Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Kabızlık 1

KABIZLIK
Katı sert dışkı çıkarma olayıdır. Normal bir insan En geç 48 saatte bir tuvalete gitmelidir. Daha geç olursa İnsan sağlığı açısından zararlıdır.
Normal dışkılama Sayısı günde 3 defadan fazla, haftada 3 defadan az Olmamalıdır. Kabızlık Tedavisi Sabahları aç karına 1-2 bardak ılık su faydalıdır. Dışkıcım bağırsakta ne kadar uzun süre kalırsa o kadar Sertleşeceği unutulmamalıdır. DIŞKI yapma ihtiyacı Gelince hemen tuvalete gidilmelidir. Geciktirilirse kalın Bağırsağın iç kısmında oluşan sıvı çekilir ve gaitana Dışarı çıkması zorlaşır.
DIŞKI yapma ihtiyacı gelince kalın Bağırsakta sıvı salgılanmakta, dışkı daha rahat çıkmakta, Gecikilirse suyu çekilmekte ve zor çıkmaktadır. Bol su ve sıvı gıdalar alınmalıdır.
Sabahları aç karına bir Bardak sıcak su içmek faydalıdır. Günlük 8 bardak su İçmelidir.
Her öğün sebze ve meyve yenmeli ve kabuklu Meyveler soymadan tüketilmelidir. Öğün aralarında sık Su içmekle ve karborhidratlı besin oranını azaltmakla Kabızlık önlenebilir. Kabızlıktan kurtulmanın en emin Yolu, Spor yapmak, posalı yiyecek yemek ve bol su İçmektir. Koyu çay, kahve, neskafe, kolalar ve gazozlar Kabızlık sebeplerindendir. Fazla sıvı alınmalıdır. Selüloz Alınmalıdır. Sürekli müshil ilacı bağırsakları tahşiş eder, Zararlıdır. Sert dışkı rekturnu tahriş ettiğinden ishal Görülebilir. Çay, patates,' pirinç, şeftali ve kızılcık Kabızlık yapar.
Bitkisel çaylar içilebilir. Lifli yiyecekler İşlenmediği için dışkıyı yumuşak tutar. Kepekli ekmek Yemeli, beYaz ekmek ve işlenmiş yiyecek miktarını Azal tamlıdır. Posalı besinlerin az alınması ve yetersiz su Alınması kabızlığa sebep olur.
Anne sütü ile Beslenenlerde genellikle görülmez. Aşırı olmamak şartıyla Yemekten önce ve yemek aralarında su içmek Bağırsakların çalışmasını sağlar.
Mevsim geçişlerinde Kabızlık olabilir. Özellikle pırasa, bamya, mercimek, Kepek, yulaf, keten tohumu, mürdüm eriği, posalı meyve, Zeytinyağı ve bolca sıcak su tüketmelidir. Yeterli su Alınmazsa Kabızlık görülür.
Mevsim geçişlerinde Kabızlık Olabilir.
A-Kabızlığı Gideren Bitkiler Kabızlıkta taze meyveler, sebzeler ve kepekli Ekmek yemek bağırsak fonksiyonlarına yardımcı olur. Nişastalı ve yağlı gıdalar kabızlığın giderilmesine Yardımcı olamaz. Mineraller ve yağlar müshil! Görevi yapmazlar. Sadece dışkıyı yağlayarak çıkmasına yardımcı olurlar. Çavdar ekmeği. Yenmelidir. Sebze çorbaları İçilmelidir.
Erik reçeli, bal, üzüm, kayısı, elma, Ispanak ve salata yenmelidir. Özellikle pırasa, bamya, mercimek, kepek ve Kepekli gıdalar, yulaf, keten tohumu, mürdüm eriği, Posam meyve, zeytinyağı ve bol sıcak su tüketmelidir. Yemeklere yağ az katılmalı ve kuru baklagiller Tüketilmecidir. Lavanta çiçeği çayı, ebegümeci çayı, Hind yağı İle portakal suyu karıştırılır, Keten Tohumu ezilir, Limonata ya karbonat konur ve bunlardan biri aç karına İçilir.
