Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
İncinme Tedavisi

Herhangi bir eklemin, burkulması sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Çoğunlukla ayak, el bileklerinde veya diz kapağında görülür. Eklem; incindiği zaman, kısa süren bir ağrı hissedilir. Sonra eklemin bulunduğu yerde şişme, zonklama, morarma görülür. Yapılacak ilk iş, incinen yeri sargı bezi ile sarmak ve üzerine soğuk su dökmektir.

Burkulma, fazla gerilmeye bağlı olarak eklem kapsülünde veya ona bağlı olan bağlarda oluşan yırtıktır ve genelde bölgenin bükülmesi veya kıvrılması sonucu meydana gelir.

Arnika acıyı azaltırken, karakafes dokunun gelişmesini, yani iyileşmeyi hızlandırır. Hasar görmüş bölgeye bu bitkilerden oluşan bir Krem veya merhem uygulayabilirsiniz. Eğer mümkünse bölgeyi sabitlemek ve üzerine baskı yapmak için hasarlı eklemi elastik bir bandajla bağlayın. Hasar gören kolu veya bacağı mümkün olduğu kadar dinlendirin ve şişmemesi için yukarı doğru tutun.

İncinme belirtileri; Ağrı, şişme ve morarma genel incinme belirtileri arasında sayılabilir.

Burkulma belirtileri; Ağrı, katılık ve hareketsizlik ve anında şişme genel Burkulma belirtileri arasındadır.

Diz ve ayak bileği bağlarında zedelenme (Yırtılma) belirtileri; Şiddetli ağrı, diz ya da ayak bileğinde anormal görüntü, ağrıyan bacağın üstüne basamama gibi genel belirtilerdir.

Tendinit belirtileri; Ağrı veya incinme, kası özgürce hareket ettirememe gibi genel Tendinit belirtileri sayılabilir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.