Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Safra Kesesi Taşı Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Safra Kesesi Taşı Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
İbrahim Saraçoğlu Safra Kesesi Taşı Tedavisi :

İbrahim Saraçoğlu Safra Kesesi tedavisinde önerdiği bitkiler nelerdir, safra kesesi taşının erimesinde yardımcı olan bitkiler ve bu bitkilerin hazırlanışı kullanımları hakkında merak edilenler bu makalemizde yer almaktadır..


Malzemeler

- 4 çorba kaşığı magnezyum sülfat : eczanede bulabilirsiniz

- 125 ml. zeytinyağı

- 170 ml. taze sıkılmış pembe greyfurt suyu, greyfurt bulamazsanız taze limon suyu kullanabilirsiniz

- 750 ml. su

Hazırlanış ve Uygulanış: Saat 14:00 'ten itibaren hiç bir şey yenilmeyecek ve içilmeyecek, aksi taktirde Kusma veya Mide Bulantısı gibi kötü durumlarla karşılaşabilirsiniz. Şimdiden 750ml suyu ve 4 kaşık magnezyum sülfat'ı karıştırabilirsiniz.Bu karışımı buzdolabına yerleştirin, soğuk hali içilmesini kolaylaştırır.(Berbat bir tadı var)

Saat 18:00 : Önceden hazırladığınız su ve magnezyum sülfat karışımının dörtte birini (1/4) için, yaklasık 185 ml. ediyor.

Saat 20:00 : Yine önceden hazırladığınız su ve magnezyum sülfat karışımının dörtte birini (1/4) için, yaklasık 185 ml. ediyor. Yavaş yavaş ishallik başlar,endişelenmeyin bu normaldir, zaten amaç bu.

Saat 21:45 : 125ml zeytinyağı ve 170 ml. taze sıkılmış limon suyunu iyice karıştırın. Artık yatmaya hazırlanın, bu karışımı içtiğinizde artık yataktan çıkmıyacaksınız.

Saat 22:00 : Yatağınızın başında ayakta durun ve hazırladığınız zeytinyağı ve limon suyu karışımını iyice çalkalayın ve için. Tümünü birden içemezseniz yavaş yavaş için. İçtikten hemen sonra yatağa geçin ve sağ tarafınıza dönerek uzanın (yani karaciğer ve safra kesesi bölgesinde bir baskı olur).

Bu pozisyonda yakalşık 30 dakika durmanız gerekiyor ve sonra isterseniz normal bir şekilde yatabirlirsiniz. Yarım saat geçtikten sonra bir mecburiyetiniz yok ise kalkmayınız, çünkü mideniz bulanır ve kusabirlirsiniz, yatmanız hemen hemen şart diyebilirim. Tabi unutmayınız'ki ishal olacaksınız, bu sizi uyandırabilir.

Evvelsi Sabah:

Saat 6:00 : Yine önceden hazırladığınız su ve magnezyum sülfat karışımının dörtte birini (1/4) için, yaklasık 185 ml. ediyor. İsterseniz gidip geri yatabilirsiniz.

Saat 8:00 : Yine önceden hazırladığınız su ve magnezyum sülfat karışımının dörtte birini (1/4) için, yaklasık 185 ml. ediyor.Bu sonuncu. İsterseniz gidip geri yatabilirsiniz.

Saat 10:00 : Yavaş yavaş normal şekilde yemek yemeye başlayabilirsiniz. Kür sona erdi.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Esrabu kürü deneyip memnun kalan varmı
 • Şifa MarketEtkisi kullanan hastalar üzerinde başarı ile gözlemlenmiştir. İyi günler.
 • Emine benim safra kesemde iltehab ve taşlar olduğunu söyledi doktor ve safra duvarında 14mm ödem oluşmuş ilaç kullanıyorum bu magnezyum kürünü uygulamamda bir sakınca varmı ilaç kullanırken? ecele cevap bekliyorum
 • Şifa MarketSafra kesesinde taş oluşumunun birkaç sebebi vardır: safra içeriğinin yoğunlaşması ve bu yoğunluğun çökelmesi, safra kesesi ve etrafının iltihapları, bazı kan hastalıkları(sferositoz gibi) ve safra akımının yavaşlamasına sebep olan tıkanıklıklar gibi.Bu set vücuttan dışkı yoluyla atılımını sağlar. Tedavi yolu için linke tıklayınız Geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sfr-ts-sahtere-karisimli-set.html
 • Fatma TastanDr safra kesemde taş bulundugunu tespit etti ve ameliyat tavsiye etti.bu kür ü denemek istiyum kac defa hangi araliklarka uygulamaliyim.ameliyat olmak istemiyum taş in vücutta uzun süre kalmasi tehlikelimidir? Teşekkür ederim
 • Şifa Marketöncelikle ilginize teşekkür ederiz fakat uzmanlarımız sitemizde satışı olan ürünlerle ilgili detaylı bilgi vermektedir, amacımız daha kaliteli hizmet vermek. tekrar teşekkürler.
 • Ayhanannem 70 yaşında tansiyon şeker ve kolesterol hastası. Dr. Safra kesesinde kum olduğunu söyledi bu kürü uygulaması uygun olur mu sizce.
 • Şifa MarketSafra kesesinde taş oluşumunun birkaç sebebi vardır: safra içeriğinin yoğunlaşması ve bu yoğunluğun çökelmesi, safra kesesi ve etrafının iltihapları, bazı kan hastalıkları(sferositoz gibi) ve safra akımının yavaşlamasına sebep olan tıkanıklıklar gibi.Bu set vücuttan dışkı yoluyla atılımını sağlar. Tedavi yolu için linke tıklayınız.
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sfr-ts-sahtere-karisimli-set.html
 • Fatma HurmaBenim safra kesemde de 4mm çapında taş var ve beni çok rahatsız ediy sizce bu kürü denesem iyi gelir mi biraz rahatlatır mı beni
 • Şifa MarketSize bu konuda en etkili ürünümüzü önereceğim bu ürün sayesinde ameliyat olmaktan kurtulan hastalarımız dahi oldu.. Sizden tek istediğimiz düzenli olarak kullanmanızdır. Safra kesesinde taş ve çamur oluşumunun birkaç sebebi vardır: safra içeriğinin yoğunlaşması ve bu yoğunluğun çökelmesi, safra kesesi ve etrafının iltihapları, bazı kan hastalıkları(sferositoz gibi) ve safra akımının yavaşlamasına sebep olan tıkanıklıklar gibi.Bu set vücuttan dışkı yoluyla atılımını sağlar. Tedavi yolu için linke tıklayınız.. Bilgi Hattı: (0224) 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sfr-ts-sahtere-karisimli-set.html
 • İbrahim

  Saraçoğlu

  Safra

  Kesesi

  Taşı

  Tedavisi