Marul, ıspanak, pazı, balkabağı ve semizotu Kaynatılır ve bunlardan birisinin suyu aç karına içilir. Sıcak suda bal eritilir içilir. İncir zeytinyağına Batırılır ve yenir. Elma (kabuğuyla), kuru erik, kuru soğan, Sarımsak, lahana, çemen, aklar ot, havuç, domates, Kereviz, portakal reçeli, yaş üzüm, kayısı, karadut, Kiraz, pancar, kavun, portakal ve ayva faydalıdır. BeYaz ekmek, peynir, yağlı et, yumurta ve muz Yenmemelidir.
Kaynatılmış incir sirkeye banılır ve Suyundan içilir. Kiraz, armut ve elma faydalıdır. Muz, incir ve süt kaynatılmalıdır. Sonra Yemelidir. Ahududu kabızlığı giderir. Aleasma rnüshil etkisi vardır. Günde 0,5 gr toz Halinde alınabilir. Akdiken kabızlığa iyi gelir.
Meyvelerinden Yapılan şurup müshil etkisi gösterir. Akdikerı kabuğu Kabızlıkta kullanılır. Kurutulmuş ve öğütülmüş Kabuklarından 50 gr alınır yarım litre suda kaynatılır ve bal1a günde bir iki bardak içilir.
Meyvesi toz haline Getirilir. Bundan günde 2-4 gram kadar su içinde eritilir Ve içilir, Günde -2 bardak veya fincan içilebilir. Alge vara kabızlığa faydası vardır.
Müshil etkisi Vardır. Anason peklik giderici etki gösterir. Tohumu çay Gibi demlenir. Ardıç yaprakları ve tohumları kaynatılır Suyu içilirse Kabızlığı giderir. Armut kabızlığı önler. Aspir müshil etkisi vardır.
Kabızlık için balla tatlandınlarak içilir. Kabızcık için aspir çiçekleri Kaynatılır suyu içilir. Atkestanesi kabızlıkta kullanılır. Kabızlık için at Kestanesinin çiçekleri kaynatılır suyu içilir. Aynı sefa'nın çiçekleri kaynatılır suyu içilir. Bal Yemek faydalıdır. Badem yağı çocuklardaki Kabızlık tedavilerinde Kullanılır. Müshil etkisi gösterir.
Bal veya pekmezle Karıştırılan badem yağı yedirilir. Badem yağı: Kabızlığı Giderici, mikropları öldürücü, yumuşatıcı ve deri Çatlamasını önleyici olarak ulanılır. Yanıklara da sürülür. Bamya kabızlığı giderir. Müshil etki gösterir. Basur otu Kabızlık için yaprakları ve çiçekleri Kaynatılır ve içilir.
Bezelye kabızlığa faydalıdır. Çavdar unundan yapılan ekmek hafif müshil Etkisi gösterir. Ceviz yağı kabızlığı giderme de kullanılır. Çiğdem kabızlığı giderir.
Kökü ve çiçekleri Kaynatılır suyu içilir. Kabızlık
Çilek kabızlığı giderici etki gösterir. Çivit otu kabızcık giderici etki gösterir. Çivit Otunun yaprakları kurutulur ve kullanılır. Dağ çiçeği meyvesi hafif müshil etkisi yapar. Domates hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı giderir. Mide suyunu çoğaltır.
Dut mide bağırsak hastalıkları için kullanılır. Kabızlık yapar. 10 gram dut kökünün kabuğu 200 gr Suda kaynatılır ve süzülür. Hazırlanan bu çay müshil Etkisi gösterir.
Ebeğümeci çayı içilir. Ebegümeci kabızlığı Giderir. Çiçekleri, yaprakları veya kökü kaynatılıp içilir, Sebze olarak tüketilir. Birkaç gram ebegümeci Çaydanlıkta demlenir 10-15 dakika sonra süzülerek içilir. Günde 3-4 çay bardağı içilebilir. Çiçek veya yaprağından Günlük 4-5 gr tüketilebilir. Elma öğle yemeğinden önce yenen bir elma, Bağırsakta bakterilerin çoğalıp azalmasını ayarlamada rol Oynar ve bu sayede kabızlığı önler. Elma bağırsak Sistemindeki bozukluklara faydalıdır. Lifli olduğu için Bağırsakları temizler. Elma yemeklerden önce yenirse Kabızlığı giderir.
