Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Homeopati Nedir?
Homeopati Nedir?
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Homeopati Nedir?

Homeopati vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını çalıştırarak güçlenmesine yardımcı olur. Homeopati enerji kaynaklı bir terapi türüdür, vücudun yaşam gücü olan enerjisini artırarak tüm organların ideal seviyede çalışmasını hedef alır. Homeopati terapilerinde mineraller, şifalı bitkiler ve hatta bazı hayvansal ürünler kullanılır. "Potensiyalizasyon" adı verilen özel bir hazırlama metodu ile 3.000'in üzerinde homeopatik ilaç, bitkisel karışım, hayvansal madde, mineral vb. maddelerin tedavi edici gücü açığa çıkarılmıştır.

Modern fiziğin ışığında ortaya çıkan bilgilerin de gösterdiği gibi, vücudumuz enerji ile çalışmaktadır. Enerji düzeyimizde meydana gelen belirli bir düşüş, hastalanmamıza yol açabilir. Birçok insan ancak vücudundaki enerji yenilendiğinde kendisine gelebilir. Homeopati terapilerinin temeli, vücut enerjisini tazelemek amacıyla kullanılan ürünlere dayanmaktadır. Vücut enerjimiz ideal düzeye eriştiğinde, bağışıklık sistemimiz ve vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan diğer sistemlerimiz de güçlenir.

Homeopati kelimesi Yunanca bir kökten türemiştir ve "aynı şekilde ıstırap çekmek" anlamına gelir. Bu anlama göre, homeopati, bir hastalığın yol açtığı hastalık belirtilerinin, aynı belirtileri sağlam bir insanda ortaya çıkarabilecek ilaçların çok düşük dozlarda verilmesiyle ortadan kaldırılabileceği ilkesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Yunanca "benzer" anlamındaki "hornoiosis'' kelimesinin türevi olan horneopati, "benzeri" "benzer" ile tedavi eden bir doğal sağlık yöntemidir. Homeopati uzmanları, bir hastalığı belirtilerine benzer sonuçlar üreten bir madde ile tedavi etmektir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Homeopati

Nedir?