Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kadınlarda Cinsel İstek Nasıl Arttırılır Ne Yapılmalıdır
Kadınlarda Cinsel İstek Nasıl Arttırılır Ne Yapılmalıdır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kadınlarda Cinsel İstek Nasıl Arttırılır. Kadınlar Cinsel İsteklerini Pek Fazla Belli Etmezler. Erkekler Bu Konuda Çoğu Zaman Sıkıntıya Düşüp Çare Bulmakta Zorlanmışlardır. Bu Konuda Problem Yaşayan Erkekler Kadınların Cinsel Gücünü Arttırmak İçin Bu Yiyecekler Ve Bitkileri Birlikte Olmak İstediği Kadına Yedirir.

Kadınlarda Cinsel İstek Nasıl Arttırılır

Günümüzde doktorlar, söz konusu bitkilerle bağlantılı pozitif cinsel performans iddialarının arkasındaki bilimi görmeye başlamışlardır ve erkek libidosunu yükseltmek için belli dozlardaki bitkisel takviyeleri tavsiye etmektelerdir.

Sertleşmeye Bitkisel Çözüm - Ereksiyonu Güçlendirmek İçin Bitkiler

Ginseng: Ginseng binlerce yıldır erkeklerin cinsel hayatlarını geliştirmek için kullanılmıştır. Güney Illinois Tıp Üniversitesi‘nden Dr. Laura Murphy ve James Ferraro‘ya göre laboratuar çalışmalarında; ginsegin erkeklerin cinsel ilişki isteklerini fazlalaştırdığı, ve içeriğindeki maddelerin erkek ereksiyonunu tetikleyen nitrik oksit üretimini çoğalttığı görülmüştür. Ginseng özellikle erkeklerin genital bölgelerindeki kan dolaşımını da geliştirmektedir. Vücudunuzun ginsenge olan duyarlılığını yitirmemesi için, iki haftada bir, bir hafta kullanmaya ara verin.

Tribulus Terrestris : Çin ve Hindistanda uzun zamandır kullanılmaktadır. Ereksiyon sorunları, libido yetersizliği ve kısırlık için kullanılır. Performans artırmak amacıyla sporcular tarafından da kullanımını bilinmektedir. Kısa süreli kullanımı tavsiye edilmektedir

Diyabet, prostat sorunları olanlar, lityum kullananlar veya herhangi bir rahatsızlığı olanlar doktor izni olmadan kullanmalıdır.

Ginkgo: Ginkgo Biloba (mabet ağacı) da özellikte beyinde, kan dolaşımını düzenlediği konusunda ünlenmiştir. Hafızaya yardımcı olmasıyla tanınan ginkgo günde üç kez 40 - 60 mglık dozlarla alındığında, 6 - 8 haftaya kadar, erkeğin stres yüzünden düşmüş libidosunu geliştirip ve ereksiyon zorluklarını ortadan giderebilir.

Yohimbe: Zaire ve Kamerun‘da yetişen yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Yohimbe kabuğu ilaç yapımında kullanılan yohimbin adlı bir kimyasal madde içerir. Yohimbin periferik kan akışını artırmak için kullanılır.

Yohimbin erkeklerde erektil disfonksiyon tedavisi ve düşük cinsel dürtünün giderilmesinde kullanılır. Penise kan akışını artırarak ereksiyona yardımcı olur. Yohimbin Amerika‘da reçeteli bir ilaçtır.

Yüksek tansiyon, kalp çarpıntısı ve uykusuzluk ve baş dönmesine neden olabilir. Yüksek dozları ise çok ciddi riskler içerir.

Kalp hastalıkları, mide ülseri, prostat, anksiyete, böbrek rahatsızlığı olanlar ya da antidepresan kullananlar yohimbin almamalıdır.

Tongkat Ali : Malezya ve Endonezya‘da yetişen Pasak Bumi veya Longjack olarak bilinen ağacın kökünden üretilen bitkisel ilacın adıdır. Malezya‘da uzun zamandan beri erektil disfonksiyon tedavisinde ve cinsel isteği artırmak amacıyla kullanılmaktadır. Testosteron düzeyini artırdığı düşünülüyor.

Enerjiyi artırarak yorgunluğu önler. Sperm artırıcı etkisinin de olduğu belirtilmektedir. Kas gelişimini artırmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Huzursuzluk ve uykusuzluk gibi yan etkileri olduğu belirtilmektedir. Herhangi bir hastalığı olanlar kullanmadan önce doktora danışmalıdırlar.

Epimedium: Azgın Teke Otu olarak da bilinen bu bitki Geleneksel Çin Tıbbında Afrodizyak olarak bilinir. Erkeklerde iktidarsızlık tedavisinde kullanımının dışında yorgunluk ve unutkanlık için de kullanılmaktadır. Düşük libido ve ereksiyon proplemlerine yardımcı olabileceği belirtiliyor. Bu bitkiye ilgili yaplan bir araştırmaya göre Epimedium sperm üretimini ve yoğunluğunu artırabilmektedir.

Devamlı ya da fazla kullanımı baş dönmesi, burun kanamaları, kalp ve tansiyon gibi yan etkilere neden olabileceği için önerilen dozlara uyulması gerekir.

Ashwagandha (hint ginsengi tohumu): Bu bitki, orta derecede sakinleştirici, anti-iltihapsal ve cinsel isteği güçlendirici olarak bilinir. Cinsellik duygusunu tetikleyen testesteron ve progestron hormonlarını dolaylı yoldan yükselten steroid benzeri bir etkisi vardır. Günlük olarak kullanıldığında, 2-4 hafta sonra etkisinin hissedildiği belirtilmektedir.

Ancak bu bitkinin güvenilirliği konusunda tartırma vardır. Tiroid ya da karaciğer rahatsızlığı olanlara önerilmiyor. İshal, kusma, bulantı gibi yan etkilere neden olabilir.

Maca Kökü : Peru‘da yetişir. Stres, depresif sorunlar sebebiyle oluşan libido yetersizliğine karşı kullanılmaktadır. Eneryi verici etkisiyle kronik yorgunluğa karşı da kullanılabilir. Bu bitkinin testosteronu artırıcı etkisinin olduğu belirtilmektedir.

Bir çok bilinen ve kullanılan bitkisel takviyeler de libidoyu baskılayan hafif depresyon ve gerilimi iyileştirmede yardımcı olabilir. 300 mg dozlar halinde günde üç kez alınan sarı kantaron cinsel isteği azaltan hafif depresyona karşı etkilidir. Yaban yulafı ekstresi de aynı zamanda stres ve depresyonu dindirir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kadınlarda

Cinsel

İstek

Nasıl

Arttırılır

Ne

Yapılmalıdır