Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Jel Tırnak
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Jel Tırnak


Jel Tırnak Ve Merak EttiklerinizJel Tırnak, jel tırnakların diğer bir özelliği ise kullanılan jeller sayesinde tırnaklarınız suni (yapay ) durmaz aksine doğal bir görünüm elde edersiniz. Konu hakkında geniş bilgilere sahip olmak istiyorsanız makalemizi inceleyiniz.
Jel Tırnak

Protez Tırnak farklı farklı sistemlerle yapılır.Bunlardan biri de jel sistem protez tırnaktır.Diğeri ise akrilik sistem ve japonyada uygulanan diğer sistemler. İçlerinden en sağlıklısı jel sistem protez tırnaktır.Çünkü tırnaklarınızdan çıkarması kolaydır hemde tırnaklarınıza hiç bir zarar vermez.Diğer sistemler uygulnması basit fakat kalıcılığı az olduğu için ( bir hafta -iki hafta )jel sistem protez tırnak tercih edilir.Jel sistemde kullanılan jeller sayesinde ana tırnağınıza daha çok adapte olur ve uzun ömürlü olur.Hiç bir şekilde suni durmaz.

Tırnaklarım hiçbir zaman uzun ve bakımlı olamayacak diye üzülüyorsanız, protez tırnak ile bu üzüntüye son verebilirsiniz. Eğer tırnaklarınız renk ve şekil açısından bir problem varsa, tırnaklarınız çok çabuk kırılıyor yada ortadan ikiye ayrılıyorsa tırnaklarınızı istediğiniz kadar uzatamıyor, yada tırnaklarınızı yemekten şikayet ediyorsanız protez tırnak , sizin için eşsiz bir çözümdür.

Protein‘in yapı taşı Keratin‘den oluşan tırnak ayda ortalama 2mm kadar, dipten uca doğru uzar. El tırnaklarına göre ayak tırnakları daha sert uzar. Dolayısıyla aslında ellerimiz gibi ayak tırnaklarımızın da bakıma ihtiyacı vardır. Tavsiyemiz; ayak tırnaklarını banyodan sonra biraz yumuşamışken, düz olarak kesmenizdir. Hem el hem de ayak tırnaklarına uygulanabilen protez tırnak sadece görsel açıdan değil aynı zamanda tırnaklarınızın sağlıklı uzaması için de önerilen bir uygulamadır.

Tırnaklarımız sağlığınız hakkında bize faydalı bilgiler sunar. Tırnaklarınıza bir göz atın. Sağlıklı mı gözüküyorlar ? Yoksa ?

İleriki bölümlerimizde temel tırnak problemleri ve yaygın tırnak hastalıklarından da bahsedeceğiz.

Akrilik veya jel sistem olarak uygulanan protez tırnak doğal tırnağa zarar vermez. Protez Tırnak sadece kadınlara değil tırnaklarını yiyen ve her zaman bakımlı tırnakları olmasını isteyen erkeklere de doğal tırnak görüntüsünde uygulanabilir. Profesyonel teknisyeninin uygulama yaptığı mekanın uygunluğu ve hijyenik olması çok önemlidir.

Mekanın ve uygulama yapacak teknisyenin hijyen kurallarına uygun olması ne demektir?

Salon‘da masa sandalye ve gereçlerimizin (aletlerimizin) sterilize veya dezenfekte edilmiş olması gerekmektedir. Temizlik sadece müşterilerimiz değil kendi sağlımız açısından da gerekli ve şarttır.

Mekan için 3 temel kural vardır:

1. Genel Sağlık kurallarına uymak

· Temizlik, salon ve tekniknesyenin uygun şartlarda çalışması
· Törpü ve diğer gereçlerin sterilize/dezenfekte edilmesi
· Havalandırmanın yeterli olması

2. Kimyasalları anlamak

· Kullandığımız kimyasal içerikleri uygun şekilde kullanmak
· Alerjik reaksiyonlara karşı müşteriden bilgi almak ve dikkatli davranmak
· Kimyasallar ile uğraşırken yemek yememek ve bir şey içmemek

3. Ergonomik düzen
· Vücudunuza itaat edecek şekilde oturmak
· Tırnak teknisyeninin devamlı uygulama dolayısı ile el ve parmaklarını doğru kullanması

Hijyen en önemli unsurdur. Teknisyen uygulamaya başlarken önce müşteriye ellerini yıkamasını önerir. Daha sonra önce kendi ellerini daha sonra müşterisinin ellerini dezenfektan ile temizler ve işleme başlar.

Bu kurallara uyulması sadece işin profesyonelce yapılmasını sağlamak için değil aynı zamanda protez tırnağın en mükemmel görsellikte olması için de gereklidir.Profesyonel bir teknisyen, her seferinde farklı tecrübeler edinerek kendini geliştirir ve sonunda dünya trendlerini takip ederek türk tüketicisini‘de bilinçlendirir. Her profesyonel yaptığı işe vakıf olmak zorundadır. Neyi neden yaptığını bilen teknisyen her zaman kendini geliştirmeyi bilen teknisyendir. Sadece görüntüsünü güzelleştirmek için değil aynı zamandan tırnağın iyileşmesi için de tavsiye edilen protez tırnak uygulamaları gelişen teknoloji ile akilik sistem ve jel sistem olarak ikiye ayrılmaktadır ancak temel içerikleri aynıdır.

Akrilik sistem, likit (monomer) ve toz pudra‘dan (polimer) oluşur.
Jel sistem ise jel formunda (oligomer) akışkan jel‘den oluşur.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Jel

Tırnak