Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İshale Kesin Çözüm
İshale Kesin Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İshale Kesin Çözüm :

Kronik ishal sorunu yaşıyorsanız ve bu nedenle oluşan aşırı sıvı kaybı sizleri halsiz düşürdüyse bir de bitkisel çözümlere baş vurabilirsiniz. Sizler için özenle derlediğimiz aşağıdaki 2 çözüm yolu da ishale iyi gelmekte ve kesin çözüm teşkil etmektedir.

İshali geçirmek için bitkisel kesin çözüm:

(çay bardagına) bir (1 paket vanilyayı) boşartıyoruz ve (çay bardagının yarısına kadar`da su koyuyoruz) sonrada içiyoruz 1 saat`e kalmadan ishalden kurtuluyoruz. vanilyayı 2 paket koymayın sonrada kabuz olursunuz.

İshale ev yapımı doğal çözüm:


Önce Avucunuzun içine bir kaşık (tatlı,yemek) Çay alın . sonra elinizle o çayı ezin toz kıvamına gelsin daha sonra attın ağzınıza ve üstüne de su için çok olmasın ama azcık içseniz yeterli hemen etkisini gösterecektir. Bu kadar ilaçsız ve yan etkisi olmayan bir yöntem babaanne yöntemi Geçmiş Olsun.

İshalin Nedenleri Nelerdir ?

İshal birçok nedeni vardır.C vitamini veya magnezyumun fazla miktarda alınmasından da kaynaklanabilir. İnsan ve hayvan sağlığı açısından en önemli sebepler infeksiyöz hastalıklardır.İshalle beraber karın ağrısı, bulantı ve Kusma da görülebilir. İshalin bazı özellikleri başka durumlarda da görülebildiği için ishalin tıbbî tanımı günde 200 gramdan fazla dışkı üretimini içerir.

İshal, kalın bağırsağın yeterince sıvı emmemesinden meydana gelir. Normalde, hem sindirim sürecinin bir parçası olarak, hem de sıvı içmekten dolayı, yemek bol miktarda suyla karışıktır. Dolayısıyla kalın bağırsağa varmadan önce sindirilmiş yemek esas olarak sıvı durumdadır. Kalın bağırsak suyu emerek kalan malzemeyi yarı katı bir hale getirir. Kalın bağırsak zarar görmüş veya yangılıysa su emilmesi engellenir ve sulu dışkı meydana gelir.

İshalin en sıkça görülen nedeni viral enfeksiyon veya bakteriyel toksinlerdir. Sağlıklı yaşam şartlarında ve bol gıda ve su olduğunda ishallı olmak dışında sağlıklı olan bir kişi viral bir enfeksiyondan birkaç günde, en fazla bir haftada kurtulur. Buna karşın hastalıklı veya kötü beslenen kişilerde ishal ciddî su kaybına yol açabilir ve tedavi olunmadığı takdirde hayati tehlike oluşturabilir.

İshal ayrıca daha ciddî hastalıkların bir belirtisi olabilir; örneğin dizanteri, kolera, botulizm veya Crohn hastalığı gibi kronik bir duruma işaret edebilir. Apandisit hastalarında genelde ishal olmasa da apandis patlamasının sık görülen bir belirtisidir. Radyasyon hastalığının da bir sonucudur.

Laktoz toleranssız olanlarda beslenme ishal nedeni olabilir.

İshalin tedavisi hastanın kaybetmiş olduğu suyun yerini alacak miktarda ona su almasıdır, tercihan suda gerekli tuz ve bazı besinleri de sağlamış olmak için suya elektrolitler bulunmalıdır. Çoğu kişi için bundan başka bir tedavi gerekli değildir. Ancak, aşağıdaki tip ishallerde genelde tıbbi gözetim önerilir.

* Bebeklerde ishal
* Küçük çocuklarda orta derece veya şiddetli ishal.
* Kanla karışık ishal.
* İki haftadan uzun süreli ishal.
* Kramp yapmayan karın ağrısı, kilo kaybı gibi genel hastalıkla ilintili ishal.
* Az gelişmiş ülkelerde seyahat edenlerde ishal, çünkü parazit gibi alışık olmadıkları enfeksiyonları olma olasılıkları daha yüksektir.
* Yiyecek hazırlayanlar, çünkü başkalarına bulaştırma olasılığı daha yüksektir.
* Hastane, çocuk bakım, geriyatrik veya rehabilitasyon merkezlerinde ishal.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Emik2 gündür ishalin geçmedi midem bulanıy karın ağrıdı bagirsakta gaz sesleri gelmesi gitmedi asisti kaçmış kola dediler olmadı tsk
  • Şifa Marketİshal veya diyare dışkının sık olarak sulu veya yumuşak çıkması durumudur. Üzerlik tohumu bağırsaktaki parazitler ile bakterileri öldürmektedir.ishal sorunu için üzerlik tohumu karışımlı seti tavsiye ediyoruz incelemek için linke tıklayın geçmiş olsun Bilgi Hattı:0224 234 56 78
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/yesilex-keten-tohumu-ekstrakti-420-mg-60-kapsul.html
  • İshale

    Kesin

    Çözüm