Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İstanbuldaki Kalp Hastaneleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

İstanbuldaki Kalp Hastaneleri

Kalp rahatsızlığı ve doğal öneriler ile ilgili bilgileri aşağıdaki makalemizde açıklayıcı olarak bulabilir ve/veya dahası için altta bulunan linke tıklayabilirsiniz...

Hastanemiz günümüzde Ülkemizin Kalp ve Damar Cerrahisi alanında hizmet ve eğitim veren en büyük ve lider hastanelerinden biridir.


12 Mayıs 1962 yılında Dr. Siyami Ersek liderliğinde binası restore edilerek resmen İstanbul Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi olarak açılmıştır. Bu dönemlerde 40 yatak kapasiteli olan hastanemiz Kızılay hemşirelik Okulu mezunu Başhemşire Adviye TAŞKIN ile birlikte 40 kişilik hemşirelik hizmetleri grubu hizmet vermiştir. Bu kadroda hemşirelerin yanı sıra Yardımcı hemşireler de görev almıştır.


Adviye hanımın 1971 yılında emekliliğinin ardından Esen Gül Ağdaş Başhemşirelik görevini yürütmüştür. 1962 yılından bu yana 7 tane Başhemşire hastanemize hizmet vermiştir.


1967 yılında yatak kapasitemiz 200 iken, 2001 yılında Kule Binanın hizmete girmesiyle yatak sayımız 530‘ a yükselmiştir. Hemşire sayımız da aynı oranda artmış, 1962 yılında 40 olan Hemşirelik Hizmetleri çalışanları günümüzde 390 kişiye ulaşmıştır.


Başhemşire Satı BİRBUDAK idaresinde Hemşirelik hizmetlerinde büyük bir bölümü yüksek öğretim mezunlarından oluşan kadromuzla kalite standartları çerçevesinde hastalarımıza hizmet vermeye devam etmekteyiz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

İstanbuldaki

Kalp

Hastaneleri