Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Kadında Cinsel Arzu
Kadında Cinsel Arzu

       Kadında Cinsel arzu,kadınlardaki Cinsel arzular erkeklerle eşit sayılabilecek düzeydedir belki daha fazla bile olabilir.Kadında Cinsel arzu her bir kadına göre farklıdır.Fakat her birimizin tek tek duyduğu Cinsel haz ve Cinsel arzular adet dönemlerin hemen öncesinde yada sonrasıda daha sık olarak artmaktadır.

Gerek kadınlar, gerekse erkeklerde Cinsel arzu, erkeklik hormonu testosteronun, vücuttaki dolaşım düzeyine bağlıdır. Cinsel istek çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar, fakat biyolojik anlamda testosteron, hem kadınlar, hem de erkekler için Cinsel dürtünün kendisidir. Erkeklik hormonu, kadınlardan farklı düzeylerde bulunur, fakat bazı kadınlarda erkeklerinkinden daha yüksek düzeyde erkeklik hormonu bulunduğu da olur.

Geçmişte, kadınların Cinsel isteklerinin erkeklerinkinden daha az olduğuna inanılırdı. Oysa gerçek durum, bunun hemen hemen tam tersi. Tarih boyunca kadın cinselliğinin, erkekler tarafından bastırılmış olmasının nedeni de bu olsa gerek. Kadınlarını çoğunluğunda Cinsel istek, ortalama bir erkektekine eşit düzeydedir ve kadınlar, daha çok orgazm olabilmeleri ve Cinsel uyarılma bölgelerinin yaygınlığı bakımından daha aktiftirler. Kadınların ve erkeklerin Cinsel isteklerinde, gerçek anlamda tek farklılık, kadınların, adet dönemlerinde Cinsel isteklerinin daha sabit bir seyir izlemesidir. Aslında bazı araştırmalarda, kadının Cinsel isteği ile eşinin testosteron düzeyi arasında bir doğru orantı olduğu öne sürülmektedir.

Bu konuda yapılan bir araştırma, kadınların Cinsel isteklerinin, adet dönemlerinin ortasındaki yumurtlama döneminde zirveye ulaştığını-ki bu, gebe kalma olasılığının artması açısından biloyojik yönden bir anlam taşımaktadır. Tam anlamıyla ispatlanmamış olmakla beraber, öyle görünüyor ki, kadında Cinsel istek adet döneminin hemen öncesindeki ve sonrasındaki günlerde en yüksek düzeye ulaşmaktadır. Bazı kadınlar ise en yoğun Cinsel isteği adet dönemi sırasında duymaktadırlar. Kadın, adet döeminde sevişmenin eşine itici geleceğini düşünerek, isteğini eşine söylemekte tereddüt edebilir.

Gerçekten de erkeğin çoğu, adet olayına ilişkin olumsuz düşüncelere sahiptirler. Onlar için, kan, yara demektir, adet kanı ise "kirli" olduğu kendilerine öğretilmiş olan bölgeden akmaktadır. Bütün bunların bir araya gelmesiyle tam anlamıyla istek öldürücü bir sonuç ortaya çıkar. Kadınlara özellikle adet dönemlerinde daha sevecen duygular besleyen erkekler de vardır. Bu tip erkekler, adet olayını, kadınlana ilişkin gizemin bir parçası kabul edilerek, sevgilerini bu dönemde de göstermek isterler.

Günlük olaylarda dile getirilmemiş kızgınlıklar, Cinsel alana yönelip kadının ilgisini yitirmesine yol açabilir. Eşini sürekli olarak ihmal eden, onunla konuşmayan bir erkek, sevişmek istediğinde hayal kırıklığına uğrayacaktır. Kadınlar, bu tip davranışlardan her zaman şikayetçidirler. Günümüzde de cinsellikle ilgilenmenin "hoş bir şey olmadığını" düşünen kadınlar var. Bu, "iyi" kadınların cinselliğe sadece çocuk sahibi olmak için katlandıkları inancının bir uzantısıdır. Bu madonna-fahişe ikilemi, hala varlığını sürdürmektedir ve yetiştiriliş biçimlerinin de etkisiyle bazı kadınların öylesine beyinleri yıkanmamıştır ki, kendi vücutlarının beklentilerinin bile farkına varmazlar.

Araştırma sırasında genital bölgelerde hiçbir şey hissetmediklerini söyleyen kadınların aslında fiziksel uyarılma belirtileri gösterdikleri görülmüştür. Beyin, vücutta olan bitene karşı böylesine kapalı kalabilmektedir. Bazı kadınlar de, ancak meşru olmayan veya evlilik dışı bir ilişkide Cinsel kimliklerini hissedebilmektedirler, çünkü bunlar için Cinsel ilişki yaramazlık, yani ilginç ve heyecan veren bir şey yapmak anlamına gelmektedir. Evlendiklerinde ise durum değişir, artık Cinsel ilişki herhangi bir ev işinden farksız duruma gelmiştir.

