Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kabızlık Nasıl Önlenir
Kabızlık Nasıl Önlenir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kabızlık nasıl önlenir kabızlık hastalığının sebepleri ve kabızlık hastalığına iyi gelen bitkiler bu makalede yer almaktadır. Kabızlık tedavisine yardımcı olan %100 bitkisel ürünleri bu makalede inceleyebilirsiniz...

1 bardak kaynatılmış suya 1 çay kaşığı Sinameki otu atıyor ve demlenmesini bekliyoruz ve afiyetle içiyoruz(fakat her bünye farklı olduğu için miktarda ufak oynamalar yapılabilir Karın Ağrısı yapıyorsa azaltabilir, yetersiz geldiğini hissediyorsanız birazcık arttırabilirsiniz) bu bitki çayını günde bir defa uygulayın.Ayrıca zayıflamak için mücadele ediyorsanız sizde bu bitki çayından günde bir defa mutlaka için..

KABIZLIK NEDENLERıNıN ARAşTIRILMASI

Kabızlığın bir çok nedeni olabilir. Basit veya özel tedavinin uygulanabilmesi için nedenin ortaya çıkarılması önemlidir. Doktor, kolon içinde daralma veya tıkanıklık yapan anatomik sebepleri araştıracaktır.

Öncelikle dikkatli bir hastalık hikayesi, kullanılan ilaçlar, dışkılama düzeni, dışkı tipi, ıkınma ve tam boşalma hissi doktor tarafından sorgulanır. 40 yaş üzerindekilerde kalın bağırsak kanseri araştırılmalıdır. Bunun ardından anorektal (makat) alanın parmakla muayenesi yapılır. Bağırsağın endoskopi (kolonoskopi) yada baryum grafi (ilaçlı kolon filmi) çalışmaları ile incelenmesi Polipler, tümör gibi ciddi kabızlık sebeplerinin araştırılmasına yardımcı olur. Anatomik bir problem tespit edilirse tedavi direkt bu nedene göre olur.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Kevser Kazancısayın hocam iyi günler sorum olacak detaylı bilgi için yardımcı olabilirmisiniz. 10 ay önce doğum yaptım dah sonra sindirim sistemim bozuldu kabızlık sorunum oluştu. kimyasal bir şey kullanamıyorum emziriyorum çözüm olarak ne tavsiye edersiniz.
  • Kabızlık

    Nasıl

    Önlenir