Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İzmir Akupunktur Fiyatları
İzmir Akupunktur Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İzmir Akupunktur Fiyatları :

"Klasik Çin tıbbında insan yaşayan evrenin bir parçası olarak kabul edilir ve herşeyin içinde varolan evrensel gücün insanın da içinde bulunduğuna inanılır. “Chi” adı verilen bu enerji insan vücudunda “meridyen” denilen kanallarda dolaşır. Akupunktur yöntemi ile bu kanallarda meydana gelen enerji dolaşım engelini ortadan kaldırarak dengeyi sağlamak ve bu şekilde hastalığı önlemek amaçlanır."

Akupunktur, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan,oldukça etkili, bilimsel bir tedavi yöntemidir. Çin'de yaklaşık 5.000 yıl önce Uygur Türkleri tarafından bulunmuştur.

Acus (iğne), puncture (batırmak) sözcüklerinin birleşmesinden meydana gelmiş olup, batı dilinde akupunktur şeklinde kullanılır. Çin'de ise iğnenin kendisi ve ısı anlamına gelen zhen-jiu kelimeleri ile ifade edilir.

İğneler,altın,gümüş,bakır ve paslanmaz çelikten yapılır.Hastalığın ve kişinin özelliğine göre metalin türü seçilir.

İğne ile akupunktur tedavisinde etkili olan en önemli unsur, iğnenin kendisi değil yeri ve özelliği belli olan, 3 boyutlu (eni, boyu ve derinliği olan), vücut yüzeyindeki girişi nokta olan bölgelerdir. Eğer tedavide bu noktalar doğru bir şekilde uyarılamaz ise iğneyi batırmanın etkisi olmaz. Akupunktur'da ki amaç, önce noktayı uyarmaktır. Bahsedilen uyarı iğne ile, lazer ile (lazer akupunktur), parmaklar (akupressür ve masaj) ile, lazer (lazer akupunkturu) ile yapılabilir. Bu yöntemlerin hepsi tedavi edicidir.

COAX NEDİR?

Düşük frekansa tabi tutulan sıvının içinde oluşan kabarcıklarla gelen Zayıflama tedavisidir. Bölgesel yağların kısa sürede parçalanıp vücuttan atılmasını sağlar.Coax; bölgesel yerleşmiş yağların giderilmesinde, selüloit tedavisinde, ister tek başına ister diğer tedavi yöntemleriyle birlikte kombine kullanılabilen en gelişmiş kavitasyon sistemidir. Cildin epidermis katmanına düşük radyofrekans verilmesiyle birlikte yağları eriten sistem ; bugüne kadar uygulanan mevcut sistemlerden 100 kat daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamıştır.Özellikle; bel, karın, göbek, basen, sırt ve kol bölgelerine yerleşen yağları başarılı bir şekilde parçalayıp eritir, selülitleri yok eder ve sıkışlaşmayı sağlar.

Akupunktur Tedavi merkezi:

Ege Akupunktur

Alsancak, İzmir

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

İzmir

Akupunktur

Fiyatları