Elma mide bağırsak hastalıkları için iyi Gelir. Hazmı kolaylaştırır. Kuru eriğin de Kabızlık giderici etkisi vardır. Erik akşamdan ıslatılan erikler sabah aç karına yenirse Faydalı olur. Hafif müshil etkisi vardır. Eriğin kabızlığı giderici etkisi vardır. Erik ve Kayısı suda ezilir ve yenir. Erik ve kayısı kompostosu İçilmelidir.
Frenk üzümü Kabızlık için kullanılır. Yapraklarından ve meyvelerinden çay demlenir. Meyveleri taze olarak tüketilir, Frenk üzümü Yapraklarından yapılan çay kabızlığa iyi gelir. Eşek hıyarı müshil etki gösterir. Fesleğen tohumları kaynatılır suyu içilirse Kabızlığa iyi gelir.
Fesleğen çiçeği, tohumu ve yaprakları Kullanın çayı demlenir. Bundan 1-2 bardak içilir. Gilebor kabızlığı önleyici etki gösterir. Müshil Etkisi gösterir.
İdrar artırıcı etki gösterir. Meyveleri sıcak Suda demlenir. Bu çaydan günde 2-3 bardak içilir. Meyveleri sıkılarak usaresi çıkarılır. Turşusu yapılır. 1 Bardak sıcak suya öğütülmüş kabuğu veya çiçeklerinden 1 tatlı kaşığı konur ve demlenir.
Gül kuru gül Kabızlık etkisi gösterir. LO gr kuru giil yarım litre suda kaynatılır ve bu sudan günde bir iki Bardak içilirse kabızlığa iyi gelir. Gül yapraklarından Yapılan reçel kabızlığa iyi gelir. GÜL hatmi Kabızlık için kullanılır. Hatmi müsilaj Etkisi vardır.
Havuç kabızlığı önler. Havuç suyu bağırsakların Çalışmasına ve kan dolaş uruna yardımcı olur. Hind yağı kabızlığı giderir. Müshil olarak
Kullanılır. Hind yağı Hint yağı: Müshil etkisi olan bir Yağdır. İnce saçlar için kullanılır.
Hodan müshil etkisi gösterir. Isırgan otu müsilaj etkisi vardır. Ispanak kabızlığı giderir. Ihlamur Kabızlığa faydalıdır. İğde kabızlığa iyi gelir. İncir taze incir kabızlığı giderir.
Müshil etkisi Gösterir. 1 bardak suya 2 kuru incir katılır kaynatılır ve Suyu içilir. Kabak kabızlığı giderici etkisi vardır. Kadıntuzluğu bağırsak sistemini Uyarıcı etki si Vardır. Bağırsak tembelliğini giderir.
Kabızlık Kapari Kabızlık giderici ve müshil olarak Faydalıdır. Kaparinin kök kabuğu müshil! Etkisi vardır. Kara hurma kabızlığı giderir. Katırtırnağı kabızlığa iyi gelir. Müshil olarak Kullanılır. Kavun kabızlığın önlenmesinde faydalıdır. Kayın kabız1ığı gidermede kullanılır. Kayısı kabızlığın tedavisinde iyidir. Aç karına, • Taze olarak, kuru olarak, kompostosu veya reçeli Yenebilir. Keten Tohumu yağı kabızlığa karşı kul/anılır. Keten Tohumu lif (posa) kaynağıdır, kronik kabızlığı Önler. Müsilaj etkisi vardır. Bitki kökenli östrojen (fitoöstrojenler) içerir. Keten Tohumu yağı Omega-3 yağ Asidi içerir. Kestane Kabızlık için kullanılır. 1 bardak sıcak Suya 1 tatlı kaşığı kestane yaprağı ve kabuğu karıştırılır Konur. Bu çaydan günde 1-2 bardak içilir.
Koyun otu müshil etkisi gösterir.
