Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İyi Nemlendirici Krem
İyi Nemlendirici Krem
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İyi Nemlendirici Krem :

En İyi Nemlendirici Güneş Koruyucu

Dermatoloji Uzmanı Yasemin Fatih Amato, en iyi nemlendiricinin güneşten koruyucular olduğunu söyledi. Amerikan Ulusal İlaç Kurulu´nun (FDA) sadece güneşten koruyucular ile meyve asitlerine anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) onayı verdiğini belirten dermatolog Dr. Amato, ``Güneşten koruyucular nemlendirici olarak kullanılabilir ve üzerine de rahatlıkla Makyaj yapılabilir'' dedi.

Bir güzellik merkezi de işleten Dr. Amato, kadınların cilt bakım ürünü alacak zamanı bilmediğini, ürün satanların da doğru uyarıyı yapmadığını öne sürdü. Genelde kadınların canları sıkıldığında, iş çıkışında bu ihtiyaçlarını karşılamaya gittiğini belirten Amato, ``Doğru zamanda gidilmediği için doğru cilt analizi yapılamıyor.

Kime sorsanız hepsi, (karma ciltliyim) der. Çünkü güzellik uzmanı ona öyle söylemiştir, peki bu mümkün mü'' diyerek şöyle konuştu:

``Yüzünüzü yıkarken cildinizde kuruluk hissediyor musunuz, o kuruluk kaç dakika sürüyor, pullanma oluyor mu olmuyor mu? Bugüne kadar ne kullandınız, hangisi iyi geldi hangisi gelmedi? Bu soruların yanıtlarının alınması gerek.

Cilt analizine en uygun en ideal zaman sabah. Sabah yüz yıkandıktan sonra cildin kuruyup kendini nemlendirecek sürenin geçmesi gerek. Yüz yıkanıp kuruduktan 20-30 dakika sonra cilt analiz için uygundur. Ama günün sonuna doğru güzellik uzmanına başvurulduğunda analizin sonucu (karma cilt) çıkar. Bu ürünleri önerip satanlar kadar tüketicinin de bilgili, bilinçli olması gerekir.''

NEMLENDİRİCİ YERİNE GÜNEŞ KORUYUCUSU

Dr. Amato, güneş ışınlarının cildi kurutup yaşlandırdığını hatırlatırken, en iyi nemlendiricinin de güneşten koruyucuların olduğunu söyledi.

Güneşten koruyucuların hem cilde nem verdiğini hem de güneşten koruduğunu kaydeden Amato, ``Yani güneşten koruyucular nemlendirici olarak kullanılabilir ve üzerine de rahatlıkla makyaj yapılabilir.

Losyon kıvamında olan, üzerinde şehiriçi güneşten koruyucu yazanlar hem kolay sürülür, makyaja uygundur. Üstelik FDA, sadece güneşten koruyucular ile meyve asitlerine anti-aging onayı verdi. Diğer ürünlerin hiçbirinde bu onay yok, yaşlandırmayı geciktirir onayları yok ama ama botoks etkisi, uzay etkisi yapıyor, iddiaları var. Hepsi palavra'' diye konuştu.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

İyi

Nemlendirici

Krem