 Kalp Yetmezliğinin Tedavisi Kalp Yetmezliğinde Kullanılan İlaçlar
 Kalp Zayıflığında Kalp Zayıflığında 2
 Konjestif Kalp Yetmezliği Koroner Kalp Yetmezliği
 Kroner arterler Kroner Kalp Yetmezliği
 Kronik Kalp Yetmezliği Nabız
 Sağ Kalp Yetmezliği Sağ Kalp Yetmezliği Belirtileri
 Sağ Kalp Yetmezliği Tedavisi Sol Kalp Yetmezliği 2
 Sol Kalp Yetmezliği Belirtileri Sol Kalp Yetmezliği Nedir

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.