Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Grip Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Grip Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

İbrahim Saraçoğlu Grip tedavisi için önerdiği bitkiler nelerdir? Sorusuna yanıt olarak İbrahim Saraçoğlu grip tedavisi için önerdiği şifalı bitkiler ve İbrahim Saraçoğlu grip tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır.


Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu‘nun Grip Tedavisi için Bitkisel Önerileri

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu gribin ve boğaz rahatsızlıklarının en fazla görüldüğü kış aylarında,koruyucu ve destekleyici olarak bitkisel önerilerde bulunuyor.

Öncelikle Öncelikle yağda kızartılmış besinler,islenmiş peynir ve et çesitleri, ağır tatlılar gibi bağışıklık sistemini zayıflatan besinlerden uzak durmanın önemi üzerinde duran Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu gripten korunmak için daha iyi beslenmek gerektiğini vurguluyor.

Bu tür rahatsızlıklara karşi koruyucu ve önleyici olarakta sabah ve akşam evden çikmadan önce adaçayı gargarası yapılmasının faydalı olacağını belirtirken, farenjit ve bademcik enfeksiyonuna karşi korumada mükemmel bir destekleyici rol oynacağını ekliyor.

Gribe Karşı Destek Kürleri

Maydanoz-Limon Kürü: 15-16 adet maydanozu gövde saplarıyla beraber belndırın içine atınız. Üzerine taze sıkılmış 2 yemek kaşigi limon suyu ilave ediniz. Yarım bardak klorsuz su ilave ettikten sonra 1-2 dakika blendirda karıştırınız. Hazırladığını bu karışımı bardağa boşaltıp, sabah kahvaltısından 15 dakika öne içiniz.Karışımın her defasında taze hazırlanması öneriliyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun, maydanoz Limon Kürünün 15 gün uygulanıp, 5 gün ara verildikten sonra yeniden 15 gün kullanılması gerektiğini, bu kürü kullananların sabah daha dinç kalkacaklarını belirtiyor.


Soğan Kürü: Kaynamakta olan 1,5 su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı (açık Kahve kabuklu yemeklik soğan) dörde bölerek attıktan sonra, 5 dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Hazırladığınız bu suyu ılınınca tüketilmesi öneriliyor.

15 gün boyunca aç karnına günde 2 kez ögleden evvel ve ögleden sonra içilmesi önerilen kürün, çalisanlar için akşam yemeğinden önce ve akşam yatmadan önce içilebieeği de belirtiliyor. Özellikle ılık olarak tüketilmesinin önemide vurgulanıyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hamdiye AltunisikÇocugum adrenal hiper plazi hastasi bitkisdl dedavi olarak ne onerisiniz saygilarimla
  • Şifa MarketÇocuğunuzun yaşını belirtmediğiniz için size maalesef yardımcı olamıyorum,zira 0-3 yaş arası bebek ve çocukların doktor kontrolunde olması gerekmektedir.Daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • İbrahim

    Saraçoğlu

    Grip

    Tedavisi