Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Tedavisi: Halk arasında Basur hastalığı da denilen hemoroid hastalığı sık görülen bir hastalıktır ve derecelerine göre çeşitli hemoroid tedavisi yöntemleri bulunmaktadır.

Ancak hemoroid tedavisi yöntemlerini ve bu sorunu çözümüne geçmeden önce hemoroid hastalığına neden olan, hemoroid tedavisi arayışına sizi sokan süreci ve nedenlerini araştırmak gerekir.

Kalın bağırsağın dışa açılan anüs kısmında, hemoroidal damarların da bulunduğu bu yastıksı dokunun, dışkının kontrolü ve anüs bölgesininde bulunan kas yumağının dışkıların her türlü zararlarından korunması gibi çok önemli işlevi vardır.

İç basıncın veo bölgedeki stresin artmasına neden olabilecek, en başta lifli yiyeceklerin az veya hiç tüketilmemesine bağlı kabızlık, şismanlık, kadınlarda hamilelik, alkol, sigara, stres, yorgunluk gibi etkenler ve alışkanlıklarımız bu sorunu tetikleyebilir ve hemoroid tedavisi sürecini başlatır.

Bu bölgedeki damarların aşırı şişmesi, varisleşme ve hemoroid dokusunun deformasyonu, hemoroid tedavisi sürecini başlatır. Liftli yiyecekler hacimlerinin yirmi, otuz katı kadar su tutabilirler ve bu ıkınmayı azaltıp rahat dışkılama sağlar. İşte bu nedenle liftli yiyeceklerin tüketilmesi çok önemlidir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Umut Yildirimcok az hemoroidim var ilac kullandim birkac defa birturlu tam gitmiyor cok az birsey kaliyor ama rahatlikla tuvalete girebiliyorum pek acimiyor su an doktorum ilac verdi ilacin adi ginkor fort hap yutulacak ve bir melhem anuse surmek icin daha once kullandim tam olarak iglesmedi simdi birdaha verdi destek olarak ne yapabilirim amaliyat olmadan cok az var.
 • Şifa MarketGeçmiş olsun. Öncelikle yogun lif içeren bileşenler ve bol su tüketmeeniz önemlidir. Tedavi desteği için bu özel kürü deneyebilirsiniz. detaylar aşağıdaki linktedir. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/bsr-at-kestanesi-karisimli-kur.html
 • Irem Yüksekne baş belası bi hastalıkmış bu basur yahu.. basuru olanlarla çok dalga geçerdim ama gerçekten pişmanm :( çok acı veriyor. bazen yürümekte bile zorluk yaşıyorum , hele tuvalete gitmek tam bir çin işkencesi ,iştahım kapandı , amelyat diyolrlar hocam ama korkuyorum . yardım edin rica ederim
 • İbrahim

  Saraçoğlu

  Hemoroid

  Tedavisi