Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Bağırsak İltihabı
Hastalığınız hakkında merak ettiklerinizi uzmanımıza sormak için tıklayın, hemen cevaplasın.

  Bağırsak iltihabı ile kastedilen daha çok Kalınbağırsak iltihabı olmaktadır. Ama ince bağırsaklar da iltihaplanmaya elverişlidirler. İster kalın barsak isterse incebarsak olsun, hastalığın  belirtileri genellikle benzerdir ve benzer şekilde bir beslenme rejimi ve perhiz gerektirmektedir. Barsak iltahapları ülser ile karıştırılmaktadır ancak ülser iltihabın sadece özel bir türüdür.


 Bağırsak iltihaplanmaları daha ziyade bağırsakları zayıf olanlarda görülen bir hastalıktır. Bazen iltihapla birlikte ülser de görülür. Buna tıp dilinde ülserli Kolit denir. Hastalık aniden başlayıp,  hiç beklenmedik bir anda kaybolabilir. Hastada aniden veya yavaş yavaş gelen ishal görülür. Dışkısı kanlıdır. Hasta, karın ağrılarından şikayet eder, ateşi de yüksektir. Doktora başvurmak  şarttır. Bu arada istirahat etmek ve bol vitaminli gıdalar almak gerekir. Alkol, fazla miktarda meşrubat ve süt içilmez. Çekirdek gibi kabuklu şeyler yenmez.

 Beslenme bozuklukları, soğuk veya sıcak içecekler veya kullanılan bazı ilaçlar, hastalığın nedenleri arasındadır. Tıp dilinde kolit denir. Tedavide rejim ve istirahat esastır.

 Bağırsak iltihabında beslenmeye dikkat

 Beslenme bozuklukları, soğuk veya sıcak içecekler veya kullanılan bazı ilaçlar, bağırsak iltihapları nedenleri arasındadır. Tıp dilinde kolit olarak adlandırılır. Tedavide rejim ve istirahat esastır.

Lahana, karnabahar, kabak, domates, yağlı et suları, yağlı et ve balıklar, konserveler, av etleri, pastırma, sucuk, salam, börek, taze ekmek, bütün baharatlar, alkol.

Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Gülhan Geyikbağırsak kalınlaşması var neler tavsiye edersiniz
 • Şifa MarketBu hastalıkta diğer bazı organlarda etkilenebilir. Ciltte ağrı yapan kırmızı renkli şişlikler, gözde iltihaplanma, ağızda aft tarzı beyaz renkte yaralar, eklem ağrıları oluşabilir. sizin muhtemelen başlangıç aşamasındadır. tedavi detayı için linki inceleyebilirsiniz. Allah şifa versin
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/crhn-meyan-koku-karisimli-set.html
 • Diğer Makaleler

  İbrahim

  Saraçoğlu

  Bağırsak

  İltihabı