Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Vitiligo
İbrahim Saraçoğlu Vitiligo
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Vitiligo :

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vitiligo - ala hastalığı için, yeni bir kür olarak elma ve portakal kabuğu kürü tarifini hazırladığı tarifi Şifamarket olarak sizlere sunuyoruz. İbrahim Saraçoğlu Vitiligo hastalığı nedir ?, Vitiligonun nedenleri nelerdir ?, Vitiligonun bitkisel tedavisi ? Vitiligodan korunmanın yolları ?, Vitiligo için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vermiştir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vitiligo hastalarının özellikle Yaz mevsiminde güneşli günlerde, sabah saat 10.00, öğleden sonra 16.30 saatleri arasında dışarı çıkmamasını tavsiye ediyor.

Elma ve Portakal Kabuğu Kürü

Malzemeler

• 1 adet yafa portakalının kabuğu,

• 1 adet Amasya Elmasının kabuğu,

• 1 çay bardağı su


Hazırlanışı:
Suyu kaynattıktan sonra içine portakalın kabuğunu atın. 5 dakika kısık ateşte kaynatın. 5 dakika dolunca içine elma kabuklarını ilave ederek 3 dakika daha kısık ateşte kaynatın.

Uygulanışı: Vücudunuzun dayanabileceği sıcaklığa kadar soğuduktan sonra, vitiligo olan yerlerinize lapa şeklinde koyarak 15 dakika bekletin. 15 dakika sonra lapayı alın. 1 saat sonra o bölgeleri yıkayabilirsiniz.


Uyarı:
Elma ve portakal kabuğu kürü vitiligo hastalığınız başlangıç aşamasında veya en fazla 1 yıllık ise fayda sağlar. Bu kürü haftada 3 kez uygulamalısınız.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Mustafa Çanakkalevitiligo hastalığına yakalandım bir yıl olmadı.doktor krem tedavisi verdi ama çok kötü yüzüm yanıyo neyapmalıyım
 • Şifa MarketVitiligo, normal deri görünümünde, pigment kaybı nedeniyle düzensiz beyaz alanların bulunduğu bir deri durumudur. Karaciğere bazende piskolojiye dayandırılan bu sorun ne yazıkkı inatçı olup tedavisi çok zordur. Tedavide belli ölçülerde size yardımcı olacak takviye için detayları inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel9147_vtlg-deve-dikeni-karisimli-set.html
 • Ahmet Kuralselamlar benim akrabamda vitiligo rahatsızlığı var 55 yaında ve ellerinde ve göz kapalarının üstünde kendini gösteriyor bunun bir tedavisi yok. ama belki şifa olur diye bitkisel bakıyorum ne önereceksiniz.
 • Yasemin Kurtesim vitiligo hastasi bitkisel tedaviyi uyguladik gun gectikce cogaldi baska bir tedavisi var mi
 • Şifa MarketVitiligo, normal deri görünümünde, pigment kaybı nedeniyle düzensiz beyaz alanların bulunduğu bir deri durumudur. Detaylı ürün bilgisi için linki tıklayabilirsiniz Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/vtlg-ytskn-yulaf-karisimli-set.html
 • İbrahim

  Saraçoğlu

  Vitiligo