Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İzmirde Kurbanlık Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

İzmirde Kurbanlık Fiyatları

İzmirdeki kurbanlık fiyatları hakkında detaylı bilgi makalemizde yer almaktadır.

Ağrı Diyadin'den büyükbaş hayvanlarını satmak için İzmir Kasaplar Odasının Üçkuyular'da kurduğu kurbanlık pazarına çadır kuran Rıdvan Çayır, yaylalarda besleyip otlattığı hayvanları getirdiğini, suni yem kullanmadıklarını belirterek, ''Yem vermemişiz. Çiçekle, otla besleniyor. Buraya yedireceğimiz otu da Diyadin'den getirdik. Eti çok lezzetlidir'' dedi.

Hayvan fiyatlarının 3 bin liradan başladığını dile getiren Çayır, genelde dört beş kişinin birleşerek bir büyükbaş kurbanlık aldığını söyledi. İlk gün satışlardan memnun olduğunu aktaran Çayır, ''Satışlarımız güzeldir, bir günde iki tane sattık. 22 tane hayvan getirdik. Nasip kısmet... Allah'tan hayırlısını dileriz. İzmirli vatandaşlarımızın hesabına göre gereken indirimi de yaparız'' diye konuştu.

Balçova Belediyesi'nin gösterdiği alanda çadır kuran Tanboğa Besicilik ortaklarından Yaşar Gül ise fiyatların geçen seneye oranla daha yüksek olduğunu belirterek, ''Geçen yıl yemin çuvalı 23 lirayken şimdi 33 lira. Karkas fiyatı geçen yıl 14 lirayken bu yıl 19-20 aralığında. Altın gibi bir yükselip bir azalıyor'' dedi.

Küçükbaş hayvan kesmek isteyenlerin 600-900 lira arasında bir miktarı bütçesinden ayırması gerektiğini aktaran Gül, büyükbaşta fiyatların 3 bin liradan başlayıp kilosuna ve cinsine göre 9 bin liraya kadar çıktığını ifade etti.

Gül, 4 gün içinde 5 büyükbaş hayvan sattıklarını, geçen seneyle kıyaslandığında satışların az olduğunu söyledi.

Gümüşhane'den büyükbaş hayvan getiren Oğuzhan Çiftlik'in sahibi Mürsel Aslan ise Balçova'da her sene farklı bir pazar yeri gösterilmesinden, belediyenin pazar yerlerinde yeterli altyapı hizmetini sağlamamasından yakındı.

Aslan, ''Herkes canlı hayvanın kilosu 12 lira diyor. Ben kendi beslediğim hayvanların kilosunu 10 liraya düşürdüm. Buyursunlar, alsınlar'' dedi.

Kurbanlık pazarında satıcılarla sıkı pazarlığı giren emekli Şevket Kısa ise maaşının 750 lira olduğunu, bu sene ancak 500 liraya bir kurbanlık alabileceğini belirterek, ''Bu sene fiyatlar biraz kabarık. Bu durumda bayrama doğru düşmesini bekleyeceğiz'' dedi.

2 bin 350 liralık bir büyükbaş kurbanlığı iki kişi ortak aldıklarını söyleyen Yaşar Şanlı, bu sene fiyatları biraz yüksek bulduğunu ifade etti.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

İzmirde

Kurbanlık

Fiyatları