Kızdcık meyvesi suda haşlanır yenirse, kabızlığı Giderici etki gösterir. Kiraz kabızlığı önler. Lahana kabızlığı önler. Müshil etkisi vardır. Marul hafif müshil etkisi gösterir. Marul tohumundan günde 4-5 gram yenirse İshal edici etki gösterir.
Melek otu Kabızlık için kullanılır.
Menekşe çiçeği demlenir içilir. Hafif müshil eder.
Mercimek Kabızlık için faydalıdır.
Mersin meyvesi kabızlığı giderir.
Meyan kökü çayı kabızlığı giderici etkisi vardır. Mürver kabızlığa faydalıdır. Müslıil etkisi vardır. 1 tatlı kaşığı kabuklan ve yaprakları 1 bardak suda Beraber kaynatılır elde edilen sudan günde 2-3 Bardak içilirse kabızlığa iyi gelir. Kurutulmuş Meyvelerinin marmeladı yenirse kabızlığa faydalıdır. Nergis müshil etkisi gösterir. Kabızlık için Kullanılır. Patlıcan kabızlığı giderici etki gösterir. Pırasa kabızlığa faydalıdır. Salep müsilal etkisi Vardır. Kabızlığı giderir. Saparna kabızlığı giderici etki Gösterir. Sarımsak kabızlığı giderici etkisi vardır, Semizotu kabızlığı önleyici etki gösterir. Sığır Dili kabızlığa faydalıdır. Siklamen müshil etkisi vardır.
Sinameki kabızlığı giderici etkisi vardır. 1 bardak Suya 1 tatlı kaşığı katılır ve demlenir. Kalın bağırsakları çalışir. Bağırsak tembelliğini giderici etki gösterir. Sinameki müshil etki si vardır. Sütleğenler müshil etki gösterir. Şeftali çiçekleri Kabızlık için kullanılır. Şahtere kabızlığı giderici etki Gösterir. Şalgam kabızlığı tedavi edicidir.
Şekerciboyası meyvelerinin müshil etkisi vardır. Sinirli ot kabızlığa iyi gelir. Şeftali kabızlığı Giderici etkisi vardır. Şeftali çocuklar kabız olunca şeftali Yedirilebilir. Tavşan kirazı pekliğe faydalıdır. Tavşan Kulağı kabızlığı gidericidir. Turp kabızlığı giderici etkisi Vardır. Üzüm kabızlığa faydandır. Yasemin kabızlığa
Faydalıdır. Yer elması kabızlığı önleyici etki gösterir. Yulaf kabızlığı önler. Müshil etkisi vardır. Dışkılamanın normalleşmesini sağlar. Zeytin ve Zeytinyağı Kabızlık için kullanılır.
Sabahları birkaç i çorba kaşığı içilirse müshil etkisi Gösterir. B-Kabızlık Yapan Bitkiler: Kapari, melisa, kantarorı, Karanfil ve kapari kabız edici etki gösterir. Asma yaprağı tanen içerir. Kabız yapıcı etkiye Sahiptir. Altın otu Kabızlık yapıcı özelliğe sahiptir.
Maydanoz ile avokado yapraklan kaynatılır, Balla tatlandırılarak içilirse kabız yapıcı etkisi vardır. Ayvanın suyu içilir. Böğürtlen meyvesi ezilir yenirse kabız yapıcı Özelliğe sahiptir.
Çay çayın Kabızlık yapıcı bir özelliği de vardır. Kabız olanlar az çay içmelidir. Hareketsizlik insanları Daha çok kabız eder. Çileğin kök ve yapraklarının çayının kabız edici Etkisi vardır. Çitlembiğin taze sürgünleri ve yapraklarından Hazırlanan çayı kabız edici etkiye sahiptir. 1 bardak sıcak Suya 1 tatlı kaşığı konur. Bu çaydan günde 1-2 bardak İçilir. Çoban üzümü ishali keser kabız edici etki gösterir. Çoban üzümünün yapraklan kurutulur. Çayı demlenir Ve içilir. ' . Dut Kabızlık etkisi gösterir. Siyah dut Kabızlık Yapar. Geyikdili kabız edici özelliği vardır.
Kahve kabız yapma etkisi vardır. Kızılcık meyveleri çiğ yenirse Kabızlık yapar. İshali keser. Koca yemiş yapraklarından yapılan çay Kabız edici özelliği sahiptir.
