Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
İntrahepatik Safra Yolu Hastalıklar
Yeşilex Deve Dikeni Ekstraktı 700 mg (60 Kapsül)
83,00 TL
Ürün Fiyatı

385
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
İntrahepatik Safra Yolu Hastalıklar
İntrahepatik Safra Yolu Hastalıklar :

Safra yolları hastalıklarını, intrahepatik bölümleri etkileyenler ve ekstrahepatik bölümleri etkileyenler olarak ikiye ayırmak her zaman mümkün değildir, çünkü bazı hastalıklar safra yollanın hem intrahepatik, hem ekstrahepatik kısımlarım etkilerler ye ekstrahepatik safra yolları hastalıkları karaciğer içerisinde sekonder değişikliklere neden olurlar.

Buna ek olarak, hepatik safra kanalları, ilaç toksisitesi, viral Hepatit ve transplantasyon (hem ortotopik karaciğer transplantasyonu, hem de kemik iliği transplantasyonundan sonra meydana gelen graftversusho hastalığı) gibi karaciğeri etkileyen daha genel hastalıklarda sıklıkla zarar görürler. Bunları belirttikten sonra, safra yollarını etkileyen ve Siroz ile sonuçlanan iki önemli hastalıktan, primer Biliyer sirozdan ve primer sklerozun kolanjitten bahsedeceğiz. Primer Biliyer siroz, intrahepatik safra yolları hasarı ile karakterizedir, primer sklerozun kolanjit ise ekstrahepatik ve büyük intrahepatik safra yollarını etkiler. Primer olarak ekstrahepatik safra yollarını etkileyen safra yolu hastalıklarından bu bölümün sonlarında bahsedilecektir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Ozlem Koyuncogluıntrahepatık safra yolarında sıkayetım cok kusuyorum
 • Şifa MarketSafra yolları ile ilgili genel sorunlarda önemli bitkilerden hazırlanan tedavi takviyesi için linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/sfr-kss-enginar-karisimli-set.html
 • İntrahepatik

  Safra

  Yolu

  Hastalıklar