Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Kıl Kurdu Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Kıl Kurdu Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Dr İbrahim Saraçoğlu kıl kurdu tedavisi için bitkisel kürünü açıklıyor. Dr İbrahim Saraçoğlu kıl kurdu tedavisi için önerdiği bu kürün etkili olabileceği söyleniyor.

Kıl Kurdu Hastalığı ve Tedavi Yolları

Belirtileri arasında en dikkat çekicisi, Özellikle geceleri olan makat kaşınmasıdır. Bunun sebebi yumurtalarını bırakmak için olgun dişi parazitlerin aşağılara doğru hareket etmeleridir. Huzursuzluk, uykusuzluk, yatağını ıslatma diğer şikâyetlerdir. Kaşınma neticesinde makat bölgesinde Egzama ve iltihabi yaralar teşekkül edebilir. Sabahları ağızdan su akıp yastığı ıslatır.

Kıl Kurdu İçin Bitkisel Tedavi ve Şifalı Bitkiler: Havuç, Soğan, Kuşkonmaz, Patlıcan unu, Sarmısak, Zeytinyağı, Sirke, Süt

Rendelenmiş havuç, dövülmüş soğanla birlikte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya sirke ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla makat, rahatsızlık süresince günde iki sefer yıkanır.

Kuşkonmaz, zeytinyağı ile birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen karışıma kurutulmuş patlıcan unu ilave edilerek melhem kıvamına gelinceye kadar Süt ile yoğrulur. Hazırlanan melhemden rahatsızlık süresince günaşırı makata sürülür.

Sarımsaklar dövülüp ezildikten sonra süt ile pişirilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan yemekten sonra ve yatmadan önce bir fincan ısıtılarak içilir.

Rahatsızlık süresince makat, hergün üç saat ara ile sirkeli su ile yıkanarak lavman yapılır.

Kıl Kurdu İçin İlaç Tedavisi: Mebendazol, pirantel pamoat ve albendazoldur. 2 yaş altına kullanılmazlar.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Esra Tugul3 yaşında bir yiğenim var kıl kurdu var.. çocukcağız hiç yerinde duramıyor. aslında beslenmesine hıjyeninede çok dikkat ediyoruz ama bir türlü geçmiyor. 3 yaşındaki çocuk verdğiniz bu kürü kullanabilir mi nekadar kullanm uygundur. tedavi ne kadar sürer.
 • C. Koyuncu4 yaşında kızım var. poposu çok kaşınıyor. kıl kurdu var. doktora gittik.kontil vb ilaç tedavisi uyguladık. 3 4 ay geçiyor ama geri tekrarlıyor. ne yapılabilir?
 • Şifa MarketYediği sebze meyvelerde iyi yıkanmasına ve hijyene dikkat ediniz. tedavide kullanmanız gereken bileşen için linki inceleyebilirsiniz. geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/uzerlik-tohumlu-macun-580-gr.html
 • Gülperi Acar38 haftalık hamileyim ve kıl kurdu dökmekteyim bununiçin ne kullanmalıyım
 • Şifa MarketHamile ve emziren bayanlara öneride bulunamıyoruz malesef, doktor kontrolünde olmaları gerekir.
 • İbrahim

  Saraçoğlu

  Kıl

  Kurdu

  Tedavisi