Kokulu yonca fazlası Kabızlık yapar. Kuşburnunun kabız edici etkisi vardır. Mercan Köşk kabız yapar. Mersin yaprağının Kabızlık yapma Etkisi vardır. Meşe palamudunun fazlasının Kabızlık yapma Etkisi vardır. Nilüfer kabız yapıcı etkisi vardır. Safran kabız yapıcı özelliği vardır.
Sığır Kuyruğu kabız edici özelliği vardır. Siyah dutun Kabızlık yapma özelliği vardır. Sumak kabız yapıcı Etkisi vardır. Şakayık'ın kabız edici özelliği vardır. Trabzon ısırması Kabızlık yapıcıdır.
Yenidünya meyvelerinin de kabız yapıcı özelliği Bulunmaktadır. Yenidünya yaprakları tanence zengin Olduğu için peklik verici olarak kullanılır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Aşırı Kabızlık Bağırsak Kabızlık
 Bağırsaklarınız Kulak Verin Basur Ve Kabızlık
 Bebeğim Kabız Bebek Kabız
 Bebek Kabızlık Bebek Kabızlık Tedavi
 Bebek Kabızlık Tedavisi Bebeklerde Kabız
 Bebeklerde Kabızlığa Bitkisel Çözüm Bebeklerde Kabızlık
 Bebeklerde Kabızlık 2 Bebeklerde Kabızlık Çözümü
 Bebeklerde Kabızlık Nedenleri Bebeklerde Kabızlık Sorunu
 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi Bebeklerde Kabızlık Ve Tedavisi
 Bebeklerde Ve Çocuklarda Kabızlık Bebekte Kabızlık
 Bebekte Kabızlık Bebekte Kabızlık Tedavisi
 Beyaz Ekmeğe Hayır Beyaz Pirince Hayır
 Bitkilerle Kabızlık Tedavisi Bitkisel Kabızlık Tedavisi
 Çocuk Kabız Çocuklarda Kabız
 Çocuklarda Kabızlık 2 Çocuklarda Kabızlık
 Çocuklarda Kabızlık 3 Çocuklarda Kabızlık Çözümleri
 Çocuklarda Kabızlık Sorunu Çocuklarda Kabızlık Tedavisi
 Çocukta Kabızlık Dışkı Vücudunuzu Ne Kadar Zamanda Terk Ediyor ? 2...
 Doğum Sonrası Kabızlık Doğumdan Sonra Kabızlık
 Egzersiz Yapmamak Ender Saraç Kabızlık
 Gebelikte Kabızlık Hamilelikte Kabızlığın Tedavisi
 Hamilelikte Kabızlık Hamilelikte Kabızlık Tedavisi
 İbrahim Saraçoğlu Kabızlık Şifalı Bitkiler Kabızlık
 Kabız Kabız
 Kabız 8 Kabız Bebek
 Kabız İlacı Kabız Nasıl Geçer
 Kabız Nedir Kabız Oldum
 Kabız Olmak Kabız (Peklik)
 Kabız Tedavisi Kabız Tedavisi
 Kabız Yapan Yiyecekler Kabızın Tedavisi
 Kabızlığa Kabızlığa Bitkisel Çözüm
 Kabızlığa Çözüm Kabızlığa İyi Gelen
 Kabızlığa Ne İyi Gelir Kabızlığa Çare
 Kabızlığa Karşı Kabızlığa Kesin Çözüm
 Kabızlığın Çaresi Kabızlığın En Büyük Nedeni Yanlış Beslenme...
