Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İktidarsızlığa İyi Gelen Bitkiler
İktidarsızlığa İyi Gelen Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

İktidarsızlığa İyi Gelen Bitkiler: Sertleşme yetersizliğinin doğal tedavisinde, beslenme önlemleri ve egzersizin yanı sıra, iktidarsızlığa iyi gelen bitkiler de kullanılmaktadır. Erkek salgı sistemlerinin çalışmasını geliştiren, Erektil dokuya giden kan akımının artışını ve sinir sinyallerinin iletimini veya uyarımını güçlendirici bitkiler kullanarak Cinsel isteği ve işlevi iyileştirmek mümkündür.

Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi'nin (FDA) iktidarsızlığın tedavisinde kullanılmak üzere onayladığı tek bitkisel ilaç, tropik Batı Afrika'ya özgü yohimbe (JPausinystalia johimbe) ağacının kabuğundan ayrıştırılarak elde edilen bir alkaloit olan yohimbinir. Yohimbin hidroklorit, libidoyu artırır; ancak asıl eylemi erektil dokuya kan akışını artırmaktır. Yaygın ama yanlış bir kanının aksine, yohimbinin testosteron düzeyleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Yohimbin tek başına kullanıldığında olguların yüzde otuz dördü ila yüzde kırk üçünde başarılıdır.1213 Striknin ve testosteronla karıştırıldığında çok daha etkilidir.Bununla birlikte, yan etkileri çoğu zaman yohimbinin kullanılmasını çok zorlaştınr. Yohimbin bazı kişilerde anksiyeteye, panik ataklara ve sanrılara ne¬den olabilir. Yohimbinin diğer yan etkileri arasında, tansiyonu ve kalp hızını artırması, baş dönmesi, baş ağrısı ve derinin kızarması sayılabilir. Kadınlar, böbrek hastaları ve psi¬kolojik rahatsızlıkları olan kişiler yohimbin kullanmamalıdır. Kabuğundaki yohimbin içeriği nedeniyle, FDA, yohimbe ağacını güvenli olmayan bitki¬ler sınıfında görmektedir.

Böyle sınıflandırılmasında doğruluk payı vardır. Ancak, yine de piyasada reçetesiz olarak satılmaktadır. Yohimbe ve yohimbinin bir hekim gözetiminde kullanılması en doğrusudur. Ticari yohimbe ürünlerinin kullanılmasında yan etkilerin yanı sıra, tüketiciler piyasadaki yohimbe ürünlerinin kalitesi konusunda da çok şüpheci davranmalıdır.1995 yılında yapılan bir analiz, ham yohimbe kabuğunda tipik olarak yüzde altı yohimbin bulunurken, bu tür ticari ürünlerin çoğunda hemen hemen hiç yohimbin bulunmadığını ortaya,a koymuştur. "Bir milyon kısımda 7.089 kısım (ppm) yoğunluğunda yohimbin bulunan gün yohimbe kabuğu ile kıyaslandığında, ti-ri ürünlerdeki yohimbin yoğunluğunun <0,1 489 ppm arasında değiştiği saptanmıştır. İn¬lenen yirmi altı örnekten dokuzunda hiç yohimbin bulunmadığı, yedisinde eser miktarda .1 ila 1,0 ppm) olduğu görülmüştür. Kalan ı üründe ise önemsenmeyecek miktarda yombine rastlanmıştır.

İktidar Ağacı ( Muria puama )

Sertleşme yetersizliğinin veya libido eksikliği-n doğal tedavisinde kullanılabilecek en etkili bitkilerden biri "Muira puama" olarak da bilinen iktidar ağacıdır. (Ptychopetalum ola-lides). Brezilya'ya özgü bu çalı, Güney Amerika halk hekimliğinde güçlü bir Afrodizyak ve nir Uyarıcı olarak çok uzun süreden beri kullanılmaktadır.15 Yakın zamanda yapılan bir klinik araştırma, bu bitkinin bazı hastalarda libidoyu ve cinsel işlevi iyileştirmede güvenli ve ekili olduğunu doğrulamıştır.

1990 yılında, Fransa'nın başkenti Paris'teki seksoloji Enstitüsünde, cinsel işlev konusun-a dünyanın önde gelen otoritelerinden Dr. Jacques Waynberg'in yönetiminde bir klinik araştırma yapılmıştır. Başlangıçta, cinsel isteksizlikten ve sertleşme sağlayamama veya sürürememeden şikayetçi olan 262 hasta, Muira uama ekstresinin birçok olguda etkili olduğu-u ortaya koymuştur.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Kaan BoyaciSertlesme sorunum ve erken bosalma sorunum ve penis boyu eskiden 16 cm ken simdi 12 cm nedenini ogrenmek istiyorum
 • Şifa MarketDetaylar linktedir. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/yesilex-afrodizyak-30-kapsul.html
 • Baran Haliloğluselam ben baran 39 yaşındayım ve bazı cinsel sorunlarım var sertleşme ve iktidarsızlık sorunum var sizden bitkisel bir ürün istiyorum bana hangisini önerirsiniz ama anlık etki için değil tedavi için bir ürün arıyorum.
 • Mesut Urbayselam ben mesut 39 yaşındayım benim dört beş yıldır bazı cinsel sunlarım var serleşme ve iktidarsızlık gibi arasıra bazı sertleşme ilaçları alıydum ama şimdi onlarda fayda vermiy sizden bitkisel bir ürün istiyum anlık değil tedavi amaçlı bir ürün arıyum ne tavsiye edersiniz lütfen yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...
 • Şifa Marketperformans arttırıcı özelliiği ile kalp damar tansiyon ve şeker hastalarınında kullanabileceği kadar doğaldır. en etkili ürünümüz yeşilextir. Erken boşalma cinsel soğukluk sertleşme gibi sorunlarda etkilidir . faturalı ve bakanlık onaylıdır. lütfen linki inceleyin.Yada daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/yesilex-afrodizyak-10-kapsul.html
 • İktidarsızlığa

  İyi

  Gelen

  Bitkiler