"İyi kızlar yapmaz" düşüncesiyle birlikte gelişen tavır, insiyatifin her zaman erkeğe bırakılması ve kadının kendisini erkeğin onunla sevişmesine terk etmesidir. Kadın, sevişme sırasında kendisini bırakıvermesinin yanlış, hatta tehlikeli olacağını düşünür. Bazı kadınlar, cinselliğe ilişkin genel olarak kabul edilen düşüncelere uymayacağını düşünerek doğal isteklerini bastırabilirler. İlginç ve göz kamaştırıcı olmayı hayal ederek mutlu olurlar. Fakat düşüncelirini hayatta geçirecek güveni hiçbir zaman kendilerinde bulamazlar. Bazıları ise, güçlü Cinsel güdülerinden rahatsızlık duyarlar, çünkü bir kez bunlara teslim olurlarsa herkesle düşüp kalkan biri haline gelmekten korkarlar. Kadınların Cinsel organları gizlenmiş durumdadır.

Bazı kadınlar, vücutlarını keşfetmek ve temasa karşı tepkisini bilmek için istek duyarlar. Bazıları ise yaşamsal bir şeylerin kendilerinde eksik olabileceği ve "normal" olmayabilecekleri düşüncesiyle bundan ürkerler. Bütün bu korkular ve kuruntular, kadının kendi cinseliğini doğal ve sağlıklı bir şekilde tanımasını engeller.

Kadınların orgazma ulaşmasının, oldukça uzun bir zaman gerektirdiği, genellikle oldukça eleştirel bir biçimde söylenegelmiştir. Bu nedenle de onların Cinsel isteklerinin, erkeklerinki kadar güçlü olmadığı savunulur.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Bayanlar İçin Cinsel Güç Arttırıcı Bayanlarda Cinsel Doğumsuzluk
 Bayanlarda Cinsel Gücü Artıran İlaçlar Bayanlarda Cinsel İsteği Artıran Bitkiler
 Bayanlarda Cinsel İsteği Artıran İlaçlar Bayanlarda Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler
 Bayanlarda Cinsel İsteksizlik Bayanlarda Cinsel İsteksizlik Nedenleri
 Bitkisel Cinsel Güç Artırıcılar Cinsel Arzunun Azlığı
 Cinsel Güç Artırıcı Bitkiler Cinsel Güç Artırıcı Ürünler
 Cinsel Güç Arttırıcı Yiyecekler Cinsel Güç Arttırma
 Cinsel Güç Bal Cinsel Gücü Artıran Besinler
 Cinsel Gücü Artıran Bitkiler Cinsel Gücü Artıran Gıdalar
 Cinsel Gücü Artıran İlaçlar Cinsel Gücü Artıran Macunlar
 Cinsel Gücü Artıran Otlar Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler
 Cinsel Gücü Artırıcı Yiyecekler Cinsel Gücü Artırmak
 Cinsel Gücü Arttıran Besinler Cinsel Gücü Arttıran Bitkiler
 Cinsel Gücü Arttıran Kahve Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler
 Cinsel Gücü Arttırıcı Bitkiler Cinsel Gücü Arttırıcı İlaç
 Cinsel Gücü Arttırıcı İlaçlar Cinsel İstek Artırıcı
 Cinsel İstek Artırıcı Cinsel İstek Azaltıcı
 Cinsel İstek Bozukluluğu Cinsel İsteksizlik
 Cinsel İsteksizlik Cinsel İsteksizlik
 Cinsel İsteksizlik Cinsel İsteksizlik
 Cinsel İsteksizlik Kadın Cinsel İsteksizlik Sebepleri
 Cinsel İsteksizlik Tedavisi Cinsel Performans Eksikliği
 Cinsel Yetersizlik Cinsi Arzuyu Azaltıcı
 Cinsi Münasebeti Arttırma Cinsi Münasebeti Aşırı Arttırma
 Doğal Cinsel Güç Artırıcılar Erkekde Cinsel İsteksizlik
 Erkeklerde Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Erkeklerde Cinsel İstek
 Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri
 Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Sebepleri Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi
 Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi Fındık Cinsel Güç
 İktidarsızlık İlacı İsteksizlik Hakkındaki Tüm Cevaplar
 Kadın Cinsel İstek Kadında Cinsel Arzu
 Kadında Cinsel İsteksizlik Kadında Cinsel İsteksizlik Nasıl Giderilir
 Kadınlarda Cinsel Arzu Kadınlarda Cinsel Gücü Arttıran Bitkiler
 Kadınlarda Cinsel İsteği Artıran Bitkiler Kadınlarda Cinsel İstek
 Kadınlarda Cinsel İstek Nasıl Artar Kadınlarda Cinsel İsteksizlik
 Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nasıl Giderilir Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nedenleri
 Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Tedavisi Kadınlardaki Cinsel İsteksizlik
 Zencefil Cinsel Güç

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.