Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Bronşit
İbrahim Saraçoğlu Bronşit
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

İbrahim Saraçoğlu Bronşit Hakkında Bilgiler

Bronşit, üst solunum yollarından bronşçuklara kadar uzanan hava yollarını kaplayan zarın iltihaplanmasıyla ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Had (Akut) ve müzmin (kronik) olmak üzere iki türü vardır.

Akut bronşit, genelde grip, kızamık, boğmaca gibi hastalıklar sırasında görülür. Hastada kuru ve ağrılı öksürük, balgam, hafif ateş ve halsizlik meydana gelir. Akut bronşit, iyi tedavi edilmemesi ve aylarca, hatta yıllarca sürmesi halinde kronikleşir.

Hastalık solunum yollarına ve bronşlara iyice yerleşir.Kronik bronşit dediğimiz bu aşamada genellikle ateş görülmez. Özellikle geceleri ve havanın kirli olduğu ortamlarda Nefes Darlığı gibi belirtiler ortaya çıkar. Bronşit, hangi aşamada olursa olsun mutlaka doktor tedavisi gerektiren bir rahatsızlıktır. Ayrıca tedaviye yardımcı olmak amacıyla “alternatif tedavi” yollarından da yararlanılabilir.


Mükemmel Bir Bronşit İlacı

Bronşit tedavisi için en önemli maddelerden biri de Yulaf samanıdır. “Bitkilerdeki Sağlık Mucizesi” adlı Kitabında, Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, ”Bronşit ve bronşite bağlı nefes darlığı şikayetlerinde Yulaf samanının gücü insana bir lütuftur” diye yazıyor.


Yulaf samanında bulunan “scopoletin” maddesi; antibakteriyel (bakterileri yok edici), antiseptik (mikrop kırıcı), antiasthmatik (astım krizlerini önleyici), antibronchocons- trictor (bronçları rahatlatıcı, bronş gevşetici) ve canser preventive (kanser önleyi- ci) özellikleri olan bir maddedir.

Bu sebeple yulaf samanı kürü, bronşit ve buna bağlı nefes darlığı için son derece yararlıdır ve uygulanması da son derece kolaydır. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu‘nun kitabında “yulaf samanı kürü”nün hazırlanması ve uygulanması şöyle tarif ediliyor: “Bir tutam Yulaf samanını, kaynamakta olan bir litre suya atınız.

Agzı kapalı olarak hafif ateşte beş dakika daha kaynatınız. Soğuduktan sonra süzünüz.Üç hafta boyunca haftada iki çay bardağı içilir. Üç haftadan sonra şikayetin seyrine göre devam edilir. Her içimde, yulaf samanı suyunu taze hazırlamak şarttır.”

DİKKAT: Prof. Saraçoğlu, bu konuda bir uyarıda da bulunuyor. “Kesinlikle on saatten fazla beklemiş saman suyunu haricen ve dahilen kullanmayınız.”

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Semih Hikmet VardarMerhaba iyi çalışmalar . Benim 7 yaşında bir oğlum var bronşit rahatsızlığı vardı sitenizde yayınladığınız bu kürü kullandım ve 2 hafta kadar sürede oğlumun hiçbir şikayeti kalmadı . Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır . İyi çalışmalar Allah razı olsun .
  • Hüseyin Can Dönmezer7.5aylik kiz bebegim var gecen hafta bronsit oldugunu öğrendik bugün kontrolu vardi dr iyi oldugunu söyledi ama hala öksürüy bide bronsit geçici bir hastalikmidir
  • Şifa Market0-3 yaş bebek ve çocuklar için bişey öneremıyoruz doktor kontrolunde olması gerekir. lütfen bir doktora danışınız. çok geçmiş olsun
  • İbrahim

    Saraçoğlu

    Bronşit