 Kabızlığın Bitkisel Çözüm Kabızlığın Bitkisel Tedavisi
 Kabızlığın Çözümü Kabızlığın Giderilmesi
 Kabızlığın Nedenleri Kabızlığın Tedavisi
 Kabızlık Kabızlık
 Kabızlık 1 Kabızlık 12
 Kabızlık 13 Kabızlık 14
 Kabızlık 15 Kabızlık 2
 Kabızlık 2 Kabızlık 10
 Kabızlık 11 Kabızlık 3
 Kabızlık 4 Kabızlık 5
 Kabızlık 7 Kabızlık 8
 Kabızlık 9 Kabızlık Anlaşılması
 Kabızlık Bebeklerde Kabızlık Belirtileri
 Kabızlık Bitkisel Çözüm Kabızlık Bitkisel Çözüm
 Kabızlık Bitkisel Tedavi Kabızlık Bitkisel Tedavisi
 Kabızlık Çaresi Kabızlık Çayı
 Kabızlık Çözümleri Kabızlık Çözümü
 Kabızlık Diyeti Kabızlık Genel
 Kabızlık Gideri Yiyecekler Kabızlık Giderici
 Kabızlık Giderici Besinler Kabızlık Giderici Bitkiler
 Kabızlık Giderici İlaçlar Kabızlık Giderme
 Kabızlık Hastalığı Kabızlık İçin
 Kabızlık İçin Basit Çözümler Kabızlık İçin Bitki
 Kabızlık İçin Bitkiler Kabızlık İçin Bitkisel Çözüm
 Kabızlık İçin Bitkisel Çözüm Kabızlık İçin Bitkisel Çözümler
 Kabızlık İçin Bitkisel Öneriler Kabızlık İçin Bitkisel Tedavi
 Kabızlık İçin Bitkisel Tedavi Kabızlık İçin Çözümler
 Kabızlık İçin İlaç Kabızlık İçin Önerilen
 Kabızlık İlacı Kabızlık İlaçları
 Kabızlık Kavramı Kabızlık Kesin Çözüm
 Kabızlık Kürü Kabızlık Nasıl Geçer
 Kabızlık Nasıl Gider Kabızlık Nasıl Giderilir
 Kabızlık Nasıl Önlenir Kabızlık Nasıl Tedavi Edilir
 Kabızlık Neden Olur Kabızlık Nedenleri
 Kabızlık Nedenleri Kabızlık Nedenleri Ve Tedavisi
 Kabızlık Nedir Kabızlık Nelere Yol Açabilir ?
 Kabızlık Önleyici Kabızlık (Peklik)
 Kabızlık (Peklik, Costiveness) Kabızlık Sebebi
 Kabızlık Şifalı Bitkiler, Bitkisel Tedavi Kabızlık Şişkinlik
 Kabızlık Sorunu Kabızlık Tanısı Ve Belirtileri
 Kabızlık Tedavi Kabızlık Tedavisi
 Kabızlık Tedavisi Kabızlık Tedavisi
 Kabızlık Tedavisi 2 Kabızlık Tedavisi Bitkisel
 Kabızlık Tedavisi İçin Kabızlık Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 Kabızlık Ve Basur Kabızlık Ve Dışkılama Alışkanlığı
 Kabızlık Ve Dışkılama Zorluğu Kabızlık ve İshal
 Kabızlık Ve Tedavi Kabızlık Ve Tedavisi
 Kabızlık Yapan Yiyecekler Kabızlıkta Beslenme
 Kabızlıkta Vücutta Neler Oluyor ? Kabızlıkta Yenmesi Gereken Yiyecekler
 Kabızlıktan Korunma Yolları Kahve
 Kalın Bağırsak Kanseri 2 Kansızlık Bitkisel Tedavi
  Katı sert dışkı çıkarma olayıdır. Normal bir insa... Kepek; En Kolay, En Ucuz, En İyi Kabızlık İlacı...
 Keten Tohumu Kabızlık Konstipasyon
 Kronik Kabızda Müdavi Beslenme ve Hayat, Rejim Kronik Kabızlık
 Kronik Kabızlık Nedir Kronik Kabızlık Tedavi
 Kronik Kabızlık Tedavisi Laksatifler
 Lif Nedir ve Niçin Bu Kadar Önemli ? Meyve Yiyenler Kabızlık Çekmez
 Normal Dışkı Nasıl Olur? Ömer Coşkun Kabızlık
 Peklik Peklik 2
 Peklik 5 Peklik (Kabız)
 Sağlıklı Bağırsak Hareketi Nasıl Olmalı ? Spastik Kabız
 Su Süt Kabız Yapar Mı
 Süt Kabızlık Yapar Mı

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.