Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kadınlarda Cinsel İsteği Artıran Bitkiler
Kadınlarda Cinsel İsteği Artıran Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kadınlarda Cinsel İsteği Artıran Bitkiler :

Cinsel istek psikolojik bir durum gibi görünse de bunu oluşturan hormonal faktörler de vardır ve dolayısıyla cinsel istekde azalmanın nedenleri de psikolojik kökenli ve hormonal dengesizlikler olmaktadır genellikle.

Cinsel istekte azalma, sürekli olarak ya da ara ara ama yineleyici bir biçimde, cinsel fantezilerin ve cinsel etkinlikte bulunma isteğinin az olması ya da hiç olmamasını tanımlar. Bu tanıyı koyarken hastanın yaşı ve yaşam koşulları öncelikle değerlendirilir.

Sağlıklı bir cinsel istek için çeşitli faktörlerin olması gerekir; Bunlar biyolojik güdü, özgüven sorununun olmaması, cinsellikle ilgili önceki deneyimlerin olumlu olması, uygun bir cinsel eş, ve bu kişi ile cinsellik dışındaki alanlarda da iyi bir ilişkinin olması, psikolojik diğer rahatsızlıkların ve stresin olmaması ve sağlıklı bir endokrin sistem yani hormonal denge. Bu faktörlerin biri veya birkaçında sorun olması cinsel isteğin azalması ile sonuçlanabilir.

Genel olarak cinsel isteği azaltan fiziksel faktörler arasında yaşın ilerlemesi, kullanılan ilaçlar, ağrı, alkolizm, böbrek yetmezliği, kronik hastalıklar, nörolojik durumlar ve hormonal dengesizlikler en ön planda olanlardır.

Yapılan çalışmalarda her 3 kadından birinin (% 33) hayatlarının en az bir döneminde cinsel ilgi ya da istek azalmasıyla karşı karşıya kaldığını göstermiştir. Bu oran erkeklerde de hemen hemen aynıdır.

Toplumun ortalama % 20 sinde cinsel istek azlığının olduğu tahmin edilmektedir.

Cinsel isteksizlik tedavisinde psikologlar ve kadın doğum uzmanları ilk önce sorunun psikolojik mi yoksa fiziksel nedenlere dayalı mı olduğunu anlamaya çalışırlar. Bunlar saptandığında ona yönelik uzman doktorunuz tedavi sürecini başlatacaktır. Bununla beraber cinsel isteksizlik vakalarının çoğu kolayca önlemler ve tedavilerle normal hayatlarına dönebilecek tiptedir.

Aşağıda vereceğimiz cinsel isteksizlikde faydalı bitkisel formüller ilk başta ve basit cinsel isteksizliklerde rahatlıkla denenebilecek ve faydalı olabilen formüller. Ancak ileri derecede fizyolojik bozukluklar durumlarında veya psikolojik faktörler varsa mutlaka uzman bir doktora muayene olun ve verdiği tedaviye harfiyen uyun.

Cinsel isteksizlikde etkili bitkiler neler ?

Zencefil: Yüzyıllardır cinsel duyguları harekete geçirmek için çok çeşitli tertiplerde kullanılmıştır. Bunu kullanırken doktor kontrolunde olun çünkü kanın akışkanlığını artırarak aspirin,kumadin ve heparin gibi ilaç tedavilerinin etkinliğini artırır ve fazla alınırsa bağırsakları da rahatsız eder. Balla karıştırılıp bir hafta boyunca kullanılabilir.

Tarçın: Meşhur iştah açıcıdır. Sinirleri yatıştırır kokusu kendine hasdır, Afrodizyak olarak da kullanılabilir. Özellikle süt tatlılarınıza bol bol katabilirsiniz

Hardal: Cinsel endokrin bezlerin işleyişini artıran bir bitkidir.

Meyan Kökü: Meyan kök tozu, maden suyu ile karıştırılınca etkili bir afrodizyak haline gelir ama kullanırken doktor kontrolünde olun çünkü yan etkileri vardır.

Karanfil : Çok güçlü bir cinsel güç artırıcıdır ama biz onu sadece ağız kokusunu alsın diye kullanırız. Her çaya özellikle bitki çaylarına bol bol katın, hem afrodizyaktır hem de sinirleri yatıştırır ve yorgunluğu giderir.

Polen: Polende bir miktar testosteron ve diğer cinsiyet hormonlarını artıran maddeler bulunur. Ayrıca içerisinde birçok vitamin mineral ve amino asit bulunur ki bunlar hem enerji verir, hemde cinsel organların ve bezlerin sağlıklı çalışması için gereklidir.

Ginseng: En eski ve meşhur afrodizyak olan Ginseng hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve daha birçok yararlı etki gösterir. Çin geleneksel tıbbının baş tacı bir bitkidir.Bunun haplarını kullanabilirsiniz.

Roka,soğan ve Maydanoz: Cinsel istek artırmada faydalıdırlar.

Kekik: Özellikle erkeklerde afrodizyak etki gösterir, güçlüdür.

Arı Sütü ve Rezene: Bu ikisi de cinsel istek ve gücü artırır. Haftada en az 2 kez arı sütü tüketin veya haftada en az 5 kez bir bardak rezene çayı için.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Alev Şahinmerhabalar ben alev 29 yaşındayım ve artık eşime karşı çok isteksizim ilişkiye girmek istemiyorum artık eşim bu durumdan çok rahatsız olmaya başladı ilişkimizi kötü etkiliyor eşim benden ayrılacak diye çok korkuyorum cinsel istek artırıcı olarak ne önerirsiniz.
  • Kadınlarda

    Cinsel

    İsteği

    Artıran

    Bitkiler